bugün

Çizgisini bozmayan nadir sanatçılardan. Severiz, dinleriz.
Saydım efsanedir.
yeni albümü patlatmıştır. Yılların getirdiği sakinliğe o da bu albümde ayak uydurmuş olan kişidir. Adam yapıyosun bu işi ha. (bkz: yaşamaya devam)

edit : kaldım istanbul'da şarkısını dinlerken istanbul'da harbiden kalasınız gelecek.
sonsuza, merhem ve kaybettik severken'in de akustik halleri. ulan be...
Bu ne karizmatik yaşlanmaktır..
Artık Yaşının olgunluğuna uygun, dingin şarkılar yapan Rock müzik sanatçısı.

https://youtu.be/Hx4oGtrIHyQ
Bir zamanların efsanesi olan ve "saydım" adlı şarkısını geçmişte günde 20 defa dinleme hastalığına yakalandığım yegane sanatçı. 2000 Rock kuşağında inanılmaz ses getiren kişiliktir.
Sadece işiyle ortada olan adam. Eskisi kadar gözükmese de her zaman yeri ayrıdır. Orijinal bir adam. Evet.
türkiyenin en rockçı insanlarından birisidir. tam bir emektar. hastasıyız.
Saydım şarkısının akustik versiyonunu dinlediğimde beni benden alıyor. Özellikle Üsküdar'a gideriken dizisinin 3. bölümünün sonlarında söylediği şekli böyle ciğerimden bir şeyler koparıyor.

dizide 57:00 de başlıyor.
ya bazen kendime çok kızıyorum. adam 10 sene evvelden opoülermiş. yeminle ben daha dinliyorum. adını duymuş ama hiç dinlememiştim. millet yemiş yutmuş.
harika.
hala şarkı yapıyor mu acep?
Maalesef Öldükten sonra kıymete binecek sanatçılardan biridir. Bazı şarkıları vardır ki, Elinizden gelen tek şey bir sigara yakmak olur.
(bkz: yar olmadın)
(bkz: yalnız gittin)
(bkz: kimdi)
(bkz: umudum var)
(bkz: hiç kimse bilmedi)
"Saydım" şarkısını dönüp dönüp dinlerim. Güzel yıllar, güzel şarkıydı...
https://youtu.be/N6pYnO9fqoA

Bıkmadan, usanmadan dinlenecek şöyle bir şarkısı vardır.

(bkz: hadi beni güldür)

Özellikle şarkının ipek gibi işlenmiş sözlerini dikkatli dinleyin.
https://www.youtube.com/watch?v=cY8aHkAJGUM

şöyle bir şarkısı olan sanatçıdır. bakın şarkıcı değil, sanatçı.

bu şarkıda da iyi giydirmiş aq.
Penceremden gir içeri. Evet
sesini beğendiğim kariyerine pentagramda başlayan ardından ayrılan ve kariyerine solo olarak devam eden solist. bu aralar yine pentagram ile konserlere çıkmakta ve solo kariyerine devam etmektedir.
Bazılarının sadece "saydım" parçasını dinleyip, neler kaçırdığını bilmediği müzisyen. Saydımdan çok çok daha iyi parçaları var.
https://youtu.be/6ijRAj139nU

özlem tekin ile söylediği dayanamam şarkısı harikadır. kimsecikler yokken biz vardık heheeyt.
sarışınlar boktur şarkısı zardanadam grubunu aittir. ogün'e değil.

edit: entryi silmiş arkadaş.
Fazla abartıldığını düşünüyorum.

Anlıyorum eskiden rockçı kıtlığı vardı tamam da bu adamın sesi yok be.
Müziğine lafım yok ama sesi cidden iyi değil.
Saçını uzatan, kulağını deldiren, eline elektro gitarı alan herkes rakçıyım diye dolaşıyor. Ogün de onlardan.
Neyseki piyasada yok artık. Git köşede gitar çal abicim.

Arada bir gülmek için pencere şarkısını dinliyorum.
"Gün aydın, gözün aydın benden aldın sende kaldıııaaaaağğğğğğmm"
ahahahahah. Neyse. Linç yemeden kaçıyorum.
türk rock tarihinin gördüğü en sağlam seslerden biridir. ki zaten sayıları fazla değil.
Nerede bu abimiz ya. Sebepsizce bütün şarkılarını biliyorum konseri olsa giderim yAni. Pentagramı daha az seviyorum ama o grupla bile güzellerdi. Ah ah eski yıllar.

Kaybettik severken diye uyandım bu sabah nedense.
demir demirkan'ın gitarda, kendisinin vokalde olduğu zamanlar pentagramı coşturan şahıstır. saçını papağan gibi dikip, saçma sapan bağırmayı metal/rock zanneden insanların arasında pek kıymet görmemiştir. ama büyük müzisyendir. bir gün arkasında çalsam yeter düşüncesindeyim.
türkiye'deki kaliteli müzik yapıp, elbette ki değeri bilinmeyen sanatçı.

bu ülkede kaliteli müzik yapan kimse hakettiği değeri görmüyor ne yazık ki. bu yüzden aleyna tilki gibi yeni yetme ergenler meşhur oluyor.

saydım , yar olmadın , hadi beni güldür gibi nice güzel parçalara sahiptir.
Ş harfinin artık eskisi kadar kullanılmamasından dolayı Ogün şanlısoy olduğunu zannettiğim ünlü.

Diğer eskisi kadar kullanılmayan harfler; ı ö ü ç ğ
Kendisini çok severim lakin para kazanmak için pentagramı bırakması hiç hoş bir hareket değildi. Saydım falan nedir abi, popüler müziğe kapısını kapattığı için biz metal müzik dinliyoruz zaten. Az dinleyicin olsun öz olsun.