1. 1.
    hakkari valisi. beyaz saçlı bir adam.
    ... spratt
  2. 2.
    Aslında aksaray valisiydi.. Çok sıcak ve yüce gönüllü insan. Sene 2011 ilk defa evimden ayrılıp başka bir şehre lise okumaya gideceğim daha toy bir hazırlık öğrencisiyim. okumak istediğim kitaplar almak istediğim kıyafetler var fakat dönem başı olduğu için alınması gerekenlere para harcamaktan cebimde son 20 tl kalmıştı.. O haftada ne bunalmışım ama. Sonra ders ingilizce. Hoca duyuru yaptı, okuldan sonra Aksaray valisi gençlerle toplantı yapacak diye. işte kimler gider falan fıstık. Bende el kaldırdım dedim en azından kafam dağılır diye. Neyse gitmeden müdür bizi topladı. Vali amcayı anlatıyor işte her eğitim öğretim döneminin bazı aralıklaronda 25 30 kişilik genç bi grubu yuvarlak büyük bi masaya toplar ve odayı Bir kaç Büyük lügat, birkaç kahve fincanı seti veee yüzlerce kitapla doldururmuş. Ardından başlarmış gençlerle sohbet etmeye ilginç hoşuna giden bir soru olursa o soruyu sorana lügat yada kahve fincanı verirmiş. Ama istisnasız tüm konuşanlara kitap hediye ediyormuş hemde sayısız ne kadar söz hakkı alırsan o kadar kitap yani. Allah Allah dedim cidden bizim ülkede böyle bi idareci yönetici var mı? Allahım aksaray türkiyeden bağımsız ve bi ülke oldu da benim mi haberim yok diye sorgulamaya başladım. Neyse beni bi mutluluk ve heyecan sardı böyle bir insanla tanışacağım diye. Gittik hakikatende pdanın içi hediye dolu oturduk masaya başladı anlatmaya .. bizden çok umutlu olduğunu kendimizi geliştirmemiz için elinden geleni yapacağını söyledi ve eksik kaldığı kendisinin göremediği sıkıntıları ona söylememizi istedi. Hayatımda ilk ve son olarak böyle bi bürokratla tanıştım. Kendisinden ilk senem olmasına rağmen 13 tane okuma kitabı, bir büyüüükçe Türkçe lügat ve 250 tl eğitim bursu kazanmışlığım oldu.. Sonra ne mi oldu arkadaşlar? Hakkariye sürüldü. Çünkü çok kitap dağıtıp gençlere vakit ayırıp değer verdiği için görevini yerine getiremiyordu.. Çünkü faydalı işlere para ayırıyordu... Aksaray o kadar gelişti ki birazda Hakkariye faydası dokunsun istediler herhalde.
    3 ... sonhayalbukucu