bugün

gayrı müslim bir devlet tarafından gerçekleştirildiğinde dünyanın dört bir yanında bombaların patlamasına sebebiyet verecek girişimdir.
şayet müslüman bir hükümet böyle bir girişim içerisine girerse bizzat kendi halkı tarafından izole olacaktır.

bugün türkiye işgal edilmesi en zor ülkelerden birisidir. bırakın işgali, çıkarma yapmak, bombalamak bile sonucu tahmin edilemez olaylara neden olabilir.

peki hangi devletler böyle bir çılgınlığa girişecek alt yapıya sahiptir?

tabii ki uçak gemisi olan ve türkiye'ye sınırı olan devletler.

uçak gemisi olanları ele alalım önce.

olası bir abd işgal girişimi akabinde incirlik üssündeki nükleer başlık takılmış füzeler türkiye'nin eline geçecektir. bu da nükleer bir savaş anlamına gelir ki böyle bir durumda türkiye'nin israil'i bombalamaması için bir neden yoktur.

hadi diyelim füzeleri kaçırdılar ve hava harekatına başladılar. bu durum müslüman halkın bir anda sokağa dökülmesi demektir. bir abd-türkiye savaşı bir anda abd-islam dünyası savaşı haline gelebilir.

o çok korktukları pakistanlı mücahidlerin değişik abd şehirlerinde uçak kaçırmaları, bomba patlatmaları bir yana, afganistandaki abd güçleri dahi rahat uyuyamaz.

kara harekatına girişecek kadar salak olduklarını düşünmüyorum. ha diyelim ki öyle bir gaflete düştüler. paramiliter güçleri ile birlikte 1 milyonu bulan bir ordu ile karşılacaklar ki bu ordu değişik islam ülkelerinden gelmesi muhtemel mücahidlerle desteklendiğinde 2 milyonu bulur.

en kötü senaryo batıdan yunanistan'ı kışkırtıp güneydoğudan da pkk desteği ile kürt koridoru oluşturmaları ve k.ırak üzerinden girmeleri ki böyle bir durumda açıkçası çok büyük zayiat veririz.
bu durumda türkiye iran ve ırak şii ve sünnileri ile hareket edip k.ırak'ın belini kırabilir. yunanistan'ı da tek başına halleder. tabii şii ve sünnilerin aynı anda hareket etmesi biraz zor olur orası ayrı. yine de iran faktörü her zaman elde tutulmalıdır. iran'ın düşman olması savaşta ve barışta türk devletinin zararınadır.

olası bir rusya ve çin işgali bundan daha da zordur. hele ki rusya'nın kafkaslardan daha geçemeyeceğini düşünüyorum. her ne kadar kafkaslarda sükuneti sağlamış gibi görünse de öyle bir atraksiyonda türkiye'nin bölge halkını ayağa kaldırması hiç de zor olmaz.

geriye sınırı olan ülkeler kalıyor ki hepsi toplansa bir cacık olmaz. belki suriye biraz zorlar. onun da yönetimi ile halkı arasındaki uçurumu hepimiz biliyoruz zaten.

kısacası türkiye güvenli bir ülkedir.
(bkz: geçen yine red alert oynuyorum)

3. dünya savaşının patlak vermesine sebep olur.
olmayacak olaydır, çünkü yeni taktik böl ve ele geçir olan iç savaş çıkarmaktır ki çokta uzakta değildir,
dinciler ve laikler*
türk kürt kavgaları
gibi sebeplerden ötürü uzakta değildir. halk bilinçlenip türkiye nin durumuna kuş bakışı bir gözden geçirse anlayacaktır fakat bizim millet yumurta kapıya dayanmadan anlayamayacaktır.
girişim olmaktan çıkmış eylem.

-basılan karakollara saatlerce gelmeyen hava ve topçu desteği.
-görülmeyen 300 kişilik pkk grubu.
-satın alınan çoğu ürünün israil ya da amerikan menşeli olması.
-satılan çoğu devlet biriminin yabancılara gitmesi.
-solda bölünme.
-sağda bölünme.
-zayıflatılan atatürkçülük bilinci.
-zayıflatılan milliyetçilik bilinci.
-zayıflatılan devletçilik bilinci.
-zayıflatılan kardeşlik bilinci.
-güçlenen ümmetçilik bilinci.
-kadrolaşan bir devlet.
-teröre prim verme.
-teröre destek sağlayan devletlerin isimlerinin net olarak bilindiği halde bu devletlerle ilişkilerin daha çok arttırılması. hiç bir yaptırım yapılmaması.
-dış güçlerin hükmü altında olan bir basın.
-basın yoluyla gözleri gerçeklere kapatılan bir halk.
başarıyla sonuçlanacaktır zaten sonuçlanıyorda.

not:yazıklar olsun...
imkansızı zorlayacak bir girişimdir. 75 milyonluk nüfusu, 650 bin aktif askeri bulunan bir ülkeyi işgale kalkışmak hiç bir ülkenin altından kalkamayacağı bir durumdur. ki bu ülke az çok bir altyapı ve sanayiye sahip, silahlarının neredeyse yüzde 60 ını kendi üretebilen, savaşçı bir halka sahip ise çok daha zordur.

edit: güncelleme.
olması zor görünse de dünyanın bir yerlerinde birileri bu senaryoları konuşuyor.

