bugün

(bkz: oy vermeyi unutmak)
(bkz: oy vermeye usenen yazar modeli)
edit:başlık başa kalmış. siktir et neyse.
o zaman bir tanım edit'i gelsin;
bir oy'dan nolcak demeyin oy verin.. *
(bkz: entrye oy verdikten sonra parmaga oje surmek)
oy kullanmak sözlük için ve yazarların motivasyonu için önemli bir durum diye düşünüyorum. ayrıca özel olarak tebrik bile edilebilir. başarılarının devamı dilenebilir. * *
temsili demokrasilerde insanların kendilerini yönetecek ,devlet işlerini yürütecek kitleyi seçerken yaptığı faliyete denir.Sabahın erken saatlerinde gerçekleştirilen ve kuyrukta beklemek zorunda kalınan can sıkıcı bir aktivitedir.Demokrasi inancı yüksek olan kişilerce sıklıkla başvurulan bu yol, aslında üstü kapalı bir oligarşi haline getirilmiştir.Doğrudan demokrasiye inanan kişilerin içine girmekten kaçındığı saçma sapan bir uygulamadır.
ya oy verirsiniz ve siziz seçtikleriniz sizi yönetir yada saçma dersiniz ve başkalarının seçtikleri sizleri yönetir.kendinizi hangisine layık görürsenin o doğrudur.
sende oku bu başlığı. (bkz: seri eksi oy veren ibne)
yoktur. oy kullanmak ödev değildir. * oy kullanmayı ödev haline getirirseniz, işte o zaman kalite düşecektir. halbuki az oylansın öz oylansın mantığı daha iyidir. şimdi bazı arkadaşalar bana ters düşecekler. diyeceklerki kardeşim ben butonuna bakıyorum iki gün değişmiyor. haaa işte o zaman ben de; kardeşim ozaman ya daha çok beyan gireceksiniz ya da daha insan ilgisini çeken sempati yahut antipati duygularını daha ayaklandıran adınızı akılda tutacak beyan gireceksiniz. tabiki tribünlere oynarsdanız bu da bir süre sonra anlaşılır. dikkat ettim hala bile dikkatimi çekenler eski yazarlar. devedikeni, montajelemanı, july4th gibi. bazılarıysa sözlükte yok artık arnold civardanegezer, nevergonnabe gibi. yenilerden bir deep bir de the kene gözüme ilişti...

Not: eskilerden daha çok dikkatimi çeken var da arkadaş listesine çevirmek istemediğimden herkeşi yazmadım...
cok onemlı bır mezıyettır oy kullanmak aslında.yazar her kım olursa olsun ıster arkadasın ıster dusmanın oy kullanma ıncelıklerını bılmek gerekır.eger entry de baslıga uygunsuz bır durum varsa duzeltılmesını saglar.ayrıca sozluk ıcınde yapılması en dogru mezıyetlerden bırıdır.
Sağlam bir siyaset için öncelikle herkesin oy kullanması gerekir.Sonra vay efendim bugünlere nasıl geldik nasıl ekonomik çöküntü içindeyiz demeyin..Her kesimin mecliste temsili için kesinlikle herkes oy kullanmalıdır..
Çoğu seçim sonucunda oy vermeyenler tarafından daha iyi anlaşılan hadise.