bugün

entry'ler (566)

en yakındaki kitabın yazarı

mehmed uzun

okuyacak kitap bulamamak

belki dinleyecek müzik bulamamak veya şarkıcıları beğenmemek evet de, kitap geniş bir yelpaze.

tıpkı filmler gibi, daha önce bitirilip sevilmiş kitaplar çok kere okunulabilir. roman, felsefe ve şiir gibi yazımlar sevilmiyorsa eğer, dergilere, belgesel yazılarına geçilebilinir. okumak zevkli bir uğraş.

oğlak burcu kadını

tutumluluk adı altında cimririlik yapan, sürekli mantığı ile hareket ettiği için aşkı yaşayamayan kadınlardır. arada bir zincirlerini kırıp aşık olsalar bile çok fazla randıman aldıklarını görmedim.

babaları sayesinde ünlü olan kişiler

enrique iglesias.

islama saygı duyan ateist

Karşıt görüşlü kişilerin fikirlerini dinleyen, tahrik unsuru göstermeksizin kendi görüş ve düşüncelerini savunmaktan vazgeçmeyen, olaylara diğerlerinden daha olumlu yaklaşan bireydir. Diğer ateistlerden farkları yoktur çünkü onlar da görüş konusunda katı ve ketumdur. Allah, peygamberler ve bilimum melek ve şeytan gibi öteberilere inanmazlar. -inanmazlar derken bile sanki varlarmışta onlar inanmıyormuş gibi oldu. Hayır, onlar yok sayarlar-

Ama yine de en temizi agnostik olmaktır. Ki en mantıklı olanıdır. Allah'ın varlığı ve ya yokluğuna dair belli bir ispat yoktur. Bilim bile bir yerde tıkanır durur çünkü. (Buradan açıp kuran'ı okumamı tavsiye edecek olan bıçkın çocuklara şimdiden selam ederim. Öpüyorum sizi)

öldükten sonra olacaklar

yaşam döngüsüne katkı.
nasıl ki oksijensiz yaşayamıyorsak, karbondioksite ihtiyaç duyuyorsak, güzel böbrekler için yeterince su tüketiyorsak, büyüyüp gelişmek için de bünyeye az biraz azot vakumlamak gerek.
bitki ve hayvanların üretmiş olduğu atıklar, yine biz insanlar dahil olmak üzere tüm canlıların ölü bedenleri toprakla birleştiğinde, tabiat ananın gözleri kalp kalp olur. toprakta bulunan denitrifikasyon bakterileri, nitrit ya da nitratı azot gazına çevirir. böylece azot atmosfere karışıp canlıların gelişmesine destek olur. azot, özellikle bitkilerin mihenk taşıdır ayrıca. onlar bu sayede büyür, bizler bu sayede nefes alır veririz.

cüzdan üzerine telefon koyma

3. birleşim olarak araba anahtarı ile voltran oluşur.

gecenin şarkısı

Queen - Somebody To Love

http://www.youtube.com/watch?v=2pMM4iwC-ag

metal müziğin suçu ne

satanist ilahisi dinleyip, aynı zamanda çok hümanist olan insanlar tanıyorum.

rastlantılar ve tesadüfler. bir kişinin hatasını, tüm kitleye yükleyip genellemek yanlış. bu adam metal müzik yerine klasik müzik dinleyebilirdi. rock dinleyen bir adamın insan öldürmeyeceğine kanaat getiremeyiz değil mi.

çocukken okunmuş unutulmaz kitaplar

(bkz: küçük prens) (bkz: kibritçi kız)

akasyakokusu

şu sıralar aşk acısı çeken, beni de betty blue'a benzeten bir içim su insan.

yeni gömülen ölü kıza sıcak suyla hallenen bekçi

sıcak su olayı ile kafaları karıştırmıştır.

ölü bedeni ısıtmak istiyorsa neden nefes alan bir kadın tercih etmediği kafalarda sorudur çünkü düşünüyorum da, ben bir ölü sevici olsam, önümde olan tüm riskleri umursamadan bir mezar açıp mehrum kişiye hallensem, herhalde onun vucut soğukluğu ve ya ne bileyim olaylara tepkisiz kalışı beni şehvete tırmandırırdı.

ikizler burcu erkeği

bir kova kadınının bile sinirlerini bozabilen, bir günü diğerine benzemeyen, hep pohpohlanmak istenen, kıskanan ama kıskanılmayı sevmeyen hatta taviz bile vermeyen, çok yakışıklı, çok güzel gözleri olan, iç çamaşırı sıcaklığında elleri olan, yalancı, düzenbaz ve zekidir.
ha bir de ütopya'da dört nala uçan bir unicorn'dur.

hoşlanılan kızın önünde dayak yemek

ağızda lapa olan pilav gibi kekremsi bir tat bırakır. ha nedeni dudağa yiyilen yumruk sonucu kanayan diş etide olabilir. bilmiyorum.

uludağ sözlük ülkü ocakları teşkilatı

(bkz: jedi ocakları)

sözlük yazarlarının itirafları

-2 sene önce bir cesaretle ayrıldığım sevgilimi hala seviyorum. bu onu bilmiyor, o da beni seviyor. geri adım atamam. çünkü ben dediğim dedik bir kızım. çevremin bana empoze ettiği bu yakıştırmaya uymak zorunda hissediyorum kendimi. saçma ama evet. ha bu arada seviyorum diyorum ama, ne bileyim. belki de seviyorum zannediyorum. belkide bu düşünceye kapılmamın sebebi henüz onun kadar kimseyi sevmemiş olmamdır.

-çocukluğumuzu beraber geçirdiğimiz en yakın arkadaşım artık bana samimi gelmemeye başladı. sırlarını benimle paylaşmayıp içine attığını görüyorum. ayrıca babasından kalan mirasın onu değiştirdiği tartışılamaz bir gerçek.

-insanları çok fazla ciddiye alıyorum. uyuşuk biri olmasam onlar için elimden geleni yaparım. ama olmuyor. sadece insanların sorunlarını düşünüp kafa yoruyorum.

-hep, ben elmayı seviyorsam, elma da beni sevmek zorundaymış gibi davranıyorum. fazla sıkıcıyım.

adana

bıçağın başkenti.

kasımda aşkın aynı olması

(bkz: 1 aralık dünya aids günü)

aşk haziranda başka olsaydı dünya aids günü 1 temmuz olurdu. hayret bir şey.

sözlük yazarlarının siyasi görüşleri

okayi yamaşita kombamba.

şoppi

ağızdan şoppi gibi çıkar ama aslında şappey dir o.

ayrıca: http://pbs.twimg.com/media/BACbuE_CEAEBr_f.jpg:large