bugün

otobüs yolculuğunu keyifli hale getirebilitesi yüksek parçalardır. otobüsün kalkışı esnasında ve tümseklerden geçerken tısss tısss nidalarıyla yukarı aşağı salınımları ile otobüse ayrı bir hava katması muhtemeldir. yolcularda bu halden gayet memnun olurlar. * *

iyice irdeledikten sonra gelen edit: ha bu arada gaz şarkı esnasında şöförü dikkatlicce kesin. (bkz: otobüs şöförü)
(bkz: hareket vakti)
otobüs yolculuğu sırasında insanı rahatlatacak nitelikteki slow şarkılardır. (bkz: solitary ground)
(bkz: yallah sofor yallah)
(bkz: siki siki baba)

gibi sarkilardir. *
(bkz: uçları kırık)
http://www.youtube.com/watch?v=GK8pEEEJbYM
opeth dinlemek gerekir.Şarkılarının uzun olması nedeniyle maximum 5 şarkıda gitmek istediğiniz yere sıkılmadan gidebilirsiniz. (bkz: mikael akerfeldt)
gece yolculuğu ise en güzeli klasik müzik dinlemek. hemencecik rahatlayıp uykuya dalıyon. metal falan dinleyince gaza gelip yanında oturan insana eziyet etmeye gerek yok.
(bkz: turn the page)
kesinlikle ve kesinlikle (bkz: roads)
(bkz: uzun ince bir yoldayım)*
(bkz: mamak türküsü)* *
jeff buckley - last goodbye
yallah şöfeer yallah - anonim *
ankara-konya arası yirmi ve beş dakikalık mola hesaba katılır ve servisten sonra başlanırsa dark side of the moon - the wall arası 4 albüm tüm yolu götürür. yolunuz üç buçuk saatten daha uzunsa arkasından hoşa giden filmin soundtrack ı ya da blues yöreli hoş oynak şarkılar süper olur. davulu fazla kurcalayan şarkıları dinlemeniz yanınızda oturan insan ile sağlıklı bi ilişki kurmanızı engeller.
oy tombulum tombulum yoldan geldim yorgunum .
bazı kimseleri* uyutan şarkıların muavin ve diğer yolcular tarafından sevilmemesi dolayısıyla hep yarım kalan şarkılardır.*
işte gidiyorum çeşmi siyahım.mümkünse belkıs akkaleden.
hava soğuk ve yağışlı ise yılmaz erdoğandan,"soğuk ve şehirler arası otobüslerde vaz geçtim çocuk olmaktan"dediği sevebilme ihtimali şiiri.birde istanbuldan ayrılıp başka bir şehire gidiyorsanız yağdıkça şiiride dinlenilebilir.
mavi sakal - iki yol.
haluk levent - yollarda bulurum seni.
moğollar - yolum seninle.
leman sam - daha gidecek yolumuz var.
nilüfer - ta uzak yollardan.
cem karaca - nöbetcinin türküsü.
yeni türkü - başka türlü bir şey.
sezen aksu - gidiyorum.
ilhan irem - şalamar, iki duvar arasında.
erol evgin - çelişki, ben imkansız aşklar için yaratılmışım.
gökhan kırdar - üstüme basıp geçme.
sibel sezal - gece ay şahit.
ayten alpman - tek başına.
aysun kocatepe - sen haklıydın aslında.
grup gündoğarken - rüzgar, ellerimde çiçekler.
ahmet kaya - giderim, sel dagı, kum gibi, ay gidiyor.
nurettin rençber - yadımda sen, geceler, kara gül, yalan.
grup yorum - eftelya
grup kızılırmak - ay karanlık gece.
salkım söğüt - sabahın seherinde, ah lele.
vs vs vs
yüzlerce şarkı var, söylenecek ve dinlenecek...
yılmaz erdoğan - bu yol nereye gider.