1. 1.
  dağlıca baskının gerçekleştiği taburun komutanı.

  küfürlü ses kaydını dinlemek için: (şifresi kırılmış youtube videosu)

  http://www.beatfiltering....91d8360ea10b3f84f74117192
  2 -1 ... goooooooooooooooooooogle
 2. 2.
  "Bizim bu olaydaki (Dağlıca baskını) dehşet hatamız söylim mi size? Benim kesin bu tabur komutanlığından alınmam lazım bu hata üzerine. Ne biliyor musunuz; o Ramazan Yüce'nin o telsizin başına konulması. Adam kendi el yazısıyla zaten 'ben PKK'lıyım diyor. Biz onu alıp teröristlerin dinlendiği telsizin başına koyuyoruz"

  şehit düşen bir üsteğmene ait günlükten bölümler okuyor; "Bugün var ya aşkım diyor, bu terörün bitmeyeceğine tekrar şahit oldum. Gözümüzün önünden 10 katır, 10 kişi geçiyor. Gidelim öldülerim diyoruz göndermiyorlar. Adamlar resmen gözümüzün önünden geçtiler. Neye kime hizmet ettiğimizi bilmiyoruz. ilk defa burada duruşumuzun boş olduğunu anladım."

  "(Okumaya devam ediyor) O sabah sana demiştim ya, terörist ve dolu katırlar gördük bir şey yapamadık diye. Şerefsizler ellerini kollarını sallaya sallaya yüklerini boşaltıp geri döndüler. Ve biz yine bir şey yapmadık. Emir vermediler üstlerimiz. Yine 'gidelim' dedik, 'bırakın gitsinler' dediler. 'Başlarım böyle işe' dedik. Elimizi kolumuzu bağladık. Ne kadar saçma bir şey. Çıldırtık çaresizlikten. 10 tane adam vardı nereden baksan. Şerefsizleri paramparça ederdik. Manyak gibi durduk yerimizde."

  "Bir kaç konuya çok üzülüyorum. O kadar üzerinde durduğum iki konu. Bu haksızlık ya insan lanet ediyor. Şu Ramazan Yüce ve şu tutukluk yapan silahlar. Vallaha 8 adama filan üzülmüyorum. s.. anasının a... O kadar koymuyor bana yani. Ama şi tutukluk yapan silahlar var ya. Öldürmek istedim o uzmanı orada. Adama üst üste Allah senin belanı versin dedim. ikinci gece bir daha yaptı tutukluk çünkü. Bir tane MG3 ya altı üstü. Ulan 10 tane mermi atsa yeterdi. Mutlaka bir ikisi isabet ederdi. Kader yaa. O anda aklıma topçuyu görevlendirmek gelmedi. Niye attırmadık ki oraya havan, top. Ama işte şamata koptu yaa..."
  2 ... goooooooooooooooooooogle
 3. 3.
  yukardaki videonun orjinal adresi: (youtube yasağı kalkınca işe yarar diyerekten verdiğim link)

  http://youtube.com/watch?v=RW18KmODKBk+
  1 ... goooooooooooooooooooogle
 4. 4.
  en çok güvenilen kurumumuz tsk nın seçkin komutanlarından birisi.Kendisine ait olduğu söylenen ses kaydında dikkat çeken bölümler şunlardır;

  -" pkk'lı olduğunu bize kendi söylemiş bir eri teröristleri dinlediğimiz telsize koyduk."
  - "benim, bölük komutanın ve onun kol komutanın üçümüzünde ....ilmesi lazım bu olayda" (olaydan sonra yarbay dirik'in üstlerinden takdir belgesi aldığını hatırlamak gerekir)
  -"pkk'lılar burnumuzun dibinden geçiyor gidelim öldürelim diyoruz izin vermiyorlar, helikopter gönderin diyoruz göndermiyorlar."(şehid üstegmen'in günlüğünden okuyor)
  - "ölen 8 adama falan üzülmüyorum ..kiyim anasının a..."
  - "..kiyim köylüyü ama onu kullanmamız lazım"
  - "ilişkileri normalleştirmeye çalıştık çukurca alayıyla fakat normalleşecek bir hali yok , karşı taraftan da saldırıyorlar bu sefer bize.... ben de bunların kendi aralarındaki bir uyuşturcu şebekesini ortaya çıkardım, tak diye koydum alay konutanının önüne, alay komutanı bi ...ti bunları, ondan sonra öyle harç hurç dalmak yok bize ee."

