bugün

inatçıdırlar ama bir çok kötü huyları olmasına rağmen bunu iyiye çevirmeyide başarırlar ayrıca güvenilir ve kendini bilen kadınlardır. yanındaki erkek kendisi kadar güçlü olmalıdır oğlak kadınları kılıbıklardan hiç hoşlanmaz bu yüzden onu taşıyabilen güçlü bir erkek isterler sanıldığı gibi işkolik değillerdir eğlenmesinide çok iyi bilirler başarısızlığa tahammül edemezler. kafalarına koyduklarını yaparlar insanları çok iyi gözlemlerler. özgüvenleri tamdır ve karşısındakinin özgüveni tam değilse o kişi hoşlarına gitmez ve yapılan iyiliğide kazığıda unutmazlar ve iyiliğe iyilikle karşılık verirler kötülük yapıldıysa intikamları çok koyar..
(bkz: benim la bu)
inanılmaz bir inada sahiptir bu kadınlar. uzaktan soğuk görünürler ama aslında sıcakkanlı, konuşkan, eğlencelidirler. çabuk sıkılırlar.

(bkz: Benim bu) * *
birini çok sever.

deli gibi sever.

ondan başkasına bakmaz, aldatmaz.

sevdiği kişi boğa burcu erkeği olsa bile ve o erkek de ona aşık olsa bile cepte görünürler sonunda.

en güvenilir erkek bile rahatlar oğlakla ilişkide, sıkılır.

oğlak burcu kadını deli gibi uğraşır düzeltmek için.

erkek gider yine de.

kadın zorlansa da unutur.

zamanla gurur yapar, yenilemeyecek kadar büyük bi gurur.

aylar sonra erkek* geri döner.

kadın kabul etmez.

erkek ağlar.

kadın kabul etmez.

erkek yalvarır, hata ettiğini söyler.

kadın kabul etmez.

erkek sonunda vazgeçer.

kadın bi şey yapmaz.

erkek dayanamayıp bi daha dener şansını.

kadın kabul etmez...

ve böyle devam eder hep.

oğlak burcu kadını severken sadece duygularıyla hareket eder fakat bi kez bitirdiyse size hala aşık olsa da mantığını geçemezsiniz.

eğer pişman olacaksanız bu kadını bırakmayın. dönmeye kalkarsanız size açık bıraktığı bi kapı olmadığını görürsünüz. siz gittikten sonra tüm kapılar duvara dönüşür.

ve ufak bir not: sizi severken bi oğlak burcu kadınını sıkılıp bırakırsanız, kesinlikle özlersiniz. kimse ondan daha fedakar, daha güvenilir olamaz.
güven onun için en önemli tutkudur ve aşk her zaman ikinci plandadır.
çok soru sorarlar, çok ateşliler, çok severler.
(bkz: canım sevgilim)
zeki, inatçı, dağınık olsa da temiz olan, işkolik olmasa da başarılı olan, hırslı, dikkat çekici kadın tipidir.
aşırı kin besleyen tiplerdir. kinlerini içinlerinde tutup çok zaman sonra açığa vururlar. tek tavsiyem uzak durun. acı çektirmekten zevk alırlar.
tanıdığım bütün motor kadınlar bu burçtan. niye bilmem, ciddi falan derler aslında oğlaklar için ama bildiğin her türlü ve herkese verebilme ihtimalleri mevcut.

edit: eksileyince değişmiyor bu gerçek. haberiniz ola!
çalışkandırlar, yaptıkları her işte başarı gösterirler, azimlidirler, tembellik onların dna 'sında yoktur ama biraz sakardırlar, malesef kendimden biliyorum.
(bkz: burçlara inanma yavşaklığı)
sinir bozucudur.
normalde 9 ay 10 gün anne karnında durur. erken doğum da olabilir.

doğduktan sonra belli bir süre anne sütüyle beslenmeli, yapay mamalar kullanılmamalıdır.

