sevgilinin yatak odasının kapısıdır.
ilk entryde bunun olmaması gariptir...
(bkz: cennet kapıları)
fiziksel olarak para kapıyı açamaz. kapıyı anahtar açar.
(bkz: gönül)
sevginin kapısını açamaz mesela para ya da saygının. huzurun ve mutluluğun da anahtarı onda değildir. sağlığın da kapısını açamaz para ama ona giden yolları gösterir o ayrı. para maneviyatın kapısını, değil açmak aralayamaz bile.
Ölümün ve yaşamın kapısını açamaz ya da acının kapısını.
onurlu insanların olduğu yerde para her kapıyı açamaz. toplumdaki ahlaki çöküş derinleştikçe, paranın gücü artar. işte o zaman para her şeyi satın alabilir. özellikle de insanları.
Paranın açamadığı kapı Sır Kapısı'dır..
yok ulan yok. paran varsa şerefisizliğin hasını da yapsan en şerefli olursun. yolsuzluk yaparsan ortaya çıkmaz. adalet senden yanadır. eee altındaki son model arabanın içinde de son moda bi' hatun bulunur. bunun üstüne sadece hassiktir diyoruz hassiktir.
insanlık kapısı.
cihangirde gezerken yaşadığım olayın özetidir.
iki kız bankamatikten para çekerkekn üstü açık bir audi tt den kızları arabasına davet etti kızlar gülmsedi ve siz erkek erkeğe takılın dediler o an düşündüm dedim sen yaya yürüyosun abazansın bu adamda tt var bu adamda abazan beterin beteri var dediğim durumdur.
paranın açamadığı kapıyı kredi kartı açar.
*
paranın açamadığı kapıyı banka kartı açar.
(bkz: banka kartı demek nakit para demek)
Olmayan kapı. Yoktur.
(bkz: akciğer kanseri)

(bkz: pankreas kanseri)

Tanıdığım çok zengin iki kişi bu kanserlerden öldü. Özellikle kadın olan gencecikti ve oğlu henüz 10 yaşındaydı. Kadının mücevherleriyle boğazda yalı alınırdı. Maalesef sağlığı satın alamadı.
Kalbin kapisi parayla açılmaz.
Aklıma bir şey geldi.

Acaba birisi gelip yazacak mı, onu bekleyeceğim.
Aşk...

Milyonun da olsa aşık olamıyorsun birine.
Sağlık
bazı sağlık problemleri.

Sabancı nın dediği gibi oğlu metin e ayakkabı alamamış araba alamamış.
kapıları anahtar ya da elektronik sistemler açar. para verip açılan kapı olarak umumi tuvaletleri gördüm sadece.
zeka. beyin satın alınamıyor maalesef.
evi açar, yuvayı açamaz.
ilaç almaya yetmesi, sağlığı alamaması gibi.
Anasının amı demek isterdim ama belli olmaz para miktarı isi degistirebilir.