bugün

(bkz: oyle bakma cunku)
bazen durup dururken bakışlarını üzerinde hissediverirsiniz, başını yana eğmiş, mutluluk, gurur, sarılma arzusu, özlem ve ince bir hüzün, belki de sizden başka kimsenin farkında olamayacağı bir iç çekiş görürsünüz o bir kaşık su bakışlarda. ve dökülür dilinizden "öyle bakma..."
aşkın nur yenginin sevgiliye albümünden, sözleri sezen aksu, bestesi onno tunç'a ait şarkı. öyle bakmak, akmaktır.
-var mı ulan bana yan bakan?
-var
-bir bak bakayım
-nasıl güsel oluo mu?

kemal sunal filmi. *
sinema bilgisiyle şaşırtan uuser.
yazarlığını tescil eden ilk on entrysinde de bilgi vererek umut vaadeden ama sonra tek entry girmeyerek kafamızı karıştıran 4, nesil yazar.
Aşkın ilk başa geldiği anlarda sevgilinin can acıtan bakışına karşılık sarfedilen cümledir.Öyle bakma bakışların yüreğimi deliyor.Kaybolup gidiyorum gözlerinin elasında ve saatlerce susup seyretmek istiyorum .Sus sakın konuşma, anlatma yine imkansızı o sevgiyi bilmeyenlerin kuracağı setleri,bizi yıpratmak adına oynanacak oyunları anlatma neolur.Bırakalım o zaman yarım kalmış, yaşanmamış sevdaların buruk hüznü kalsın yüreklerimizde. Söylenecek birşey kalmadı,kelimeler bitti ben yarımım artık hissedemiyorum bedenimi,tüm hücrelerim ayrı yerlerde ve hepsini biraraya getiremiyorum. Git hadi git, ama öyle bakma ne olur.....
4.nesil yazar.*
hiç bir neşter gözlerin kadar acıtmadı..
sevgilinin bakışlarındadır bütün yakıcılığı.