biz sözlükte konuşmaya çalışsak hemen vay işte counter oynuyor,red alert oynuyor muamelesi görüyoruz.

abicim daha dibindeki yunanistanlı lider egeyi, istanbulu, karadenizi isteyeli çok olmadı.

ermeni cumhurbaşkanı karabağ'ı biz aldık, ağrı'yı da siz alın diyor gençlerine.

biz ne yapıyoruz?

bu tür şeylere gülüyoruz. nerden geliyor bu özgüven anlamıyorum.

ha diyeceksiniz ki zaten askeri çevreler bunları konuşuyordur, değişik planları vardır. sen saçmalamasan da olur. haklısın. ben kendi çapımda burda saçmalıyorum, ama en azından bu konulara kafa yoruyorum ve benim gibi kişileri de okumak istiyorum. bundan da ayrı bir zevk alıyorum.
ülkemiz zaten amerika tarafından yönetilmekte iken, limanlarımız, en büyük devlet şirketlerimiz abdli şirketlere özelleştirilmişken abdnin askeri bir işgale kalkışcağını sanmak hayalperestliktir.
(bkz: siktir et panpa oyunumuza bakalım biz).
niye işgal etsinlerki her istediğini yapan bir ülkeyi iran-çin-rusya-hindistan-vietnam vb. ülkeler için söyleyemem tabi.
bi kere islam ülkesiyiz islam dünyası ayağa kalkar cart curt onları geçeceksin. ayağa kalkacaksa bile kalkmasın amk. araptan gelecek hayır gelmez olsun. ha bu arada biz islam ülkesi değiliz burası türk milletinin kurduğu laik bir cumhuriyet.
bu yöntemler eskide kaldı. şu sıralar halki ikiye bölmek mosa.
Akp'nin uluslararası komplo söz öbegini kullanmasıyla cahil seçmeninin işgal edilecegiz, faiz lobisi iligimizi sömürecek, vesayete darbe paranoyalarının sözlükte somutlaşması.
konuyla ilgili kitaplar vardır.
(bkz: metal fırtına)
ilk is olarak dogudaki sicanlardan baslar pesinden batidaki uzantilarini imha ederiz.guzel ulkem ekmegini suyunu kullanipda hain bulundurmayi asla haketmiyor.
olası durumu değildir. zaten işgal ediliyor.
siz işgali tankla tüfekle mi sanıyorsunuz sadece?

yolsuzluk işgaldir.
kara para işgaldir.
sıcak para işgaldir.
faiz vaiz lobisi işgaldir.
adaletsizlik işgaldir.
küçük çocuklar ağladığında emzirilmesi için içine süt konulan şişedir. (yanlış başlığa yanlış tanım)

(bkz: olası türkiye)
çetin bir savunma ile karşılaşılacaktır. denemeyin.
(bkz: metal fırtına)
işgal girişimini, askerli, tanklı, silahlı bir şeyin olacağını sanan yazarlar ile dolmuş bir beyandır.
efendim etrafınıza bakmanız yeterli olacaktır.
Yıkılan türk devletlerini incelediğimizde, devlet makamlarında bozulmaların başlaması, ardından ekonomik çöküntü devamında da halkın ağır vergiler altında ezilmesiyle beraber işgal kuvvetleri hep türk vatanına girmişlerdir.

Şu satırların benzerlerini hep tarih kitaplarından okuduk, son adım harici her şey hazır.

Bir sabah uyanıp bir yandan yunanistan, diğer yandan suriye, içimizde de şerefsiz pkklıların saldırılarını görürsek hiç şaşırmam.
Çok ciddi, cesur ve güçlü bir direnişle karşılaşacak girişim. Tarihe bakarsak Türk’ ün kendisine zincir vurana karşı çok sert ve acımasız olduğunu görebiliriz. Sonradan uyarmadı demesinler.
"olası bir türkiye" adı üstünde "olası" dır; strateji oyunlarındaki ülkeler gibi yani.

oysa "türkiye'nin işgal edilme olasılığı" ya da "türkiye'ye işgal girişimi olasılığı" ve hatta ille de "olası bir" kalıbı kullanıcaksa "türkiye'ye olası bir işgal girişimi" denmiş olsaydı bir takım tahlil ve tahminlerde bulunulabilirdi.

burada yazılanlara bakılınca çoğunluğun saksısı başlık sahibi ile aynı saçma türkçe ile çalışıyor olmalı.
olası birşey yani...
Yunanistan, Suriye, PKK işbirliği ile Türkiye'nin işgal edilebileceğini düşünüyor musunuz gerçekten?

Türkiye'ye tek risk ABD,
Rusya (ki bireysel olarak Anadolu'da net favori olacağını düşünmüyorum),
Birleşmiş Avrupa kuvvetleri (ki başka bir kuvvet olmadığı sürece sürece Anadolu'da eş güçte olacağımız kanaatindeyim).

Geriye kalan iran, israil dahi gerçekten ne yapabilir sanıyorsunuz?
yakın zaman da,

koftiden böyle bir oyun çıkacağını tahmin ediyorum

zira sarı çok sıkışır ve seçimi kaybedeceğinden de tam emin olursa

uzunla anlaşmalı

bir oyun yapıp sonra da olağanüstü durum ilan edip

seçimleri erteleyeceğini hatta iptal edeceğini düşünüyorum

kısa zaman lazım,

öyle uzun değil

bu da burada dursun.