bugün

kardiyoloji stajerlerinin korkulu rüyası
WPW gibi belkide kardoyunun kosede kalmıs konularından birisini bilinmezse doktor olunmaz zannına kapılarak durmadan soran ayrıca bu soruya cevap vermeye calısan stajyerin cevabını dahi beklemeden o zaman sen aort darılıgından bahset bunu bilemedin zaten diyerek ögrenciyi bırakma cabası içinde saclarını dokmus prof
bir buçuk saat süren sözlü sınavında ecel terleri döktüren, sınavdan geçtiğimi duyunca ise havalara zıplamama neden olan oldukça kendine güvenen başarılı bir kardiyolog.
aylık özel muayene limitini dolduran sayılı hocalardan. zekidir, başarılıdır. sebepsiz yere öğrencileri bıraktığı görülmüştür. ama beni sebepsiz bırakmadı kendim kaşındım.
anlatılanlar yüzünden korku ile yaklaştığınız ama şeker gibi tepkileriyle karşılaştığınız, özellikle kendi öğrencilerine* inanılmaz sıcak ve sevimli yaklaşan, hastalarla iletişimi soon derece başarılı bir hekim. kardiyolojide hem donanım hem de etik yaklaşım bakımından en sağlam hocadır. ****
yalnız sözlülerde müthiş acımasız olduğu gerçeği yadsınamaz amaa bunun da bir açıklaması vardır ki o da şudur, osman akın serdar bir hastanın hayatını kurtaramayacağını düşündüğü bir pratisyen hekim adayını kardiyolojiden geçirmez -nokta- .
"Biz akan kanı severiz! Akacak. Bizim hastalarımız mor mordur bi yüzden."

"Ben sağlamım turp gibiyim falan demeyin bana! Bana damarlarınızı getirin damarlarınızı. Endotelinizi getirin bana. O pembeymis maviymiş cüzdanınız değildir önemli olan,, endotell yaşınızdırrr, endoooteeeell."

Not: bir rte konuşması dinliyormuşcasına okunursa anlamlı sonuç verecektir.

Laf çok, zaman yok; beni-şu garibanı Allah'ın emri peygamberin Kavliyle kardiyodan geçirmesini dilediğim hocalarımdan biridir. Derste çok sevdimdir, kaliteli olduğu bellidir, adamdır, anlatımı da on numaradır. Hakkında tarihe not düşmek istedim; eğer sözlüde karşılaşırsak staji geçmeme engel olmasındır.**