bugün

http://www.ebay.com sitesinde 80 avroya * satın alınabilen nokia marka telefon.
az önce kendisiyle ilgili ilginç bir şey buldum.

"Ceptelefonunuz radar sinyali algıladığında SMS tonu ile sizi uyarır. Menu 'dan ayarlara girin, güvenlik, sınırlı kullanıcı grubunu (closed user group) açık konuma (on) getirin, 00000 girin, tamam'a basın, başa dönün. Birazdan ekranda radar işareti ve 00000 çıkar. Telefon radar algılama konumuna geçmiştir. Telefon hücresel yayına açık konumda olmalıdır. Telefon açılıp kapandığında veya kapsama alanından çıkılıp girildiğinde işlem yenilenmelidir. Normal kullanıma geçmek için sınırlı kullanımı kapatın (off) Bu özellik Nokia 7110 'da ve Nokia dışındaki telefonlarda yoktur...

Fillandiya malıdır orjinaldir.Çalışmaktadır.Alana hayırlı olsun."

(bkz: ibretlik sahibinden com ilanları)
o değil de bunda bir masatenisi oyunu vardı efsanedir benim gözümde.
2000 yılında kullanmış olduğum yanındaki tuşuna bastığında kapağı "şak" diye açılan karizmatik telefon.
1999 da, çıktığında,aileme aldırmak için az ağlamadığım,dil dökmediğim,ama para olmadığı için bana alınmayan efsane telefon. 7110 dünyanın ilk wap yani yeni nesil ergenler için açıklamak gerekirse,mobil internetin ilk hali,şimdinin 3g si olan telefonu, o zamanın oldukça koca ekranı,oyunları, yanar dönerli kapağı, ve efsane yeşil rengi ve naviroller iyle, bir devrim ve büyük bir statü sembolüydü. zamanının ötesinde bir tasarım ve karizmaya sahipti. fiyatı 1999 da 250 milyon lira olan,yani şimdinin 2.5-3 milyarı fiyatı olan en pahalı telefondu zamanının. cep telefonunu internetle tanıştırmış,zamanında çok büyük devrim yapmış,futuristik bir şeydi. iş adamları kullanırdı.
güncel Önemli Başlıklar