bugün

oğlu şehit olan gecekondu sakini yaralı babanın beyanı.
http://haber.mynet.com/de...-gurur-duyamiyoruz/518995
klavye başında ahkam kesen, kendisini vatansever addeden "kahramanların" az sonra eleştirip hakaret edeceği kişinin sözleri.
oğlumuz öldü diye biz acı çekiyoruz.
siz de kınıyorsunuz.
bu ülkenin geleceği için bu cümleyi kuran kişiyle gurur duymamanın mümkün olmadığı yurdum insanının acı dolu beyanatı. her yerinden öpüyorum.
Yavrusunun ölmesini istemeyen her canlının vereceği tepki.

Ha şehit olmayı çok önemsiyenler,bununla gurur duyacak olanlar için şu dönemde her türlü olanak mevcut. Çok rahatlıkla bu çok önemsedikleri mertebeye ulaşabilirler.buyursunlar.
adam diyor ki "türk kürt demeyelim" biz diyelim artık...
bu cümle bu kardeşliği yeterince açıklıyor zaten.
vicdanlı ve aklı başında bir baba sözü.
ateş düştüğü yeri yakıyor, milliyetçi böğürmeler deva değil "ateş düşen ocaklara"...
--spoiler--
Adak adadım, geldiğinde bir koç kesecektim.
--spoiler--
(bkz: sözün bittiği yer)
ön ek: girdi başlığa değil haberin içeriğindeki sözlere yorumdur. yoksa bir şehit ailesi ulus devlete sahip çıktığı sürece yani Türklük aleyhine politize olmadığı sürece ne derse desin her dediğine saygı duyulur ve uyarıları dikkate alınır.

yasalar tarafından askere alınmış çocuğunun gönüllü olarak dağa çıkmış bir başka çocuğu tarafından vurulmasının suçunu başka taraflara yüklemeye çalışan kürtün hezeyanı. Halbuki ne güzel Kürtlere Kürtçeyle eğitim hakkı verilse, federatif yapı verilse, Apo bölgeye Paşa olsa Kürtler dağa çıkmayacak, haliyle yasalar tarafından askere alınan kürt çocuğu da gönüllü olarak dağa çıkmış kürt çocuğu tarafından vurulmayacak.

böyle bir şey olacak mı? Olmayacak tabi. Yine terör devam edecek. Bu sefer de biz bağımsız devlet kurmak istiyoruz diye devam edecek. sonra yine aynı teraneler dönecek bağımsız devlet verilecek yine terör durmayacak. bu sefer de istanbul'da, antalya'da, mersin'de, Adana'daki kürtlerin hakları için terör devam edecek. o haklar da verilecek yine durmayacak terör bu sefer de Türk neymiş, Atatürk neymiş silinsin bu coğrafyadan adları burası bilmem nerenin coğrafyasıdır terörü devam edecek.

Türk adının silinmesi için ajitasyon şuan bile var ve bu cahil kürt de ona alet olmakta.

"Kürt ya da Türk demeyelim"miş Biz Kurtuluş savaşını Türk diyebilmek için verdik. Siz kendinize Kürt deyip Kürtçü siyaset güdmediğiniz sürece bu ülkede bir sorun çıkacağını, kan akacağını mı sanıyorsunuz? (kürtçü siyaset deyince akıllara PKK gelmesin, ulus devletle çelişen her türlü siyaset kürtçülüktür)

Ha demeye diretiyorsanız eğer, bunu bir hak olarak görüyorsanız, ulus devlette olmayacak saçmasapan haklar peşinde koşuyorsanız bunun bedelini öderken ağlamayacaksınız. Dağdaki köpeğiniz de öldürülecek,Yasalar çerçevesinde askere alınmış oğlunuz da aynı soydan gelen dağdaki köpek tarafından öldürülecek.
şehitliğin ne olduğunu tam olarak idrak edememiş ebeveyn sözü.sizin de diğerlerinden bir eksiğiniz yok kimse size olmamış muamelesi de yapmıyor, gurur duyabilirsiniz siz de.