bugün

2015 yılı cirosu 24 milyar 989 milyon dolar olan şirket.
avusturyalıdır.
(bkz: cüneyt zapsu)
(bkz: egemen bagis)

Yorumlamiyorum. Emin degilim petrol ofisinin satilmasini iyiye mi yormak lazim, kötüye mi! Herseyin hayirlisi. Bildigim tek sey var. Zapsu ve bagisin faydasiz eleman olduklari.
(bkz: doğan grubunun petrol ofisini satması)
2006 yılında yüzde 34'üne ortak olurken petrol ofisiyle yaptığı anlaşmadan önce insider trading gerçekleşmiş şirket. omv-petrol ofisi anlaşması 13 mart 2006 tarihinde kamuya duyurulmadan önce bu bilgi bazı üçüncü taraflara sızdırılmış bu uyanık arkadaşlar da yaptıkları alımlarla haksız kazanç elde etmişlerdir. şöyle ki 3 martta 5.5 olan petrol ofisi hisse senedi fiyatı ayın 13'ünde yüzde 50'ye yakın bir artışla 8.2'ye ulaşmıştır. yapılan soruşturmadan sonra bu süreçte gerçekleştirilen tüm eylemler sermaye piyasası kanununun 47. maddesi 1 bendi kapsamında tanımlanan insider trading suçlarıyla tamamen uygunluk içine bulunmuş ve sözkonusu vatandaşlar hakkında dava açılmıştır. Açılan bu davanın sonucunu bilmemekle birlikte muhtemelen arkadaşlara geçici süreyle borsada alım-satım yasağı getirilmiş olmalı diye düşünüyorum.
(bkz: mcv)