bugün

herkesin aklına gelerek soru işareti bırakan düşüncedir 1 haftadır yaşıyorum.
bir adım ötesi ege'de bir sahil kasabasına yerleşip domates, biber ekmektir.
Final zamanı kafayı karıştıran düşüncedir.
- staj bulamamak,
- 1 kredilik ders için 8 saattir rapor yazmak
- iş bulunması zor olan meslek
- maaşı düşük meslek grubu
- parasızlık (en fenasıdır, bursta bulamazsanız sağlam sikildiniz demektir.)
- hali hazırda basit bir kursla edindiğiniz meslek
Aptalca bir düşünce. Ben okul bitti diye üzülmüştüm. Uzatmayan aklımı silkeyim.
ilk 3 yıl bu düşünceyle yaşıyorsunuz, son yıla geldiğinizde bu düşünce yerini “acaba uzatsam mı?”ya bırakıyor.
arkadaşlar benden bir tavsiye eğer bir meslek lisesinde okuyorsanız ve okuduğunuz bölümden mezun olanlar bir baltaya sap olamıyorsa veya anadolu lisesinde okuyor ve isteksiz iseniz erkenden hayata atılın ve daima kendi isinizi yapmaya aklınızı kullanarak ticaret yapmaya çalışın emin olun sizler için daha iyi olacak ben 11.sınıfta bıraktım ve şuan telefonculuk yapıyorum gayet memnunum hayatımdan erkenden para kazanmaya ve toplamaya başladım yaşıtlarım okuldan kaçıp paralarını toplayıp anca bi menü yemek alırken ben paramı kazandım ve onlar şuan bi markette kasiyerken ben şuan kendi işimi dükkanımı kurdum.
lisedeyken bu düşüncenin etkisi altında kalmıştım. gaflete düşüp okulu bırakmıştım ve sonrasında hayatın tozpembe olmadığını anlamıştım. o günlerden sonra okulu gerçekten sevdim, en kötü anında bile.
(bkz: kpss)
okul yılları boyunca akılda gezinip durmuş düşüncedir. her sene aynı sesler kafada yankılana yankılana okul hayatı mezun olunarak bitirildi işte.

şu anda eğitimine devam eden kardeşlerim varsa o sesi bastırsınlar mutlaka. bir lise diploması bile çok önemli çalışma hayatına başlayınca. ülkede yüz binlerce üniversite bitirmiş ve iş bulamayan insan varken bir de orta öğrenim terk olursanız nasıl olur onu hayal edin.
yapılmasında bir sakınca yoktur. mezun olunca da bir halta yaramıyor zaten. şimdiye kadar hayatımda hiç lazım olmadı. 4 yıl zaman kaybı.
Sınavlar silsilesinin içinde savrulup durmak, sonunda bir amacının olmaması bu düşünceye sürüklüyor insanı.
(bkz: bursta)
(bkz: burs da)