bugün

zarif ayaklara sahip hanımlarda , hele de ayağın ucunda terlik veya ayakkabı tatlı tatlı sallanıyorsa, hoş bir harekete dönüşebilir.
Biraz gerginlik ifadesidir.
Sıkılmıslık veya heyecanın bedene yansımasıdır . Bu hareket bacak sinirlerini kontrol eden merkezde ilerde harabiyet olusturabiliyormus.omurilige zararı cokmuş yani ...
sigarayı bıraktığım zaman ilk iki haftada istemeden yaptığım hareket. sonra bacağım yorulunca farkediyordum. hala arada bir yapıyorum ama eskisi gibi değil.
(bkz: huzursuz bacak sendromu)
Sıkılan insan belirtisi.
sıkıntı, bunaltı, bir bitse de gitsek belirtisidir.
an itibariyle yapmaktayken başlığı okuyup güldüm. neden yaptığımı bilmiyorum.
Abimin sık sık yaptığıdır.

Çok sinir bozucudur. Tv izlerken Oturduğumuz koltuk sallanıyor resmen.
Bi keresinde Sinirden o salladığı bacağının üstüne oturmuştum dursun diye. Ama yok durmuyor.

Gıcıklığına mı yapıyor yoksa harbiden kontrol mu edemiyor bilmiyorum ama çok sinir bozucu bi şey.
yapmayın!
Bacak bacak üstüne bir vaziyette iken yapıldığında acayip rahatlatan bir harekettir. Boyunuz kısa ise komik görüntüler çizdiren bir eylem haline de gelebilir.
Psikolojik olarak bir rahatsızlığın belirtisi oldugu kanitlanan davranis.
Sürekli yaptığım davranış. En sonunda masa veya koltuk da sallanmaya başlayınca insanlar tarafından azarlanmak muhtemeldir.
sıkıldım zaman geçmiyor demek.
Çoçuklar ve hiç büyümeyenler için büyük bir zevk,
ihtiyarlar için işkence olan, tapınmasımsı davranış.
kendini ritmik müziğe (bkz: metal müzik) kaptırmış olan bir bünyenin yapacağı bir iştir.
eskilere göre bu hareketi yapan genç bir kız ise, "koca istiyor" diye yorumlanır.
(bkz: HUZURSUZ BACAK SENDROMU)
şu an yaptığım eylem. bazen sinirden, bazen korkmaktan bazen de heyecanlanıp utanmaktan yapılır. bacağın istemsiz kendinden ritimsiz sallanmasıdır. duyulan müzik sesi ile de beynin yönlendirmesi sonucu bilinçsiz ama ritme uygunda sallanabilir.
(bkz: huzursuz bacak sendromu)

sinir stres veya vücudun anlamsız hareket etme isteği sonucu ortaya çıkan, yanınızda oturan şahsı çok rahatsız eden eylem.
sallanan bacağa göre sonuçlari degisebilecek eylemcik.. * *
stres belirtisi olabilir. hatta sinir belirtisi de olabilir. ateşle yaklaşmayın.
Genelde televizyonda konukların yaptığı birşey izleyen insanın deli eder.
(bkz: tuvaleti olan insan modeli)
bacak bacak üstüne atarak yapılması makbuldür..
çoğu annenin "sallama kırarım bacağını" diyerekten ayar verdiği insana anlamsız bir rahatlama hissi veren, sıkılma yahut heyecan göstergesi anlamına da gelen istemdışı insan hareketlerinden birisi.
(bkz: ah anam ah)