bugün

mesela bir tanesi profesördür. cuma günü babamı ameliyat etti, cumartesi sabah tomografi sonucunu inceleyip yola çıktı. şu an tatilde yani. çok donanımlı adam vesselam.
18 milyon oy kullanmayanin en az 8 9 milyonudur .
ünlülerdir.

(bkz: bodrum daki tatilini bırakamayan seçmen/#24755910)

--spoiler--
genellikle ünlülerdir.
ama nedense bu ünlüler ülkede çok seviliyor.
bunları ünlü diye lanse edenin amına koyim.

--spoiler--

edit: ve bunlar üstüne üstlük küstahça şikayet ederler.
sanıldığı kadar büyük bir çoğunluk değildir. zaten şu anda tatil yapan on milyon seçmen varsa bu ülke süper bir durumdadır hiç şikayet etmeye gerek yok demektir. katılımın düşük olmasının sebebi boykottur. herkes bir hırsız bir cemaatçi bir de bölücüden birini seçmek zorunda hissetmemiş demek ki kendini.
Hak helal edilmeyen kesimdir. Çok açık etmiyorum hakkımı helal.
Mahalle yanarken saçını tarayan orospudur belki de.
10 numara tespittir.

bu rte'ye oy verenlerin çoğu, hayatlarının merkezlerine dini referansları koyarlar ama kuran'daki dini bilmezler. trişka hocalarının sözlerini allah kelamı zannederler. sorgulamazlar, düşümmezler.,

rte tıpkı fenerbahçe gibidir. koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler.

fener, türkiye'de şampiyondur, en kalabalık taraftar grubuna falan sahiptir.yönetimin düştüğü her türlü kaotik duruma rağmen taraftar hep destekler. ama uluslararası turnuvalarda tam bir fiyaskodur fb.

işte el-tayyip de yurt dışında tam bir osuruktur.sürekli yurt içine oynar. seçmenleri onu ilah gibi görür ama gidip sorsanız "neden oy veriyorsunuz bu zata?" diye size mantıklı tek bir icraat söyleyemezler.

ülke, hakedildiği şekilde layığı ile düşük seviyede yönetilmektedir.
ben ve eşim kullanamadık ( eşim ekmel ben erdoğan a verecektim ) ama hastanede hastalarla uğraştık ve uğraşmaya devam ediyoruz. seçimleri lütfen sonbaharda yapsınlar bir sürü yaşlı insanımız kalp ve beyin ile ilgili sorunlarla ( sıcaktan kaynaklı ) acilleri doldurdu.
(bkz: ekmeleddin e oy vermeyip sonra zırlayacak kemalist)
ekmek amcaya oy atıp gelmiş bir birey olarak, burada duracaksın liseli dediğim düşüncedir.

ben bile evde olmama rağmen, yürüyerek yaklaşık on dakikalık mesafe olan okula, oy kullanmaya gitmek istemedim.

zira seçilmesi gereken adaylardan hiç biri beni temsil etmiyordu. bu yüzden kimse oy vermeye gitmeyeni eleştiremez. özellikle ekmek amcanın ikinci isminin mehmet olduğunu sandıkta öğrenenler hiç kimseyi eleştiremez..

ayrıca adam kendi memleketinde bile olmadı

hem bu boykot muhalefete kapak olsun, nerde yanlış yaptıklarını artık anlasınlar.. çatı aday oluşturacaklarına kendi adaylarıyla, tüm kesime hitap edebilecekleri, tabanını küstürmeyen adaylar seçsinler...

bu yüzden demirtaşı kutluyorum.. adamlar en azından türkiye genelinde ne kadar oyu var onu biliyorlar.

chp and mhp ise erdoğanı bitirmeye çalışırken, bu şekilde güçlendiriyorlar.
Bundan sonraki tatilleri götlerinde patlayacak insancıklar. Yattıkları yerden atıp tutmaya benzemiyor bu işler. Vatandaşsan görevini yerine getir ki birşeylerde peşkeş çekmekye yüzünüz olsun.
benimdir. uzun zamandır zırlıyorum ve zırlamaya devam edeceğim. devam edeceğim çünkü rtenin karşısında ekmelin kazanmasının benim için bir önemi yok. rte den ve akp politikalarından nefret ediyorum ama buna karşı sandıkta hesaplaşma gibi bir çözüme inanmıyorum. chp denilen partinin saçma ve ahmakça bir şekilde çatı adayı çıkarmasına sadece gülüyorum.

olsa olsa demirtaş olurdu ama ona da mecalim yok ey kendi kendini yönettiren cumhuriyet.

kimsenin kalkıp da hakkımı helal etmiyorum demeye de hakkı yok, çünkü benim oyum üzerinde hakkı yok.

velhasıl senelik iznimi bölüp de oy moy veremem kardeşim. siz oy-namaya devam edin.