bugün

dunyanin en pahali benzinini kullanan ulkler arasinda 2. sirada olan ulkedir. 1. sirada ki ulke rekorlar ulkesi olan guzel ulkem turkiye.
benzinin türkiye den ucuz olduğu ülke.
ülkemize haksızlık yapmayalım zira ülkemizde insan hayatı norveç den hayli ucuz!
bir penguen in kral gibi görüldüğü ülke.
stravaganza'nın taktığı ülkedir.
--spoiler--
türkiye'ye göre çok kötüdür. adamlar bir kere en pahalı benzini kullanma lüksüne sahip değiller. %2,4 enflasyon ile bitmiş ülkedir, %9'dan aşağı enflasyon mu olurmuş? kişi başı milli geliri de 55.000 civarlarındaymış, adam olmaz bu norveç!
--spoiler--
gerçekleri saptırmak isteyen güneşi balçıkla sıvama isteklerine yenilmeyen ülkedir. bir kere de kendi ülkenizde bir şeyin kötü olduğunu kabul edin ve itiraz edin, koyun gibi iktidar şakşaklamayın!
paragöz ya da ataları viking olanların çok sevdiği balina katili, yahudi düşmanı ülke. ekonomisi güçlü olmuş ama adam olamamış ülkedir.
akp tarafından yönetilen ülke. (bkz: arbeidernes kommunistparti)
Gangnam Style adli apaci sarkinin VG lista'da, yani ulkenin single satislarinda birinci oldugu ulke. bu ulkede justin bierber'in da cok sevildiğini belirtmeden gecmeyelim. o kadar kaliteli cazci cikmis ama bosuna cikmis. neyse halkina biraz enerji geldi, huzurevi gibi yer ne olsa.
iskandinav yarımadasının en kuzey ülkesi.
en kuzeyinde her yaz 14 hafta gecenin ve gündüzün güneşli geçtiği ülke.
Yahudileri uzun süre ülke sınırlarına almamış özgürlük düşmanı ülke.
hep itin götüne soktum bu ülkeyi ama Nøgne Ø (norveççe işte malca bir şekilde yazılıyor) diye biraları var ki pek bir şahane. tek iyi yanları olabilir.
bu ülkede yılda sadece birkaç cinayet işlenmesini son derece kafaya takmış durumdayım dangalaklar...

-abi norveçte yılda bir cinayet oluyomuş.
+olm demek bunlar düğün falan yapmıyo.
-bunların milli takım dünya üçüncüsü de olmamış.
+uefa kupası da yok demek.
-yılbaşı da mı yok?
+valla yokmuş.olm bu norveçliler ot lan.çözdük olayı birader
temmuz 1'de tekrar gideceğim ülke. bu sefer geri dönmeyi bile düşünmüyorum.
Güzel ülkedir. ama bayağı bir soğuktur ve bılek medılcı kaynar.
dünyanın en müreffeh ülkelerinin başında gelir. milli gelirleri tavan yapmıştır, kuzey taraflarındaki sahip olduğu svalbard adaları civarından petrol çıkardığı için diğer avrupa ülkelerinin aksine enerji bağımlılığı yoktur. fakat benim anlamadığım petrol zengini bu ülke neden türkiye den sonra dünyanın en pahalı ikinci benzinini kullanıyor?
uluslararası telefon kodu 47 olan ülke.
uluslararası plaka kodu n olan ülke.
soğuk havayı seven insanların hayalindeki ülke..
AB ye girmeyi 2 kez referandum yolu ile ''reddeden'' ülkedir. adamlar akıllı tabi.
kişi başına düşen gelirin en fazla olduğu ülke olmasına rağmen, intihar vakalarının en yüksek olduğu ülke de norveç'tir aynı zamanda.
kişi başına düşen gelir yüksektir.
hayat standardı über yani.
e buna bağlı olarak oranın gençliği malayani şeylere dalıyor. uyuşturucu vs.
boşluk hissini para doldurmuyor demek ki, intihar vakalarının çokluğu bundan dolayıdır.
ayrıca bir diğer sebebi de bütünleşik bir aile kavramı yok genelinde, intiharlar da bunun da etkisi var.
2 yıl yaşadım orada iyi bilirim.
dingil insanların bol olduğu yer. ben demiyorum, sevenleri öyle diyor.
müslüman dernek ve şirketler islam karşıtı norveş savunma birliği tarafından nazi usulü fişlenmiştir.
ab birliğine halkı üye olmak istememektedir. kendileri efta yedileri arasında yer alır.
bu arada halka ab ye neden üye olmak istemediği sorulduğunda %53.1 lik kısım kültürel olarak farklıyız, ab bizden daha aşağı insanlık değerlerine sahip diye cevap verilmiştir.
dünyanın en refah vede dünyada kamu sektöründe en fazla istihdam oranı sağlayan baltık ülkesi. ayrıca silah satışındada önde gelen bir kaç ülkeden biri.