Çocukların yaratıcılığına katkıda bulunan, yetişkinler için de bir hayli eğlenceli aktivitedir.

Miniğin parmak kasları bunu yapacak kadar gelişmemişse iş bölümü yapabilirsiniz. Siz kağıtlara şekil verirken o da oluşan şekilleri boyama kısmıyla ilgilenebilir.

Çocukları ile vakit geçir(e)meyen(!) ebeveynlere duyurulur.
görsel
görsel

Olmuyoor olmuyoor, ne yapsam olmuyoor.

Sinir hastaları hasta olmaya böyle böyle başlıyormuş demek ki.
Kağıt katlama sanatıdır.
Kedidir kedi *

Çizimden kaynaklı galiba, benim kedi videoda izlediğim kadar sevimli olmadı.

görsel
her bi haltı icat eden japonların marifeti kağıt katlama sanatı bir parça kağıdın sadece katlanarak girdiği şekiller insanı dumura uğratıyor
ori ve gami biraderlerinin hazin oykusudur aslinda;*
cok mutlu bir hayatlari olan ve cevresinde hep saygi goren ori ve gami biraderler, bir hatun yuzunden bir birlerine dusmuslerdir. ikiside utangac kisiler oldugu icin iclerindeki firtinalari hatun kisiye kagitlari katlayarak anlatmaya calismislar, daha sonra isin bokunu cikarip birbirlerine ayar vermek icin maymun, deve falan yaparak inceden inceye kafayi bu kagit katlama sanatina dokmusler, hatun kisi bunlardan iyice tiskinmis ve "kamasutra" adindaki adam ile "fuckbuddy" tadinda ori ve gamiyi boynuzlamistir. japon efsnelerinde onemli bir yer tutar bu hikaye.
kaynak: japon kultur bakanligi
(bkz: gotunden uydurmanin dayanilmaz hafifligi)
Kağıt katlama sanatı

Ayıcık yapıp bir arkadaşıma hediye edecektim ayıcık için gerekli karton parçası çoktu. Ben de yarısına kadar yapmıştım. çok pis sıkıldım baktım kız da pek sandığım kişi değilmiş elimdeki parçalara iki tane üç boyutlu akrep yaptım onları savastirdim.
Kendi kendime eğleniyodum. Vuruyorum birbirlerine filan * evet lisede de bir degisiktim ben :d
Bireysel olarak yapması uğraşması öğrenmesi oldukça eğlenceli.
Fakat çocuklara öğretirken bütün sinir uçlarımı beynimde hissediyorum.
şu aralar deli gibi merak sardigim,
uzak dogulularin* icadi olan,
muthis zevkli bir kem küm.*
not: kugu, bumerang ve kelebek yaptim.
görsel
Bir örneğini elimde bulundurduğum japon sanatı.
(bkz: prison break)
cem yılmaz'ın hastalığı olan olay.
görsel
Hobi olarak yaptığım kesinlikle çok kolay öğrenmek isteyenlere duyrulur.
kediniz batsın amk. her başlıkta görmek zorunda mıyım ben ya.