1. 1.
  Soy sop.
  Köken,başlangıç,kaynak.
  1 ... italiano
 2. 2.
  x ve y eksenlerinin kesiştiği 0 noktası.
  (bkz: koordinat)
  (bkz: koordinat takımları)
  ... electronica
 3. 3.
  at yarışlarında herhangi bir atın anne baba bilgilerini ifade etmekte de kullanılır.
  1 ... intensivecare
 4. 4.
  bir koordinat sisteminde eksenlerin çakıştığı noktanın adıdır.

  En sık kullanılan sistemler iki boyutlu (düzlemsel) ve üç boyutlu (hacimsel) öklidyen sistemlerdir ve sırasıyla iki ve üç dik eksene sahiptirler. Orijin bu eksenlerin her birini pozitif ve negatif yarıları olarak ikiye böler. Böylece noktaların poziyonu sayılar koordinatlarıyla belirtilebilir. Orijin'in koordinatları her zaman tümüyle sıfırdır. Örneğin iki boyutlu bir sistem için (0,0) veya üç boyutlu bir sistem için (0,0,0).
  2 ... channingtatum
 5. 5.
  yarış atlarının anne ve baba bilgilerinin yanında, çıkış noktası olarak da kullanılır. geçen bir makarası geçti ki sormayın gisin;

  arkadaşın babası trafik kazası geçirmiş, ziyarete gittik. malum rakıdan kalktık, biraz çakırkeyifiz. içeri girdik, geçmiş olsun faslı falan oturuyoruz, ev de bahçeli. o esnada bahçedeki köpek cama geldi, köpeği görünce muhabbeti döndü. bir arkadaş ''orjini ne bunun'' diye sorunca hepimiz gülümsedik ancak babası kaza geçiren arkadaş bombayı patlattı.

  - ''fatma''. (annesinin adı)

  evin içindeki herkesin elemanın annesinin adını bilmesi de cabası. *
  1 ... alkolik oldum
 6. 6.
  taksim'de ortalama 25 tl'ye satılan baskı tişörtlerin çoğunun markası. dün taksim'de gezilmedik yer bırakmadım ama manowarlı bir tshirt bulamadım.
  ... dolar 7 oldu amk