bugün

girdiği entrylerden görüldüğü üzere müzikle ilgili yeni bir altıncı nesil yazarımız. bağlaç olan -de yi ayrı yazarsa daha şık duracak. *
edit: imla
hoş gelmiş 6. nesil yazar. kurduğu uzun cümlelerle bezediği entrylerini okurken gözlerimi bir bluevelve yorgunluğudur alıyor. (#5540318)
hoşgelmiş sefalar getirmiş kardeşimiz.
--spoiler--
yalnız bu mütevazilikle buralarda kurda kuşa yem olursun aslanım. burası kurtlar sofrası.
--spoiler--

verdiği akıldan ötürü teşekkür etiğim sözlük yazarı. ancak birkaç satır eklemem gerekiyor.

bu ortamda kurda kuşa yem olsam ne olur olmasam ne olur ey ustam. en fazla hesabım silinir ya da karşımdakinin hesabı silinir değil mi? peki şu olur mu?

işimden atılır mıyım?
ev sahibim evden beni atar mı?
arkadaşlarım benimle olan muhabbetlerini keser mi?
hastalığa mı yakalanırım?

bunlar olacaksa kaybım büyük demektir. ama olmayacaksa bu ortamda yem olsam ne olur avcı olsam ne olur. ha mütevazilik mi? o aldığım kültürdür o sanalda da aynı olur reelde de aynı olur.
uzun, anlamsız, yanlış kelimelerle dolu yazıların sahibi.
bize bir şeyler anlatmaya çalışıyor yazarı. kemalizm, solcu, molcu tamam iyi de hocam yazdığın entrylerle bunların ne alakası var diye sormak istiyorum kendisine.
entrylerinde yerli yersiz, ana konuyla ilgisiz, felsefi kavramları, terimleri ıvır zıvırları sokuşturarak kendince konuya dair felsefi bir bakış, bir entelektüel duruş, bir akademisyen tespiti getirdiğini zanneden, ya da bizim böyle olduğunu zannettiğimizi düşünen arkadaşım, sana basit ve anlaşılır bir dille söylüyorum, "yazdıklarından bir bok anlaşılmıyor."
bu anlaşılmayış yazdıklarının, ağırlığından, çok teknik oluşundan falan da değil. ağdalandırılmış ve amaçsızca yazılmış oluşundan.
yine de bu şekilde bir yazım tarzını benimsemişse elimizden bir şey gelmez. destek olmaktan başka.
bu minvalde, ben de kendisine bir başlıkla bir entry hediye etmek istiyorum tarzına uygun belki kullanır.

başlık :

kemalist solculardaki sanatsal avrupa birliği izdüşümünün sritualist mininmal yanılsamalrı

entry :
epistemolojik açıdan varlığın metamorfozları incelendiğinde nesnelerin ne denli dingin ve ahenk içinde olduğu gerçeği a priorik olarak bizi spiritualizmin mistik kapısından geçirip determinizmin çetin koridorları arasından septisizmin uçsuz bucaksız ve özgürlüklerle dolu bir o kadar da benliğimiz üzerinde setler kuran yapısallığından alıp idealar dünyasının töz üzerindeki yanılsamalarına ışık tutar ve yaratım sürecinin sancı ve sanrılarına dair sarı buğday tarlalarının üzerinden usulca akıp giden bir meltem rüzgarı, tıpkı occamın usturası tarafından kesilmiş kadar metedolojik bir o kadar da teolojik bir görünümle yıllar evvel kant'ın varlığından dem vurduğu o gerçeğin ekspresyonist bir yanılsamasını irrasyonalist bir dille kulaklarımıza fısıldadığını duyar gibiyim..

bir kaç tane de iktisadi terim koymayı unuttum ya.
boş insanlarla uğraşmaycak yazardır. yazdıklarım gayet anlaşılır ve düzgün. zaten anlaşılmak veya anlaşılmamak gibi bir derdim yok. tek hatam eski yazdıklarımdan alıntı yaparken kaynak belirtmemem oldu ama zaten çoğunu sildi mod.lar. neyse sağlık olsun.
bilimin ateistlerin götünde patlaması başlığında bol laf kalabalığı eşliğinde kendi kendine varsayımlar yapmış çakma entelektüel. ateistler bilime taparmış, ateistlerin içlerinde büyük bir boşluk varmış falan filan. çoğu cahil insanın söylediklerinin sadece bir felsefe sözlüğünden kelimeler ile süslenip sanki fikir varmış gibi sunulması. kendisine kulvarında başarılar diliyorum.
muhtemelen topu abdul kader keita'nın bahçesine kaçmış yazar.

yazık.

(bkz: #5595422)
(bkz: #5586670)
(bkz: #5595422)
#5610365 nolu entrysi ile frank rijkaard'i ilk maçında kovmaya çalışan, muhtemelen fenerbahçeli olan yazar. çok güldüm.
yeni bir troll.

tanrıyı oynayan.
sözlüğü forum/chat tarzı entrylerle süslemesine rağmen moderatörlerle aynı görüşlere sahip olması dolayısı ile hiçbir yaptırım uygulanmayan adam. seviyorum seni sözlük o tarafsız duruşunu daha çok seviyorum..
mübarek günlerde rock festivali düzenlemek başlığını gördükten sonra "ironi mi yapıyor" diye düşündürten yazar.
şakaysa cok komik ciddiyse hiç komik değil.
entrylerinde nickinin hakkını veren insan. bahtı kadar düşünceleri de kara...
anlaşılan sazan avında şansını deneyen ve her sözlükte benzerleri rahatça bulunabilecek bir yazar. bıkmadılar hala bu trol avlarından.*
profan bilgileri ne düzeydedir diye merak ettiğim yazar.
bildiğimiz troll. sözlükçüler için bir bluevelve zıttı olacak gibi görünüyor.
bahtı değil aklı kara bir yazar.

gerçi bahtıkara da olabilir, belki de kendini geliştirecek fırsatları olmadığı için bu kadar cehaletin içinde kalmıştır ve o yüzden bu denli saçmalıyordur.

her neyse, kötü bi insansın sen.
varlığının sadece istatistiğe faydası var.
garip bir terminoloji kullanan emolara takmış ilginç yazar, fikirlerini pek tutmasamda sempatik gelmiştir kendileri.
türkçe fetişistleriyle uğraşamayacak yazar. fince yazmıyorum amıınki, gayet anlaşılır, net. fikri olarak kendi hezeyanlarının farkına varmasını sağlamış olduğu içinde böyle saçama tebkilere maruz kaldı o aslında.
bana bunlarla gelmeyin yazarı. istediğim uslupla yazarım, buna kimse karışamaz. türkçe lan bu boru değil. böyle ucuz ayar savaşlarına girmem zaten. varsa özgün bir fikriniz fikri olarak tartışalım, bokunu çıkarmayın.
(bkz: aa bu benim lan)

-başlıkları ile bana kendimi anımsatıyor. *
bayanların içebileceği içkiler başlığına 'yarak' yazarak ne kadar kaliteli bir yazar olduğunu kanıtlamıştır.
işte o entry;
(#5736195)
sözlükteki ateizm ve cinsellik fenomenlerini birleştirmeyi başarabilen yazar. *
(bkz: ateistlerin sevişirken sınırları zorlaması)
sözlüğün entelektüel çıtasını yükseltmeye çalışan yazar.