bugün

tanrı kendini yok edebilir mi ? yok edemezse tanrı her şeye gücü yeten değildir.
sabah kalkıp işe giderken her gün rutin sıkıcı şeylerin bile aynı sırada olması ve haftalarca sürüp gitmesi.
Her ne kadar paradoks örneği gibi olmasada, kurgusal bir durum üzerine çıkan bir tablo. Bertrand Russell"dan geliyor;

bir davette matematiğin temelleri değiştirildiği takdirde her şeyin mümkün hale gelebileceğini anlatırken alayla karışık 1=2 tezini kullanarak kendisinin tanrı olduğunu ispatlaması istenir. russel, "tanrıyla beni bir odaya koyun, kaç kişiyiz? 2. ama iki bir'e eşit. demek ki odada bir kişiyiz. yani tanrı benim." ibne ye bak sen. Teşekkürler.
cem yılmaz izleyip gelmeyin lan sözlüğe.
(bkz: ana bacıya küfreden orospu çocukları)
az önce yine kendi içimde uzun bir bilimsel muhabbet yaparken aklıma düşen başlık.

kısır döngüyü ifade eder,

'şimdi yalan söylüyorum'gibi bir ifade bir paradoks örneğidir.
(bkz: nereye içeri atacaklar burası türkiye mi)
Benim nickim.
Kötü hasıla iyi hasılat, iyi hasıla kötü hasılat.

Bolluk paradoksu.
bütün uludağsözlük yazarları yalancıdır.
Tanrı yıkamayacağı bir duvar yapabilir mi?
(bkz: beyin amcıklaması)
görsel
bu entryde yazan her şey yalandır.
allah kaldıramayacağı bir taş yaratabilir mi? evet denilirse gücüne hayır denilirse yaratma sıfatına ters düşüyor.
zall'ın mükemmel bir insan olması ama aynı zamanda uludağ sözlüğü kurması..
"Şimdi yalan söylüyorum."
Bu önermenin doğruluk değeri nedir? Yani "şimdi yalan söylüyorum" derken doğru mu söylüyorum yoksa yalan mı söylüyorum? Düşünecek olursak
Bu önermenin doğru olduğunu varsayalım. Öyleyse yalan söylüyorum. Ancak önermenin doğru olduğunu varsaymıştım öyleyse çelişkiye düştüm
Bu önermenin yalan olduğunu varsayalım. O zaman bu cümle doğru olmalıdır. Gene bir çelişki.
https://youtu.be/NoTUTLo1adE

Buyrun efenim.
Bir kağıdın ön tarafına: bu kağıdın arkasındaki doğrudur.

Aynı kağıdın arka tarafına: bu kağıdın arkasındaki yanlıştır.

Yazılır.
şu anda sol frame içerisinde dönmekte olan bir başlığın dikkat çektiği mevzudur.

(bkz: çomar olduğu için çomar denmesine sinirlenen çomar)

bu paradoks değilde nedir heheheheh. güzel bir tespittir aynı zamanda.
Predestination.
bir sonraki söylem doğrudur.
bir önceki söylem yanlıştır.
Geçmişe gidip kendini öldürmek.
incepşın'ın son sahnesidir.
the martian filminde watney'in arkadaşlarının boku ile patates ekip, daha sonra kendi bokundan patates ekmesi, hasat ettiği patatesi öğütüp tekrar sıçıp yeniden patates ekmesi.
aşık olan erkeğin sevgilisine pipisi kalkmaz.