Advertisement

 1. 1.
  Roma'da yetişen papaların kıllarında bulunan papa maddesi bağımlılık yapar. papain ise papa'nın kıllarından yapılır. dopamin, noradrenalin ve serotonin geri-alınım engelleyicisidir. bağımlılık yapar. Yine de özellikle papazlar arasında, çocuklarda bile, ruh ve beden operasyonlarında kullanılan bir ilaç olmuştur. Günümüzde ise yerini daha az yan etkisi olan kokain gibi ilaçlar almıştır. kokain papainden daha zararsızdır ve bağımlılığı daha düşüktür.

  papainin din işleri haricindeki kullanımı, bulundurulması, üretimi ve dağıtımı dünyadaki ülkelerin çoğunda yasal değildir ve hemen hemen hepsinde yasaktır.

  not: ukte doldurdum sabah sabah.
  ... neandertal
 2. 2.
  türkiye cumhuriyeti'nde genelde meyvesi bilinir fakat sanayide ve biyokimya alanında enzim olarak çok sık kullanılır. et endüstrisinde, ve diş macunlarında ciddi miktarlarda kullanılmaktadır. son zamanlarda bunu zayıflamak için kullanan yurdum kadınları aslında bu enzimin ince bağırsakta sindirime uğradığının farkında olmadığından zayıflayacaklarını hayal ederler. proteinlerin peptid bağlarını hidroliz eden papain enzimi kesinlikle fazla kiloları yok edemez. zaten mantıken fazla kilolor olarak bilinen yapı adipoz dokularda bulunan yağ yapılardır. dolayısı ile bu yağı eritmek için lipaz kullanmak daha mantıklıdır. tabi bu lipazı da sindirim yolu ile almak bir etkinlik sağlar mı? denemek lazım.
  1 ... mindkiller
 3. 3.
  Papaya meyvesinde bulunan enzim.
  2 ... carbonara