bugün

parti seçmenlerinin eğitim seviyesi dağılımı

akplilerdeki zekaya hayranım. neymiş akp'nin %20'si muhalefete karşılık geliyormuş. e iyi o zaman, bilmiyorduk öğrenmiş olduk *

şaka bi yana akpnin tabanı baştan aşağı bu tip insanlarla doluysa eğer bu yandığımızın resmidir. neymiş akp'nin %20'si muhalefetin kimbilir kaçta kaçına denk geliyormuş...

al işte kaçta kaçına denk geldiği:

muhalefet(chp-mhp) %43'e, akp %45'e karşılık geliyor. yani akp'nin %20'si neyse muhalefetin de %20'si o gibi.

eğitim verileri ortada. sanılanın aksine türbanlıların üniversiteye girmesi de bir şeyi değiştirmez çünkü türbanlıların hepsi akpli diye bir şey yoktur.

tam da tahmin ettiğim gibi çıkmıştır eğitimliden eğitimsize doğru sıralama: chp, mhp, akp, bdp.

bu güzel bir sıralama. çünkü eğitimsiz adam uzun vadede hükümeti belirleyen olsa da aklı üstün şeylere basmaz. ileriye dönük streteji benimseyemez. vizyon sahibi olamaz. bu da bize eğitim seviyesi arttıkça gericiliğin ve bölücülüğün sonlanacağını gösteriyor. haydi aslanlarım ülkemizi eğitimle kalkındıralım ve akp'nin en büyük panzehiri olan eğitimle onların sonunu getirelim.