bugün

iyi stres ve kötü stres diye gruplandırıldığı takdirde:
olumlu stresimizi çalışmak ve motive olmak adına kullanırsak bizi başarıya götürür.
olumsuz stresimizi hayattan bezmek ve aman beya öss nedir ki boşver psikolojisine çevirirsek bizi bir sene sonra bu günlerde aynı stresi tekrar yaşamaya götürür.

Birinci tür tavsiye edilen türüdür.
çok değil 3 ay sonra benimde içinde bulunacağımı düşündükçe bile uykularımın içine etmeye başlamış olan şeydir...bir kaç ay sonra daha da yakından tanıyacağımdan daha ayrıntılı açıklayabileceğim sanırım..
fazlası zararlı, hiç olmaması ondan zararlı hede. o zamana kadar hayatınız ona bağlıymış gibi görünse de atlattıktan sonra aslında herşey olmadığının farkına vardığınız his.
einsteinin teorilerini çürütürcesine siz daha hızlı çalıştıkça zamanın daha hızlı geçtiği ve insanın normalden 3 kat daha hızlı yaşlanmasına sebep olan strestir..
insan stresli olmasa bile böyle başlıkları gördükçe içine girdiği durumdur. panik bastı misal beni şimdi. *
60-70 yıllık bir insan ömrünün geri kalan 50 den fazla yılının neye benzeyeceğini belirleyen bir sınav olduğu için stres yaratması normaldir. çok şükür 1998 den beri ööle bi derdim yok
zordur. 2 sene yaşadım, şu an da seviglim aracılığı ile etkilerini hissetmekteyim.

ama gereksizdir. "dünyanın sonu mu" gibi moral verme amaçlı cümleler yüzünden oluşan bir strestir. anne babanın aşırı ilgisi sebebiyle oluşan, farketmeden yaptığı baskıdan dolayı büyüyen strestir.
streslerin en adisidir, en şerefsizidir.
bir çok kişiyi karşısına almış ve okulunu dondurup tekrar öss'ye girmeye karar vermiş birinin can düşmanıdır. öyle ki zaten ailesi dahi bir çok insan destek değil köstektir ilk başlarda. okulunun/bölümünün kendisinin hiç alamadığı "mis" kokusundan bahsedip dururlar. sonra kişi bu stresle tanışır. ilk başlarda ne kadar yıkılmadım ayaktayım dese de zaman ilerledikçe bu stres bir sürü hastalık yaratır bedeninde ve kafasında. en sonunda kişinin yaptığı şey pes etmek ve önceden "bok" gibi koktuğunu iddia ettiği bölümüne "mis" kokuyordur umarım artık düşüncesi geliştirip dönmektir.