bugün

Mahkeme kararıyla kaldırılmasını beklemek tek umudumuz oda olmazda uzun süre uzak kalıcaz maçlardan.
Bir saattir fotoğrafımı kabul etmeyen bir şey.

Yardım edin a dostlar.
napsak da türk futbolunun daha da anasını siksek diye düşünülmüş über mükemmel fikir.

uygulamada olduğu müddetçe maça gitmedim, gitmeyeceğim.
hukumet ile birlikte tarih olacak olan bir başka uygulama.

lan nasıl özledim şu tribünleri anlatamam.

geliyoruz!
Maclara bedava giren birisi olarak umrumda olmayandir.
e-bilet uygulamasının devam etmesi gereken ama yıllık ücretin kesinlikle kaldırılması gereken uygulama.
müşteri hizmetleriyle beni çıldırtan bilet sistemi. kombinemi yenileyemiyorum ve yarın son gün. umarım düzgün bir cevap verirler.
karşıyız.
ne gereksiz kelimeymiş. Habire lig? ne anlamı var yani?
Şeytan icadıdır.
cumhuriyet gazetesi bu saçmalık hakkında haklı sorular sormuş zamanında:

- ticari bir sözleşme neden yasaya tabi tutularak zorunlu kılındı?

- mevduat bankası olmayan aktifbank neden tercih edildi?

- e-bilet karışıklık olacağı bilindiği halde neden bu sezon bitmeden uygulamaya konuldu?

- gelirler neden sezon sonunda ödenecek? aktifbank gibi küçük ölçekli bir banka 500 milyon doları bulması beklenen bir gelirin garantisini nasıl verecek? iflas ettim derse, kulüplerin zararını kim karşılayacak?

- tff, e-bilet’ten gelen gelirleri kulüplere nasıl pay edecek? galatasaray ile elazığ arasındaki fark neye göre belirlenecek? federasyonun bu parayı kulüplere tehdit olarak kullanmasının önüne nasıl geçilecek?

- tamamiyle kulüpleri ilgilendiren bir konuda, kulüpler sözleşmenin herhangi bir yerine neden hiç dahil edilmedi? örneğin, e-bilet’te uyum sorunu yaşanabileceğine dikkat çeken kulüpler birliği’nin, “14 nisan’da başlanacak uygulamanın bir sonraki sezona uzatılması” yönünde yaptığı istek bile neden kabul edilmedi?

- 5 yıllık olması planlanan sözleşme neden 10 yıla çıkarıldı?

- hiçbir güvenlik gücü olmamasına rağmen elektronik sistemlerin zarar görmesi halinde neden kulüpler sorumlu tutulup zararı ödeyecek?
2 gün önce önce fb logolu satın aldığım kart.ancak sorum şu.şimdi bende fb logolu passolig var ve ben fenerbahçe kayserispor maçına gideceğim ama fb ye ayrılan taraf doldu diyelim kayserispor tarafından bilet alabiliyormuyum?
neyi sevsek elimizden alıyorların bir diğer adı. öyle bir ülke de yaşıyoruz ki bi yerden bi yere giderken bile yüzlerce dert edinebiliyoruz. bi sevgimiz vardı futbol. tabi benim için futboldan ziyada fenerbahçe. fenerbahçeyle büyüdüm, fenerbahçeyle büyümeye devam etmek istiyordum. aramıza engeller girdi. insanın sevdasının önüne rant koyulması çok acı değil mi?bi insan çıkarsız neyi seviyorsa o gerçekten dünyada onun için en kıymetli şeydir. vatandaşını soyup soğana çeviriyorsun zaten, bari burada özgür bıraksaydınız bizi. neyse ilk sene protestolar sadece sokakta değil, sahadada gitmemekle gösterildi. başarılır sandık olmadı. bu sene işler değişti tabi, öyle olmak zorunda kaldı. alanıda almayanıda eleştirme hakkını kendimde bulmuyorum. herkesin doğrusu kendine. bu süreçte eleştirdiğim ve beni çileden çıkaran tek insan tipi, ikiye ayrılmış bi düşünce taraftarının birbirini eleştirmesi. yok neymiş siyasi çıkarlarımız fenerbahçenin önüne geçmiş o yüzden almıyormuşuz, gelmeyelim zaten daha iyiymiş. senin ne haddine böyle bir şeyi söylemek?asıl senin bu adama saygı göstermen gerekiyor, sen stada giderken bu insanlar içi yana yana, inandığı şey uğruna, televizyondan izlemeye devam edecek fenerbahçesini. sadece bu taraf değil. bir de alanları eleştiren kesim var. ya bırakınız alsınlar, bırakınız gitsinler. sen inandığın şeyi yapıyorsan bırak başkası umrunda olmasın. herkes dilediği gibi, eleştirilir miyim acaba diye düşünmeden yaşasın ya.
bunlar bi yana, tek temennim pis ellerin futboldan çekilmesi. haksızlığı uğradığımız onlarca şey varken bari burada bizi sınamayın, lütfen, lütfen, lütfen.
Bugün istemeye istemeye aldığım tribün kartıdır. Erdoğan'ın damadını gene zengin ettik. Padişahım çok yaşa.
bu sene de almayacağım karttır .

