bugün

şırnak koymasından iyidir.
bir kız istanbul gibi olmalı fethi zor fatihi tek.
ismi fatih olan yaşıtlarının peşinden koşacağı kızdır.
erkek doğsaydı şanlıurfa falan koyabilirdi.
Hüseyin Turan'ın kızının adını izmir koymasıyla bu geleneği devam ettirdiğide bir gerçektir.
marjinal görünmeye çalışmaktır. tamam anladık abi sen gece programı yapıyorsun, eşin de iletişimciymiş duyduğam göre. ama istanbul nedir ki? yani ben marjinalin karesi de olsam çocuğuma ankara ismini koymam. istanbul hiç koymam. neden onu arkadaşlarının yaşıtlarının arasından sıyrılmasına sebep olacak bir isim koyayım ki.
istanbul'a sempati olabilme ihtimalinin göstergesidir. çoğu kişi saçmada olsa adının istanbul olmasını farklılıktan ve şehrin aseletliğinden isterdi ama biokadar da saçma.
özellikle küçük çocukların bilinçaltında var olan* "güzel ve benzersiz isim karizması" konusunda, hiç eziklik çekmeyeceği anlamına gelen durumdur. hatırlıyorum da ilkokulda nice ayşe, fatma'lar okuldaki tek "asya" ismine sahip kıza nasıl özenirlerdi içten içe. "asya" dendiğinde bir tek o bakardı çünkü. her neyse, bunun yanı sıra yıllardır kendisini yadırgamaktan, ismini yadırgamaya fırsat bulamadığımız paris hilton'ın ebeveynleri neden özenti, marjinal vb. olmuyor da güzelim istanbul'umuzun ismini çocukları kadar değerli bir varlığa vermek isteyen iki ebeveyn yerden yere vuruluyor, anlamak güç.
istanbul'a her küfredildiğinde kızının kulağının çınlayacak olmasıdır. ki, istanbulda milyonlar yaşıyor. bebeğe isim koyarken 5-10 kez düşünmek lazım.
torunlarının ismi de kadıköy, beşiktaş olabilir.
çok şık bir durumdur bence *
erkek olsaydı kütahya olurdu.
bana paris hilton la bir alakası varmış gibi gelen durum. çok zekiyim evet
istanbula her gün sayısız insanın girip çıkmasından dolayı asla kendi kızıma uygulamayacağım durumdur.
büyüyünce yüzüne bakıp seni yeneceeeeeğğm istanbuuuuuul diyen çok olur sanımca.