bugün

bir görüş etrafında toplanan, belirli bir programı olan kurumsal örgütlenmedir. ancak bütün siyasal partiler kendilerine bir iktidar ilişkisi kurmak ve bunu yaşatmak için somut bir program etrafında kitlelere seslenmek zorundadır. düzen siyaseti içinde yer alan siyasal partilerden tutun da, düzen dışı bütün özneler de dahil olmak üzere yaptıkları bir şey vardır: o da bir sınıfı çeşitli yollarla etrafında toplayarak iktidara getirmek ve o sınıfın hakimiyetini tüm ulusun hakimiyeti olarak göstermek. başka türlüsü ne iktidarı açıklar ne de partinin oluş biçimini.
partinin çizgisinin zik zaklar çizerek programını dahi değiştirecek hale gelmesi siyasal mücadelenin konusudur. siyasal mücadele de öncü ile kitlenin birbirlerini besler biçiminde konumlanış almalarını sağlayacak yegane şey budur; yoksa tüm mekanizmalar dahi bu mekanizmada çöker ve hayali hale gelir. çizginin zik zak çizmemesinin tek yolu parti örgütününü gücüyle orantılıdır.

not: siyasal bir güçte kasıt nicelik olmakla beraber asıl kastedilen niteliktir.
bölüm, etap anlamı da vardır. ingilizcedeki part'tan girmiştir dilimize. bizimkiler part yerine parti derler fakat.
Kendinimizi ait hissedebildiğimiz ve güven duyduğumuz topluluğun ortak alanıdır.
Akla alkol gelen çok fazla kişinin katıldığı eğlencedir.
zehir adlı parçalarıyla tanınacak gruptur. süper albümleri var. herkese tavsiye ederim.
(bkz: ak parti)
basçıları tankonun iskenderun da, vokal erkanın ise gölcükte askerliğini yaptığı, askerde parti var! sloganıyla özlediğimiz grubun adıdır.
taksim lıne de 18.02.2011 de muhteşem bir program yapmış gruptur.
parti bitmiş herkes gitmiş dava düşmüş konu kapanmış bir de bakmışım ki şarkı bitmiş teoman en güzel şarkılarından birini daha söylemiş.
holigan ruhlu ülkemde destekçi yerine kendine taraftar arıyan siyasi oluşum. türkiyede 63 siyasi parti olmakla beraber 12 haziran 2011 genel seçimlerine giriş kriterlerini tamamlayabilmiş 18 parti bulunmaktadır.
'öyle gurur duydum ki beni böyle büyük sevebildin diye bana rağmen' sözüyle sayfalarca yazabileceğiniz hislerinizi tek cümleye sığdırmış mükemmel teoman şarkısıdır.
aklıma gelen ilk şey : LMFO
önüne ak geldiğinde insanda kusma isteği uyandıran sözcük.
çok çok çok can yakan (anlayabilene) teoman şarkısı.
amerıkada neredeyse her gece düzenlenen, mecburen birkaçına iştirak ettigim, onun dışında özellikle uzak durdugum ortamdır. *
ayrıca şahane bir mor ve ötesi şarkısıdır.

kutsal aklın nerde
dans et üstümde
sakin olmak için
biraz daha eğlen

http://www.youtube.com/watch?v=N8XvQqcj3hE
allah'ın belası örgütler. her olayda kendilerini öne çıkartmaya çalışan iğrenç yapılanmalar.
pazar günü yapılmaması sağlıklı olacak olandır ama geldik gördük ki yapılıyormuş.
satranç oyunlarından her birine verilen isim.

(bkz: her dem yeşil)
manganin en güzel şarkılarındandir.klibindeki kızlar nereli çok merak ettim.
Manga farklı sözlerle söyleseydi, ence teması saçma ama söyleyiş tarzı güzel, daha güzel olurdu. Böyle basit olmuş biraz.
Mangani muse sarkilarina bayagi bir benzeyen sarkisi. Ozellikle de bliss ve resistance sarkilarindan ilham alinmis oldugunu ciddi ciddi dusunmeye basladim.
Ya ne olacaktı.yaptıklarını unutmak için tabi kendini başka birşeylere verecekti.
benzer siyasî görüşleri paylaşan kişilerin bir ülkenin yönetiminde söz sahibi olmak üzere kurdukları örgütlere verilen isimdir.
Hedefler :DAS:D
Akparti: Hedef 2023 en iyi 10 ekonomi
Mhp: Kürtleri öldürmek
Hdp: Türkleri öldürmek
Chp: Herkesin kökünü suyunu kurutmak :Das:DA