Cok büyük bir hazdır.iliklerine kadar hisseder insan nedir ki alt tarafı bir sene girmiştir insana resmi olarak bakıldığında.Oysa ki uzatılmasa batak partileri bitecektir,sabaha kadar muhabbetler kesilecektir anne , baba evine dönüp uyum sağlanamayacaktır üzerine bir de iş bulunamayacaksa pek de büyük bir kayıp değildir.
(bkz: yaz okuluna kalmanın verdiği dayanılmaz haz)
konfiçyüsun bir lafıyla veda edelim : üniversiteyi 4 senede bitirirsen 4, 5 senede bitirirsen 1 sene kaybedersin.
(bkz: harbiden dayanamıyorum artık he)
bir alt devre ile okurken ve asıl arkadaşların gitmiş olduğu gerçeği ile yüzleşirken insan kendini tabi yalnız hisseder biraz, e haz alacak şeyler yapmak için bol bol da vakit olur...
mantıklı çoookkkk büyük bir haz var ortada.
okula git, 2-3 derse gir, eve gel, pc'yi aç, haz al, kapat, uyu....
o duyduğum hazzı babamın ettiği küfürlerle daha bir pekleştiriyorum.
hikaye bahar yarıyılında sadece bir ders bırakmamla başladı. alt tarafı bir ders idi derken ... * *
edit: yazım hatası.
böyle bir haz yoktur efendim. okulu 1 yıl uzatmış biri olarak okula gittiğimde kendimi çıplak hissediyorum 5 yıldır okuduğun adamların çoğu okulu bitirmiş samimi arkadaş kalmamış derse gidip geliyorsun başka bir icraat yok. ayrıca 1 yıl daha uzatmayım diye yusuf yusufsun. siz siz olun uzatmayın. ben yaptım olmadı yani.*
ailene söyleyemediğin için çektiğin karın ağrı dolu bir yıl :(
ikinci öğretim mühendislik öğrencisi için verdiği haz tartışılmazdır. kıytırık bir devlet üniversitesinde 2. öğretim yıllık harcı 1600-1700 lira civarındadır. bunu vermek insanda nasıl bir haz uyandırır acaba?
peder beye 2.000 türk lirası olarak girer en az. illa ceketini sattıracaksınız adama. gtüne kodumun malları sizi.
iyi bir halt yediğini zannetmenin verdiği hazdır.
Çift Dikiş Kulübüne giriş biletidir.
götünüze girebilecek haz. hayata akranlarınızdan bir yıl sonra başlarsınız, devlet memuru olduysanız hizmet puanı denen nane kıçınıza girer. neden 1 yıl geç başladım ki diye hayıflanırsınız. özel sektörde de durum aynıdır, değişmez.

bir yıl daha yatmak, sorumsuz olmak elbet güzeldir, ben 15 günlük izinde acayip mutlu oluyorum, biri çıkıp 1 yıl izinlisin dese sevinçten kimbilir ne olurum.

1 yıl geç mezun olmak 1 yıl geç başlamaktır hayata, aman diyeyim, acayip pişman olursunuz, geri de alamazsınız. kulak asmayın gerzekalılara.