bugün

Hey gidinin goca dünyası, hey bızırına koyduğunun hayat felsefesi. Hay karıncaya can veren rabbim nelere kadirsin. Geçen yine sevişiyorum aklıma geldi dedim ki kendi kendime " lan bu ülkede oray eğin deyi bir herif var ve yazarlık yapıyor " sonra silkeledim kendimi, sevişiyorum ve aklıma oray geliyor ne alaka lan? ibne misin oğlum işine bak dedim ve devam ettim.

Sonra tabi işim bitti bu oray olayı hala kafamda. Adam tam geçen yine sevişiyorum ekolünün içerisine dâhil olmuş oradan bir kıl olmuşluğum var. Her neyse oray diyorduk. Önce oray'ı tanımlayalım.

Oray çemçük ağızlı, sinsi ve her boku ben biliyorum bakışlı, yayvan konuşan, yurdum tikilerinden tek farkı gazetede yazmak ve biraz daha bilgili olmasıdır. Onun dışında gazeteden işten atılsa yeminle starbucks'da takılır, oha olur, kal gelir, badegül ile ortamlara akar.

Lan tamam damn it! ( oray anlasın diye damn it dedim bu paragrafı ona hitaben yazacağım herkes anlamayabilir ben de oray gibi derin bir kültüre vakıf olduğumdan mütevellit anlaşmakta sıkıntı çekmiyoruz ) harbiden o sığ bilginle writer olmanı geçtim, köklü bir gazetede yazmanı da torpile bağladım, cehaletini ve sağa sola sarmanı popülarite olarak algıladım, her şey okey, but why? Neden öyle ağzını yaya yaya milletin anlamadığı şekilde konuşuyorsun. Yazar geçiniyorsun bari yazar gibi davran ki millet durumu çakmasın. Hakikaten oray what happened o eski kaliteli aydın yazar grubuna. Go america and leave we alone please. You can for we. i turst you, we turst.

Neyse normale dönelim oray gerekli mesajı aldı. Birader yemin ediyorum bu sözlükte öyle adamlar var ki oray'ın 5 katı okunurluktalar. Al sana vaudeville for vendetta Orhan pamuk gibi adam bir nobeli eksik. Oray o çemçük ve işlevsiz Türkçesi ayrıca yazarlığı ile paranın amışına koyarken bizim vaudeville for vendetta sik sıvazlama, okulda sınavlarla boğuşma, karıya kıza kayma gibi aktivitelerle günlerini geçiriyor. Adam tespitin ve yazının kralını yazıyor ama kimse al sana 40.000 TL demiyor. Adalet mi?

Yahu çok merak ediyorum, yazar olsam oray'dan farkım ne olurdu diye. Onun aldığı parayı bana versinler Haydar dümen'den daha etkin olmazsam haydar hocanın hastaları sikertsinler beni. Hiç bi'şey yapamasam bile troll yazar olurum.

Ey türk gençliği! istirham ediyorum bana bir anlatın bu yurdum insanı ne zaman kavuşacak hak ettiğine. Yahu arkadaş anladıysam arap milleti beynimi siksin, bu herifin fikirlerine değer verenler var ve biz bunlarla aynı oksijeni mi yakıyoruz?
Birader bir de bu oray eğin efendi geçtiğimiz yılları anlatırken yaşamışçasına anlatıyor. Yok, 70 de şöyle oldu yok 80 de böyle yapıyorlardı o zaman şöyle şuydu falandı fıstıktı. Ulan senin yaşın kaç ki nostaljiyi 60'larda topkapıda çalışmış gibi anlatıyorsun. En nihayetinde babanda vitamindin. Bari kaynak göstererek anlat ki insanların yeme ihtimali artsın.

Şimdi diyeceksini bu herife niye taktın kafayı. Lan adam konuşamıyor, Türkçesi bok gibi ama yazarlık yapıyor. Aynı yönetim kabiliyeti olmayan, devlet işlerinden anlamayanların devlet yönetmesi gibi.
Ok o zaman. Oraycım dikkat et kendine i kiss you so much. Siz ingilizler nasıl diyor, go hell and write me there.

Ey sözlük yazarı kardeşlerim son sözüm de sizedir. Prim vermeyiniz ki herkes olduğu yerin ya hakkını versin ya terk etsin.
mehmet altanlar, ahmet altanlar, şamil teyyareler, nazlı ılıcaklar, fehmi korular daha adını sayamaktan yorulduğum envayi çeşit az biraz mürekkeb yalamış şabalaklara bu ülkede birileri tarafından köşe yazarlığı payesi verilmişse; yukarıda adı zikredilen zerzevatlar içinde oray eğin yazarların şah-ı padişahı sayılır.
bak ne yazmış:

http://www.odatv.com/Medy..._kara_buluttur-16694.html

edit: ise! -se, -sa bağlacı kullandım gözün kör mü bre? yoksa biz de biliriz kim şah kim değil!
ülkemizde türkçe özürlüsü ve türk olduğu bile şüpheli ne idüğü belirsiz birinin bile ittire kaktıra yazar diye piyasaya sürülebileceğini göstermektedir.
(bkz: oray eğinin annesi)
eğer yazar olacağı platform burası olacaksa eyvah eyvah demek gerekecektir.
(bkz: sana direct message yolladım)

ciddi anlamda (bkz: oray eğin in twitter mesajları)
(bkz: kalem tutan herkesin yazar olması)