bugün

Hep bana mı denk geliyor bilmiyorum ama var böyle kızlar. genelde belediye otobüslerinin yandan tutmaçlı ayakta yolculuk etmeyi seven tiplerindendirler. Akbili bastıktan sonra kulakta çınlayan sesle beraber göz göze gelinir. Hemen sağından solundan yer kollanır. Sürekli göz göze gelmeye çalışır insan bu kişiyle. fakat sizin ne bok olduğunuzu anlayan kız sırtını döner. bir umut bakarsınız arkasından belki acır da dönüp tanışmak ister diye. fakat dönüş o dönüş..
bazen öylesi biner ki 5 dakika bile beklenmez.
(bkz: otobuste yasanan dumur olaylar)
otobüs yolculugunun keyifli geçmesinden başka hiç bi b.k'a yaramayacak hede.
(bkz: metro tunele girince camdan kiz kesmek)
itiraf.com'da bunlardan sürüyle bulunur.
(bkz: itirafcilarin aslinda demek istedikleri)
beşiktaşa gidiyor olabilir.*
otobüste kalır ötesine gitmez,gitti diyende yalan söyler abi.
otobuste yandan gecen ferrari li kizi kesmek versiyonu ile 5 salisede aşık olunacak kızdır.
kafanın baska yerlerde* calıstıgına dalalettir zira kızın bilinen tek yönü vücudunun ve yüzünün güzelligidir*** asik olmaktan cok arzulamaktır
birkaç hafta takılabilecek kızdır zira tanıdıktan sonra (bkz: tamam mı devam mı)dır.*
otobuste zaten sıkılan insan uğraşıcak birşey arar.. ve kız yanınıza oturur. evet artık herşey çok daha güzel,hayat toz pembedir.. ara ara kıza bakarsınız, göz göze gelmeyi umud edersiniz.. o kız o an size okadar saf,o kadar güzel görünür ki, eğer o an sevgiliniz varsa onu bu kız için terketmeye dünden razısınızdır..fakat kız çok büyük bir ihtimalle size ilgi duymamaktadır.. efendime söyleyim daha sonra kızın karşı koltuktaki erkeği kestiğini anladığınızda ufak çaplı bir bunalıma girersiniz ve halihazırdaki sevgilinizi ne kadar çok sevdiğinizi düşünür, kendinizi avutursunuz.. oysaki hiç bir aşk, o kıza olan aşk kadar tutkulu, istek dolu değildir.. ve yolculuk biter, herşey eskisi gibi olur.. ve o kızı 15 dakika içinde unutursunuz..
kızıl saçlı olmasına müteakip vuku bulacak hadisedir. aşık olunur beş dakikada. söylenecek bi bok bulunamaz. aynı durakta inme olasılığı beklenir ki ben hiç gerçekleştiğine denk gelmedim. sonra inilir otobüsten. ve unutulur hadise..
5 dakikada aşık olunur kız otobüsten indiği anda aşk da biter ve otobüse binecek diğer kızlara doğru yelken açılır....
otobüsten inincede bir sigara yakilir ki tam olsun.
(bkz: müsait bir yerde aşık olabilir miyim)
(bkz: otobüste görduğü kıza beş dakikada aşık olan erkek)
Bana mı denk gelir bilmem ama hep bir bandana takar bu kızlar
(bkz: pelin ece)
garip insan modeline girerler.
*kapıdan biri girer.akbilinin bip sesi duyulur. hömm!. oda ne? aşık oldum.
"şöför bey arka kapı" diye bir kız bağırır. Hömm! sese doğru bir bakış.aşık oldum!
ve bunlar yüksek sesle belli edilir*;
-aga ben aşık oldum!
-hadi lan kime?
-demin bi kız vardıya inemedi durakta . ana avrat kaydı şöföre. şöför de onu attı ya hani.
-salaksın lan sen. ben seni niye muhattap alıyom ki zaten..
-ama çok sempatik küfrediyordu.
-şöför bey incek var!!!
bambaşka bişeydir.resmen 15 dakikalık pembe dizi tadında geçer aşkınız böööle ara ara kesişmeler kıza yanaşmaya çalışan fortçulara kendinizi siper etmeler sonunda bide abonman güzeli hayatınıza girdiği hızla uçup giderken arka camdan son bir bakış atarsınız fortçununda bu arada sizinle işini bitirmiş olduğunu umut ederek...
"beş dakikada aşk" zor bir şeydir. genellikle bunu yapabilenler, erken boşalmadan müzdarip olabilirler. aman diyim.

kolay değil.
tabi aşk'ı yanlış yorumlamıyorsanız.
bu kizimiz otobuste gordugu erkege bes dakikada asik olan kizsa bu olay bitmistir. otobus ask otobusune donmustur, inilen durak sevgi duragi olur..
sabahtan akşama kadar seyredilecek derecede masum yüzlü, utangaç ama beğenildiğinin farkında olacak kadar zeki kız. genelde zeki ve güzeldir zaten bu kızlar.
bu tür kız taifesi sanki otobüslere sadece aşık olunmak için binerler. öyleki bu kızları gördüğünüz anda ne yaptığınız, nereye gittiğiniz, o otobüse neden bindiğinizin bir önemi kalmaz. o otobüsün plakasını aklınıza kazırsınız. neyse.. sizin ineceğiniz durak doğal olarak kızınkiyle aynı olur. gittiği yere kadar takip edersiniz. ama gittiği yer o kadar yakın çıkar ki hep konuşamadan geri dönmek zorunda kalırsınız. sanki melekti gördüğünüz de bir anda uçtu gitti sandığınız kızlardır.
otobüsten inilmesini müteakip 5 dakika içerisinde unutulacak kızdır.