bugün

(bkz: mcv)
2006 yılında yüzde 34'üne ortak olurken petrol ofisiyle yaptığı anlaşmadan önce insider trading gerçekleşmiş şirket. omv-petrol ofisi anlaşması 13 mart 2006 tarihinde kamuya duyurulmadan önce bu bilgi bazı üçüncü taraflara sızdırılmış bu uyanık arkadaşlar da yaptıkları alımlarla haksız kazanç elde etmişlerdir. şöyle ki 3 martta 5.5 olan petrol ofisi hisse senedi fiyatı ayın 13'ünde yüzde 50'ye yakın bir artışla 8.2'ye ulaşmıştır. yapılan soruşturmadan sonra bu süreçte gerçekleştirilen tüm eylemler sermaye piyasası kanununun 47. maddesi 1 bendi kapsamında tanımlanan insider trading suçlarıyla tamamen uygunluk içine bulunmuş ve sözkonusu vatandaşlar hakkında dava açılmıştır. Açılan bu davanın sonucunu bilmemekle birlikte muhtemelen arkadaşlara geçici süreyle borsada alım-satım yasağı getirilmiş olmalı diye düşünüyorum.
(bkz: doğan grubunun petrol ofisini satması)
(bkz: cüneyt zapsu)
(bkz: egemen bagis)

Yorumlamiyorum. Emin degilim petrol ofisinin satilmasini iyiye mi yormak lazim, kötüye mi! Herseyin hayirlisi. Bildigim tek sey var. Zapsu ve bagisin faydasiz eleman olduklari.
2015 yılı cirosu 24 milyar 989 milyon dolar olan şirket.
avusturyalıdır.