bugün

bir insana mı yoksa bir öküze mi yer verdiğinizi sorgulamanıza neden olur.
yer verdiğine vereceğine pişman eden kişidir.
gerizekalılıktır.
bi keresinde başlığı görünce "oehh" demiştim, ammavelakin bugün minibüste yaşına hörmeten yer verdiğim teyzenin beni siklemeden yerime oturması üzerine başlığa düşüncelerimi yazmak istedim.

tanım:yani o minibüste tırnakçılık yöntemiyle 100 liramı kaptırsam bu kadar zoruma gitmez.yine bu minibüste okkalı bir pandik yesem bu kadar tüylerim diken diken olmazdı!

inşallah emekli maaş kuyruğunda altına kaçırırsında "kim bu sidikli ayol?" laflarına maruz kalırsın hanımteyze!
normaldir. adamın hakkı orası. hem kapmışsın hem de teşekkür mü bekliyorsun?
oturabılmenin verdiği mutluluk ve şaşkınlıktan olabilir.
genel kültür ile alakalıdır.
kaç defadır yaşadığım olaydır. orada bir ' sağol evladım ' gelse, edirne den kars a ayakta dururum ama yaşlılar da düşüncesiz olmaya başladı.
sanki yer vermeye mecburmussun gibi tesekkur etmeyen nankor dedeler ninelerdir genellikle tiplerinden anlasilir.
Mesela yaşlı teyzenin kendini genç zannetmesi.
kalktigina pisman eden harekettir.
utandığından dolayıda teşekkür etmemiş olabilir.
yakasından tutup kaldırılmalı ve tekrar eski yerine oturulmalıdır.
yeri gelince 'cık cık cık gençlik ne olmuş böyle' diyen büyüklerimizin yaptığı eylemdir.
o yeri kesinlikle alacağını düşündüğü içindir yani ona göre siz zaten onun olan şeyi verdiniz. anadolu yaşlısı iyi çok iyi kötüsüde gerçekten çekilmiyor.
teşekkür beklentisi içinde olan kişiden daha ahlaklı değildir.

sen yapacağını yap karşılık gözetme. elbet karşılığını bulacağın bir makam vardır.
Otobüste ayağa basınca da dönüp kusura bakmayın ya da özür dilerim demeyen öküz ile aynı cinstendir. Çok mu fifi demesi? Değil. Ama insanın gene de içinden bir hissiyat geçiyor.
işte bunun gibiler yüzünden ihtiyaç sahiplerine yer vermiyoruz biz.
Terbiyesiz olduğunu gösterir. Evet.
orospuluktur. türbanlı karılar yaparlar bu hayvanlığı.
etmesin çok da umrumda dedirtir. ben ondan teşekkür duymak için değil, allah rızası ve insanlık adına yer verdim. benim haneme 1 sevap puanı kaydoldu ama onun insanlığı eksi bakiyeye düştü.

şu noktayı da unutmamak lazım : belki de bir derdi vardır dalgındır sıkıntısı vardır. anlayış göstermek ve sağduyulu olmak lazım. insanların bin tane derdi var be sözlük. bazen aklına gelmiyor birşeyler..
Kendi tarafımızdan normal karşılamamız gerekir. Bizim insanlara saygı duymamız, örnek olacak hal ve hareketlerimiz bizim kişiliğimizi yansıtır. Biz bugün bu şekilde düşünürsek eğer, yarın kimseye yer vermeyiz.
Büyüklük bizde kalsın.
içinden teşekkür eder bu tip insanlar. teşekkür etmişlerdir ama ağızdan bir mırıldanma olarak çıkmıştır.
Kastamonudaysanız bu gayet normaldir. Hatta öyle bir bakışları vardır ki zaten vermek zorundaydın der gibi adeta.
Bir de yer vermek için o kadar kalkiyorsun buyur amca/teyze diyorsun, yok yok sen otur diyorlar ya....
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar