bugün

önyargılı davranıştır. bir kişinin kararlarını alırkan nesnel değerleri kullanmadığını iddia etmez. Kısaca kişinin yargılarını oluşturan değerler bütünlüğüne karşı bir söylem getirmektedir. kişinin kullandığı olguların diğer olgularla (kişinin kullanmadığı veya kabul etmediği) karşılaştırıldığında kişi tarafından atanan değerlerin doğru (kapsamı, içeriği anlamında) olmaması sonucunda ortaya çıkmaktadır. Einstein'ın ön yargıya ilişkin bir sözü bulunmaktadır: "insanların önyargılarını parçalamak, bir atomu parçalamaktan daha zordur." yani bu ne demektir; herhangi bir düşüncesinden bir yazara kin duygusundan ibaret önyargının oluşumundan kaynaklı bir durumdur. olmaması gerekendir ama ne yazık ki bu sözlükte sık yaşanan bir davranıştır.... (bkz: seovi)
hayata 1-0 yenik başlayan yazarlar tayfasıdır.
bu söylediğim seni anlatıyorsa eksileyebilirsin.
bu kesinlikle saylon muzaffer'dir; çünkü herkes çok iyi bilir ki saylon fenerbahçelidir.
bu kesinlikle bedevixtir (megolamanide tırmanma). çünkü herkes çok iyi bilir ki (narsizmin dorukları ve kendini çok tanınmış, çok önemli hissetme isteği) bedevix çok iyi bi............. yok lan, daha fazla saçmalayamadım!
sözlüğün eksileyen ibneleri dediğimiz olaydır. mesela adımı görmeleri yetiyor ve büyük merakla takip ediyorlar beni, tabi eksilemek için. ibnesiniz yalanmı, kendinizi normal alanda gösteremezsiniz, a sosyal, hastalıklı, zavallı. erkekseniz çıkın karşıma da alnınızı karışlayayım.
(bkz: grand ekinoks)

bazı arkada$larda diyesim var ama sözlüğün büyük bi çoğunluğuna gaz yapmı$ etkisi var. dayanamıyorlar basıyorlar eksiyi adama.
kendi düşümcelerine aykırı olan kişileri fişlemişlerdir. korkak kişilerdir, karşı düşünceyle bir tartışmaya girebilme cesaretleri yoktur. en iyisi eksilemek diye düşünürler.
bi anlatım bozukluğu var başlıkta ama bulamadım. bulan haber versin düzeltelim.

trollerden bahsetmiyorum sadece, sözlükte öyle yazarlar var ki ne yazmış diye bakmadan eksilenmelerinde beis yoktur. zaten üç aşağı beş yukarı hep aynı şeyi söyler bunlar. aynı şeyi söylerler dediğime bakmayın, aynı kelimeleri kullanırlar demek istedim. ancak aynı kelimeleri kullanıp sürekli kendileri çelişmeleri onları eğlenceli yapan tek anekdot.
(bkz: murtaza bahtikara)
(bkz: reklamın iyisi kötüsü yoktur)***
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.