bugün

(bkz: boş ders)
sayısal derslerin hepsine ayrı ayrı ilgim var ama matematik bambaşkadır, bir sevdadır benim için.
felsefe. hoca elinde bir gazete ile gelir sonra sorardi;
- adi ayse olan tum kizlar guzelse, tum guzellerin adi ayse midir?

sonra acar gazetesini okurdu, dersin sonunda da yemek tarifi verirdi. guzeldi bence.
ilkokulda hayat bilgisi, ortaokulda matematik, lisede felsefe, üniversitede atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi 1, burada parantez açarsam türkiye'deki tarihçilerin tarafsızlığına çoğunlukla inanmasam ve kendilerini beğenmesem de halit eken isimli bir hocamız vardı. hayatta onun gibi insan da hoca da az gördüm. Muhteşem bir insan, öğretmen. Derste öyle güzel bir türkçeyle konuşurdu, öyle cümleler kurardı ki anlamak için çaba göstermek gerekirdi. Anlamak için uğraşmaya bile üşenen tembel teneke olduğum halde onu anlamaya çalışmak bana bulmaca çözüyormuşum gibi gelirdi, zevk verirdi. Ders anlatırken sanki tarihi bir film izliyormuş gibi hissettirirdi, nostalji yaşatırdı. Pek az kişi geldiği, yoklama alınmadığı halde özellikle dersine gittiğim bir hocaydı, bilen bilir. Bir de üniversitede inovasyon yönetimi. Yaratıcılığımızı baltalamayan nadir derslerden. Ikisinden de aa ile geçtim gerisi fiyasko zaten.
Fizik, biyoloji, geometri.

Dersin hocasını sevince her şey oluyor arkadaşlar.
Tarih, edebiyat. Hep, hâlâ.
(bkz: beden)
Matematik kimya fiziktir.geometri ise nefret sebebimdir.
türkçe, felsefe, psikoloji, ingilizce, biyoloji, örgütsel davranış, sosyoloji, radyo tv programcılığı.
Siktisat.
(bkz: türk anayasa düzeni)
Cebirdir.
Fen.
Dersi degilde hocayı severdim. Simdilerde ise edebiyat askımdır.
en sevdiğim ders her zaman tarihti.
eğer sadece sünnilik bilgisi olmasaydı tabii ki din kültürü ve ahlak bilgisi olurdu.
matematik.
Matematik ve fizik.
mat hastasıydık ve sonucu o belirledi zaten.
ben okulu sevmezdim.

o yüzden sevdiğim ders yoktu.
ben okulu sevmezdim.

o yüzden sevdiğim ders yoktu.
matematik, geometri
(bkz: boş ders)
Fizik.

Gerçekten fizikle uğraşmayı çok severdim. Hala seviyorum. Hayatımda bir fizik sorusunu yanlış yaptığım 2 bilemedin 3 kez olmuştur.
Hayat bilgisi.
din kültür ve ahlak bilgisi.