bugün

Hayattan soğutur. Üstteki yazar resmen kimseye yaranmak değil niyetimiz sonuçta demiş (!) Yuh be size. Cidden. Görgü nedir bilmeyen insanların yaptıkları saygısızlıklara kılıf uydurarak böyle konuşmalarını kaldıramıyorum..
Zaten sizin tapulu malınız pardon biz oturmuşuz yanlış etmişiz buyrun dememiz gerek aslında. Olması gereken o çünkü.
Özet : insan olun.
görsel
hissedilen.
Camlari kirmak icin kullanilan imdat cekicini alip agzini burnunu dagatacaksin. Kimseye bisey diyemesimler.
ne derdin olursa olsun görgüsüzlük ve saygısızlıktır.
bayılıyor numarası yapıp yer isteyen teyzeyi gördükten sonra çok aksi durumlar hariç yer vermiyorum. aynı hattı 10 yıldan uzun süredir kullandığım için bütün yaşlıların neden otobüse bindiğini anlayıp ona göre davranıyorum.
yer veren kisiye hic olmazsa gozle, gulumsemeyle karsilik vermek gerekirken evindeki koltuga oturur gibi hesapsizca oturmaktir.
tasvip etmedigim bir durum olmasina ragmen bir defa yaptigimdir; dalginlikla tesekkuru unutmustum. sonrasinda firsatim olmasina ragmen iletisime girmeye usenmemin utanmayla birlesmesiyle sonrasinda da dilemedim. icime bu kadar dert olacagini bilseydim usenip cekinmezdim. kibarligindan odun vermeyen o insana da selam olsun.
"dahası da var, bu ne ki" dedirten durumdur.
Denize at sen o iyiliği. Boşver demese demesin.
pek kafaya takılmaması gereken bir şey.
Tamamen dalginliktir.
yeniden 'kalk lan' bakişi yapabilirim. neden olmasın?
Kapıyı tuttuğun kişinin teşekkür etmeyip bir de yüzüne mecburmuşsun gibi bakmasıyla yarışıcak iticiliktedir.
Kak amk ya, deyip kaldırılması gereken kişi.
No yer, no cry.
Dün başıma gelen durum. iki bayanin metroya bindiğini görünce ayağa kalktım. O iki bayandan birisi diğerine dedi ki" işte burasi boş, birimiz oturalim."

Sanki onlara yer vermek bir mecburiyet anasını satayım.. oturaktan kalktığım gibi Sessizce uzaklaştım.
Yer verseler 50 bin defa tesekkur edecegim ama nerdeee. Oyle ince insan yok.
burada önemli olan senin yeri ne için yer verdiğin, karşılığında bir ödül beklediğin için mi yer verdin(bir teşekkür olabilir), takdir toplamak için mi yer verdin, yoksa ahlak kuralları bunu gerektirdiği için mi yer verdin? bu soruya verdiğin cevaba göre teşekkür edilip edilmemesi bir değer kazanacaktır.
Hayvan olduğundandır.
Bide bunun teşekkür edersem sikecek bakışı atanı var. Sanki ordan ben kalkmamışım, yeri ben vermemmişim, ben hiç yokmuşum gibi. Bre mınakodum kafanlada olsa bi minnet duy. Sanki koltuk hep onunduda ben yanlışlıkla oturmuşum gibi bakıyor. Daha doğrusu bakmıyor, hayaletmişim gibi davranıyor.
Görgüsüzlüğün göstergesidir. Zaten biraz kibar ve anlayışlı olsak dünya daha yaşanılır hale gelirdi.
hödük olduğunu gösterir. evet.
yer veriyorsan allah rızası için ver.

yaptığın iyiliği karşılık bekleyerek yapıyorsan yapma!