bugün

yalanın kuyruklusudur. özellikle sınıfta yeni derse başlayan öğretmenlerin öğrencilere kendini tanıtırken bu cümleyi sarfetmeden geçemezler. * * . varmı allah aşkına ilköğretim 8,lise 3,üniversite 4. toplam 15 yıl hazırlıklar hariç tabi. o kadar sınav test. yani bir kerede mi yanındakinin kağıdına bakmadın.
(bkz: yemezler hocam)
kopya çektiğini açık açık söyleyen öğretmen öekmediğini söyleyenden daha çok sevilir çünkü gerçekçidir.
(bkz: kolibandı)
Öğretmen olmanın altın kuralıdır. tüm öğretmenler öğrencilere kötü örnek olmamak düşüncesi ile bu yalanı söylerler(kendileri de inananmadığı halde), ama bir konuyu gözardı ederler; kötü örnek olmamaya çalışırken yalan söylemeyi öğretiyorlar.(öğretmenler Pinokyo olmalı aslında * )
sıklıkla 'acaba komik olmak için mi söylüyor?' diye düşünülen, gülünesi durumdur.
bizde insanız kopyede çekebiliriz. çocuğum kopye çekme. öğretmenin dediğini yap yaptığını yapma.
çektiğini açık açık söyleyen öğretmenleri zan altında bırakıyor.
Öğretmen ya, topluma örnek olucak ya! At yalanı! Demek ki bütün dürüstler öğretmen oluyor. ya da saflar.
bazı terbiyesizleri vardır ki, "bırakın kopyayı, ben hiç 31 çekmedim" diye dolaşırlar.

din öğretmenimiz vardı. çocuklar ozbir çekmeyin ben hiç çekmezdim, dedi. ben de dedim ulan kvat, madem ozbir çekmiyorsun, yüzündeki o sivilce izleri ne.

cevab veremedi

zira içimden sormuştum o soruyu.
benzeri için (bkz: annelerin ben hiç flört etmedim kızım yalanı) dogruda olabilir bu ama dogru olsa da olmasa da hep aynısını söylerler.
-ben hiç kopya çekemedim öğretmenim

*kopyam yok benim

- abi bi kopya versene abi

*kopyanizdan çekebilirmiyim
bir at yalani s#keyim inanani! durumunu ortaya cikaran, escinsellerin gokkusagi rengindeki yalandir.
hemen hemen her öğretmenin söylediği meşru yalanlardandır.