emekler, yürür, koşar, koşar sonra ölür gider.

başka ortak özellikleri varsa arkadaşlar yazacak onları. şimdi bir vtr'miz var.
Aşırı kıskançtır. Aşkı önemser fakat aşktan önemli olan işidir. Gerekirse işi için aşkından vazgeçer. Kalkıp yok ben öyle değilim demeyin. (bkz: biz öyle gördük)
bu burç kadınları o kadar fettandır ki gözleriyle her şeyi halledebileceklerini düşünürler. aynı zamanda karaktersiz oluyorlar.ilgiden çok hoşlanan bu tipler en yakın arkadaşının sevgilisinden bile ilgi görmüş olsa, hemen işveye cilveye başlıyorlar ki, sonrasında sonuç ortada...satma konusunda bayraklı gezer bu burcun kadını...
suskundur, kabadir, kiricidir, hirslidir, kendinio begenmiştir.

ha bide psikopattir.
mantığı her şeyden ağır basan, inatçı, kontrolünü bilen, çalışmayı çok seven, güven duyulacak bir burçtur. tipik annemin burcudur.
zordur zor ama sevgili olarak, arkadaş olarak gayet iyiler şimdiye dek karşılaştıklarım özellikle misafirperverlikleri dikkatimi çekti.
övgü almaktan hoşlanan, kendi işini kendi yapmayı seven, egoları hafif şişkin ama iyi kadınlardır.
en tutumlu burçtur. iyi para biriktirir.
işkolik, duygularını çoğu zaman ikinci veya daha arka planlara atan, arkadaş canlısı, egosu yüksek bayanlardır.
ğlak burcu kadını hırslı, neşeli, evcimen, çalışkan ve dürüst yapısıyla dikkat çeker.güçlü olmayı sever ve bunun için elinden gelen çabayı gösterir. bilgi ve kültür zenginliği de onun için önemlidir.

oğlak burcu kadını karamsar ruh hali nedeniyle kendi kendine bir duvar örer ve kendi önüne engeller koyar. oysa hırslı ve güçlü yapısı yeterince ön plandadır. daima kendinden emin olan oğlak burcu kadını kolay kolay çevresindekilere güvenmez ve tutucudur. hareketleri ölçülüdür. maddi konularda öyle tutumludurlarki, bu cimrilik boyutuna varacak derecededir.

bilgiye çok önem verirler. nezaket ve kültür onlar için çok önemlidir, bu nedenle kendilerini geliştirmek için canla başla çalışırlar. iş konusunda oldukça hırslı ve iddialıdırlar. ellerini attıkları tüm işlerde başarılı olabilecek kapasitededirler.

oğlak burcu kadını oldukça mantıklı ve gerçekçidir.böylece olaylar karşısında daha çabuk karar geliştirebilmektedir.

oğlak burcu kadını sevdiği erkeği fazlasıyla sahiplenir ve kendi istediği gibi olmasını ister. özellikle karşı cinste nezaket ve dürüstlük çok önemlidir. partnerini özenle seçmeye çalışır. hayatı dolu dolu yaşamayı seven oğlak burcu kadını sevdiği kişiyle sosyal bir beraberliği olsun ister.evlendiğinde iyi ve sadık bir eş olacaktır. çocuklarına karşı neşeli ve sevecen bir anne olacaktır. fakat aşırı sahiplenme güdüsü nedeniyle biraz emredici bir tutum içinde olabilir.
20'li yaşlarında kendisinden 15 yaş büyük birine tutulma ihtimali olan hatun.
inat...

aman allahım, nasıl bir inatsa anlamadım gitti...
hangi tarihler arasında doğduklarını dahi bilmediğim kadın.. tarihleri bilsem, ona göre konuşacağım ama bilmiyorum ve üşeniyorum aramaya..
Oğlak dönencesine rastlayan kadındır.güney yarım küre insanı.