tribünlere özgürlük .
Gidipte alan şikayetçi olmasın amk. Bugüne kadar sabreden bile sonunda aliyorsa adamlar niye kaldırsın bu uygulamayi. Passolig alabilirsiniz saygı duyarım sizin bileceğiniz iştir ama alıpta kafa ütülemeyin amk.
pasolig kartin bankamatik kartı yada kedi kartı şeklinde kullanılması konusunda bende şikayetçiyim. tamamı ile yanlış bir uygulama insanı fislemekten başka hiç birşey değil. ama stadyum giriş é bilet konusunda gayet memnunum. ben kendimi bildim bileli bilet sırasında bekleyen biri olarak cok başarılı buluyorum. internetten bileti alıp giriyor. kombine alınabiliyor. gayet güzel .
Dünya tersine dönse almayacağız.
Bu uğurda yıllarca kapalısına müdavim olduğumuz şeref bey stadı'mızın atmosferini soluyamamaya kadar razıyız.

Geçmiş sezonlarda protesto etmiş olan,edeni bırakalım; sadece bir an olsun protesto söyleminde dahi bulunmuş olan delikanlı gibi arkasında durmadıkça dünya tersine döner,bu devran dönmez bilesiniz.

Kahrolsun passolig. Kahrolsun rant. Kahrolsun milletin sırtından geçinen bok sürüleri.
tipik akepe ve yandaş kafasıyla rant için çıkarılmış boş icat. anasını siktiler tribünlerin. neydi tribün olayları bitecek! bitti mi hayır! tribün kavga, kargaşa bitti mi o da hayır.
taraftarı fişleyen, tribünlerin boş kalmasının sebebi olan özgürlük karşıtı uygulama.

ama bu maç böyle bitmez!
deplasman yasağını kaldiriyoruz desinler gidip almayan orospu çocuğu.. ama hem güvenlik sebebiyle passolig i cikartiyoruz deyip 1000-1500 deplasman taraftarinin guvenligi saglayamiyorsan sikerim kartini da ligini de. yine sinirlendim yok yere..
bu amk uygulaması yüzünden dzsudzsak'ı izleyemeyeceğim hafta sonunda. işin yoksa bekle kupa maçlarını.
Çok sevdiğim futboldan beni soğutan uygulama. Almadım almayacağım efendim.
herkesin kötülediği uygulama. abartılacak bir durumu yok bence. insan gibi bilet kuyruğuna girmeden biletinizi alıyorsunuz, geçerken de okutuyorsunuz. tamam vergileri falan var da, rahatlığı da var kardeşim. insan gibi gidip maçını izleyeceksin.

bizimkiler de çıkmış yok almıyoruz bilmem ne. ondan sonra gene 3. olduk diye ağlarsınız. sanane passoligden gideceksen beşiktaş için gideceksin.
yok birileri para kazanıyormuş, cebi doluyormuş. ulan sen içtiğin bir tane biraya kaç para vergi ödüyorsun. bırakın arkadaşlar.
kardeşim bak ben sana şöyle bir şey söyleyeyim...

şimdi bu bok alınmadan stada girilmiyor değil mi? a'dan z'ye herkes alıyor değil mi? heh.

şimdi biraz sıradışı örneklerle konuşacağız o zaman ben de sana şunu sorarım:

diyelim ki maçta kavga çıktı. bir milletvekilinin, hadi bilemedin üst düzey bir bürokratın oğlu eskaza birini öldürdü.

bu kart sayesinde stadyumdan direkt nöbetçi mahkemeye, ordan da cezaevine gönderileceğine siz inanır mısınız bu ülkede?

var mı hukuka öyle bir güvenceniz?

devletin bile kendine güveni yok ki deplasman açmıyor kardeşim, neyin insan gibi maç izlemesinden falan bahsediyorsunuz?

sen bana de ki arkadaş ben tribünsüz yaşayamam de. yanımdaki insanlar dünyanın en taraftarlıkla alakası olmayan, 2 tezahüratı ezbere bilmeyen, maça çekirdek çitleyip devre arası kanalistanbul muhabbeti yapacak adamlar dahi olsa ben o stada gitmek zorundayım de; onu anlarım.

ama sakın bana gelip de algı, vergi, güvenlik, hak, hukuk falan onlardan bahsetme. ülke hakkında fikri sadece haberleri izlemekten sabit, en alelade insanları bile güldürürsün.

bir takımı sevmek hiçbir zaman bi sikten anlamayan dalyarak yerine konmak olmamalı. bunun adı sömürüdür.