  Bu konuşmayı dinledikten sonra 30 senedir nasıl bir hamasi propaganda altında kalındığını, doğuda neler olup bittiğini anlamaya başlıyor insan.

  http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=169333
  -1 ... abi bana yerversene
 5. 5.
  12 askerin şehit olup 8'inin esir alındığı dağlıca baskını sonrası Youtube'a düşen ses kaydı ve göbek atma görüntüleri neticesi nihayet görevden alınmış dağlıca taburu eski komutanı olan yarbay.

  http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=170177
  2 ... abi bana yerversene
 6. 6.
  görevden alınmamış, tsk'nın normal atamalar zamanında tayin olmuş yarbaydır.
  ... bohemian rhapsody
 7. 7.
  cezası kesinleşmiştir.
  artık er dir. evet. rütbeleri alınmıştır.
  2 yıl 11 ay gibi hafif bir hapis cezası almıştır.
  -1 ... white beard
 8. 8.
  cezayı yiyince bülbül kesilmiştir.
  bildiğimiz şeyleri itiraf etmiştir.
  -pkk ya karşı operasyon iptal edildi.
  -taburun savaş gücü düşürüldü.
  -yardım gelmedi.
  biliyoruz bunları.
  -1 ... white beard
 9. 9.
  pkk ile mücadelede hala sonuç alamamızın son örneği. dün teke tek programında adam her şeyi anlattı.

  hatalar ahanda böyle:

  1- saldırı öncesi katırlarla doçkaların geldiğini görmüşler. ama saldırmamışlar. nedeni ise, çok uzak mesafe, askerin gidip gelmesi en az 1 gün alır diyor. hiç mi topçu birliği yok. top atamıyoruz. hiç mi f-16'mız yok. ellerini sallaya sallaya girmişler. taburu sarmışlar. bizim komutanlar da uyumuş.
  2- saldırı gece başlamış. yukarlarında heron olması büyük ihtimal olan bir şey dolanmış. cobra helikopterler gelince kaçmış. bir kere o zaman tsk bünyesinde heron olmadığı için abd veya israil heron'u olma ihtimali yüksek. hava sahamızda bu heronlar cirit atmış. bizimkiler uyumuş. bazı ülkelerin pkk'ya verilen destek açık.
  3- ramazan yüce adlı er, ihanet etmiş. bu adamın daha önce mersin'deki bir pkk gösterisinde göz altına alındığı tabura bildirilmemiş. bildirilse telsiz görevine verilmeyecek belki de. koordinasyon ve iletişim eksikliği de var.
  4- o karakol nasıl bir yere konuşlandırılmış ki, katırları gördüğü halde müdahele etme yeteneği yok. ya birbirlerine yakın küçük mevzi ya da topçu noktaları yaptıraksın, ya da o bölgede konuşlanmayıp, sınırdan pkk girdiğinde havadan bitireceksin. hiç biri yapılmamış.

  hem sivil hem de askeri yetkililerin bu saldırılarda sorumluluğu var. bu problemi çözemezsek, maalesef daha çok çukurcalar, dağlıcalar yaşarız.
  ... silverring
 10. 10.
  anlattıklarına bakılırsa, hava sahamız "kimliği meçhul" uçaklar tarafından kullanılıyor. sonra da bağımsız türkiye naraları atarız. lan adam söylüyor işte, elimizde heron olmadığı halde üzerimizde heronlar uçuyordu.

  buyrun: http://videonuz.ensonhabe...omutani-catismayi-anlatti
  ... celeste