bugün

cahil insandır.

ayrıca tarihten bihaber olan insandır.

osmanlı devleti birinci dünya savaşında tarumar edilmişti ve itilaf devletleri tarafından paylaşımı yapılmıştı.

atatürk bir önder olarak çıktı ve aziz türk halkı ile birlikte anavatanımızı kaybetmekten kurtardı.

kör bir osmanlı veya atatürk savunucusu olmaya gerek yok.
mısır
oğlu
kadir
lı.
ittihat ve terakki isimli darbeci ihanet şebekesinden haberi olmayan sığırdır.
Gözüme görünmesin..
osmanlının yıkılışında baş rolleri ingilizler kimseyle paylaşmaz.

ittihatçıları, jöntürkleri de kandıranlar onlardır. cenabı allaha hamdolsun ki, mustafa kemal paşa (atatürk) gibi bir devlet adamını bu milletin içinden çıkarttı. sultan vahidettin han da, paşaya görevi verirken ne derece isabetli olduğunu göstermiştir.
osmanlı kendi kendini yıktı.
osmanlı'nın son 100 yılını bilmeyendir.
doğrudur. ütopik tarih anlayışınız buna imkan vermeyebilr çünkü anlatılan tarih bu yönde değil. osmanlı çökmeye başlayınca bütün kimlikler bir bir isyan edip bu beladan kurtulmaya başladı. nitekim balkanlarda olan isyanlar osmanlıcılığın sonu olduğu gibi arapların yaptıkları da islamcılğın sonu oldu ve bunu yapmalarının nedeni bizzat milliyetçilikti. türkiye yi kuran zihniyet de milliyetçiliktir yani osmanlının devamı olma, osmanlının padişahlığını sürdürme gibi bir amaç cumhuriyetin kurucu idaresinde yok. hatta osmanlıya karşı bildiğin direnme var. onun mirasını alıp devam ettirme değil baştan sonra yeniden devrim yapıp toplumu milli ve çağdaş değerlerle uyumlu hale getirme de var.

eğer atatürk osmanlının devamı olsaydı yeni bir ülke kurup her şeyi yeniden ve osmanlıdan kopuk dizayn etmek yerine bizzat osmanlı için savaşır onu kurtarmak isterdi.

ayrıca osmanlından bağımsızlığını alan son millet türklerdir.
osmanlı 1. dünya savaşında yenilmiş ve yıkılmıştır.

bunu bilmeyen insan cahillikte level atlamıştır.
OSMANLIYI YIKAN iKi ŞEY VARDIR.
1) BiLGiSiZLiK BAĞNAZLIK CAHiLLiKTiR.
2) EMPERYALiZMiN PENÇESiNE DÜŞMÜŞTÜR.
SiNAN MEYDAN
maraş dondurmacısı kılıklı sözde tarihçi olan deli. başta olmak üzere koyun sürüsüdür.evet.çok net.
Yanılır.
Osmanlıyı yıllarca iliğini kemiğini sömürdüğü halklar yıktı.
En son tekmeyi de sevr antlaşmasıyla en büyük kazığı attığı türkler.
ingilizlerin eteğini öpen padişah mı milli egemenlik mi dendiğinde halk milli egemenliği seçti.
maraş dondurmacısı kılıklı sözde tarihçi olan deli. başta olmak üzere koyun sürüsüdür.evet.çok net.
her ne kadar inkılap kanonu oluşturulmuş olsa da tarihi kitapların romanlar belgeseller dergilerin gerçeklik payı çoktur. rüşvet , yolsuzluk , yasak ilişkiler almış başını gitmiştir .padişah in çevresindeki sadrazamlar kendi konaklarını kurtarmanın derdine düşmüştür . tabiki bu son dönemlerde yaşanan olumsuzluklardir , en az son 100 yilina bakilmalidır.
Gülmekten insanın karnına ağrılar giriyor resmen.
Vay amk.
atatürk diye biri oldu ki demokrasiyi ortaya çıkaranlardan bile daha düzgün bir demokrasi sistemi bu ülkede kurulabildi. ancak ikinci dünya savaşı'nda yani nam-ı diğer bizim adımıza kurtuluş savaşı'nda itilaf devletleri kimlerse, onlar sürekli bize ekonomik, teknolojik, askeri, siyasi ve eğitim alanlarında bir sürü darbeler indirdiler. bugün ise dünya'nın en gelişmiş 10 ülkesinden biri olmamız için ramak kalmış durumda. bu ilk on ülkeden bir kaçı yahudi sermayesi destekli avrupa devletleri. bir kısmı ise çalışa debelene o listeye girebilmiş asya devletleri. ekstrem diyebileceğimiz çin ve abd'yi de sayalım ilk iki sırada ki yahudi sermaye desteği olmasa abd çin'in ardından ikinci bile olamazdı.
doğru zanneden insandır. osmanlı'yı atatürk yıktı, iyi ki de yıktı. ellerine sağlık paşamın.
Osmanlı bitmişti zaten. O Osmanlı'nın külü bile yokken bu yazılanları yapan adama laf edenin aklına sasarim.
görsel
Cehalet konusunda yüksek lisans yapmış müptezel düşüncesi.
davardır.
bak yine gördüm başlığı bir gülme tuttu beni.
Peki ben şu sorunun cevabını merak ediyorum. Sen osmanlı battı diye türk milletine olan güveni ile bağımsızlığına sahip olmaya çalış fakat o toprakların kurtarılmasında yok dedelerimiz beraber savaştı kürdü Lazı Çerkezi diye anlat sonra Türk halkı kendi bağımsızlığını kendi kazandı bu nasıl Türkiye saf türk ırkı nerde hani doğuda kürdü, kuzeyde Lazı orda busu şurda şusu e zaten gelen suriyelilerle de yine bi soyların kırıklığına tanıklık edicez valla ben ortada adı Türkiye olan vatandaşları osmanlıda hallice toplama kampına dönen bir memleket görüyorum.
ben, türkler osmanlıdan bağımsızlığını almış son millettir.
münevver karabulut'u cem garipoğlu'nun öldürdüğünü iddia eden insan gibidir. %100 doğruları söyler.