bugün

günün aydınlanmasıyla dışarı hucüm eden insanların bu ikilemden hangisini yapmayı daha elverişli bulmasıdır.
Bir yere gitmemenin alacağı karşılaşma.
Bu saatte uyandım, kendime inanamıyorum.
Okula giden kişinin sorumluluğu vs işe giden kişinin sorumluluğu.
herkes okulu tercih ediyor benim çevremde ancak ben işi tercih ediyorum. okul demek sadece arkadaşlarla laylay yapmak olsa tabi ben de onu seçerdim ama sınav ve başarı baskısı beni rahatsız ediyordu.
şimdi çalışmak çok zevkli olmasa da, ay sonunda maaş almak bence güzel bir ekstra.
her ne kadar iş sevilmese bile okula gitmek ile kıyaslandığı zaman her daim işe gitmenin kazanacağı karşılaştırmadır. okul ile alakalı tabi bu. her sabah size komşu olan ve size kafayı takmış olan okulun en sert müdür yardımcısı kapıda şaka ile karışık sizi dövmek için bekliyorsa mesela nasıl seveceksin okula gitmeyi *

şimdi gençleri kötü etkilemeyelim genede sizler okula gitmeyi sevin ülkenin en büyük eksikliği eğitim..
Okula gitmenin alacağı karsilastirmadir.

Bakın ciddi söylüyorum okurken cebimde daha fazla para kalıyordu. Ayrıca çok canın istemezse o gün okula gitmiyorsun ama işte öyle mi. Ahh ahhh.
hangisi daha kötü anlamındaysa, işe gitmek kazanır.
Aynı bokun laciverti.
Dağlar kadar fark var okula gitmek alır.
yolcu yolunda gerek.
okula gitmek işe gitmek için bir basamaktır zaten. o yüzden işe gitmek alır bu versusu.
okula gitmek daha farklı ve rahat oluyordu tabi.
işe gitmek dünyanın en berbat olayı. keşke okula gitsem fakat her sabah bu mutsuz yere gelmesem.
Okul zamaları daha eğlenceliydi ve dinamik olduğumuz dönemlerdi. Sizin kuyunuzu kazmaya çalışan hocaları saymazsak tabi. Okulu bitirip iş hayatına başlayınca ilk günler tuhaf geliyor ama sonra alışyorsun.
C)sabah ise aksam okula gitmek

(bkz: kombo)
iş olarak okula gidiyorum, sayılır mı?

t: zor bir versus.
Bugda kalmak olarak staja gitmek diyorum ben.

Edit: ayrıca nacizane.bir gözlem. Öğrenciliği rahat ve paralı geçenler okulu tercih ediyorlar. Sanıyorum ki biraz sıkıntı yaşayanlar maaş avantajından ötürü işi daha çok seviyor.
Sevdiğiniz bir iş ile meşgul iseniz işe gitmek iyidir. Hele ki işsizlikten çok daha iyidir.
okula gitmek vs işe gitmek; sabah 05:45 de güne başlamak olabilir. bir bardak süt ya da bir tane sigara yakmak olabilir.
En iyisi kendini inzivaya çekip, bi gölün yanına kulube/ev kurup yaşayıp gitmek. Bu dünyaya sürekli çalışmaya geldiğimi düşünüyorum. ilk önce ibadet. Sonra geçim. Nede olsa rızkı veren Allah'tır. Bi şekilde bulursun rızkını.
Sabah iş akşamına da okula gitmek. Beyin yanması.
bu kıyas sizin işinizi sevip sevmemenize göre değişir. sevmiyorsan okul her zaman cazip gelir. çünkü sorumluluk yok. en fazla devamsızlık var.
kimse size okulda dersini çalıştın mı, staj buldun mu, kiranı ödedin mi diye sormaz. istemezseniz gitmezsiniz hatta. iş öyle mi? o hakediş noldu, falanca kabul noldu, telsizler noldu, trafo noldu? uğraş uğraş dur.