bugün

aslında ben çok asabiyim birde üstüne oruçlu olunca elimde değil işte sinirlerim gerliyor diye kendini savunan insandır.*
an itibari ile bünyemde bulunan durumdur...

- adam gibi yazın asabımı bozmayın lan.....
uzun süreli açlığın ardından düşen kan şekeri ve tansiyonun olumsuz etkilerini yaşayan insandır.
(bkz: ramazan faşizmi)
büyük olasılıkla şeker hastası ya da yüksek tansiyon hastası insan.
büyük oranla sigara içen insandır.
Orucun verdiği lezzeti alamamış insandır.
tutmasın daha iyi.
Şuanki ruh halim.
Gerçi her zaman sinirliyim.
Allah gelecekteki kocama yardım etsin.
Cinstir.

Amin. Yardım etsin ki seninle karşılaşmasın.
çabuk sinirlenen insanlar vardır. benim çabuk sinirleniyorum ama napim lan. evet.
oysaki ramazanda şeytanlar zincirlenir.

kişinin nefsinin kötü durumda olduğunun alametidir.
iftardan sonra biraz sevişirse topraklama yapmış olacaktır.
survivordakileri anlamaya başlamış insan olma ihtimali yüksek demektir.
(bkz: ben) normaldede hemen sinirlenen biri iken sanki birileri ben oruç iken özellikle beni sinirlendirmek için uğraşıyor gibi.
"açlık başıma vurdu abi..." tribidir.
Eğer sağa sola sataşıyorsa oruç tutmuyor sadece aç kalıyordur.
hiçç çekilmeyen tiptir. lan yaprak hasan biz de tutuyoruz ama kimseye çemkirmiyoruz.

bi de olayın şu tarafı var, adam oruçlu ya ayrıcalık falan istiyo. hahahaha. sinirlendim yine.
Güldürmüştür. Oruç insana huzur ihsan etmeli. Kufur değil.
Orucu ouww bir ay aç kalıcaz yaa diye düşünen insan tipidir.

insan psikolojisi harika bir dünyadır dostlar. Kendinizi neye inandırırsanız onun olma ihtimali milyon kere katlanır. Açlığa şartlanırsanız aç kalırsınız sabah 7 de uyanmam gerek diye şartlanırsanız sabah 7 de uyanırsınız. Hasta oldum ben diye diye kendinizi hasta edersiniz. Azıcık kullanın lan şu nimetinizi.

(bkz: karma)
Yanlış yapan insandır. Oruçluyken sinirli oluyorsan tutma abi. Oruç sadece gırtlakla yapılan bir ibadet değil ki.
Tamam belki oruç o gün seni zorlamıştır. Halsiz düşüp normal zamandaki kadar canlı davranamıyorsundur o gün. Bu seni o gün biraz gergin de yapabilir. Ama bu o güne özel bir istisna olmalı.
Sen gidip tüm agresifliğini tüm ayılığını oruca bağlarsan tuttuğun orucun bir kıymeti kalmıyor. Aç susuz kalmaktan öte gitmiyorsun.
Trafikte tartışma miktarlarının ramazan da ekstra arttiğını gözlemleyerek doğruladığım önermedir.
Tutmasa daha iyi insanı. Bana tutuyor sanki. Evet.
hiç ama hiç çekilmeyen insan modeli madem gerilceksin neden tutuyorsun.