bugün

pilav severlerin alakadar olabileceği mevzu.
bence her ikisi de güzel. ama tercihim tavuklu pilavdan yana.
nohutlu, tavuklu pilav. ikisi bir arada durumları yani.
etli pilav en iyisidir.
pilav üstü kuru ve tavuk...mükemmel lezzet.
yanında küçük süs biber turşusu

(bkz: dadaş pilav)
yapana göre değişen durum, ama bana sorsan "farketmez, açken ikisi de güzeldir." derim
nohut pilavla karışık olmalıdır. üzerine saç teli kadar ince tavuklar eklenir. isteğe göre ketçap, hafif karabiber serpiştirilir. arzuya göre küçük biberler alınır. bir de açık ayran tabi.
yazar öğle yemeğine gider.

(bkz: Test edip onaylayalım)
pilav derken çağrışım yapana gel, geçenlerde bira almaya mahalledeki bakkala indim, mahallemizin yağız delikanlıları da orada öbeklenmiş gelene geçene kulp takıyorlar, abi nasılsın dediler berhudar olun dedim, geçtim önlerinden girdim bakkala. o sırada iki tane hatun kişisi geçmekteydi gençlerin önünden tabi gençler "pilavını yirig" diye bir laf atma güdüsünde bulundular, ama sert kayaya çarptıklarını anlamaları geç olmadı zira hatunun cevabı dumur ediciydi "ay başında gel de ketçaplısını yersin, koçum".
tavuğun dandik olması ihtimali var ama çok çok kötü bi nohuta hiç rastlamadım en azından onu öyle de olsa bi karabiber acıbiber falan giderebilirsin, nohut wins.
hem nohutlu hem tavuklu pilav.

(bkz: yine mi pilav yine mi pilav)
nohut+tavuklu pilav daha güzel olur .
Tavuklu 2.5 liradır. Nohutlu 2 lira. Ortalama olarak tabi.
tavuklu pilav alır. ama tabi bu nohutlu pilavın güzel olmadığı anlamına gelmez. ikisinin de yeri ayrıdır.
ikisinin karışımıyla tavuklu nohutlu pilavla sonuçlanacak karşılaştırmadır.
Nohutlu pilav+karabiber+yayık ayranı üçlüsüne hayır denmez.
(bkz: getir getir farketmez)
Patlıcanlı pilav her ikisini de döver. Çünkü patlıcan var. Bambaşka bir şey.
tavuklu pilavın açık ara kazanacağı maçtır.
Nohut yemeği olursa yerim fakat nohutlu pilav sevmem.
domatesli tavuklu pilav, pirinç pilavının şahıdır.
nohutlu pilav ve tabiki ayran...
Tepsiye kurutulmuş yufkayı serersin. Üstüne sabaha kadar dövülmüş keşkekten kalın bir tabaka yaparsın. Onun üstüne tavuklu pilavdan sivri bir tepe oluşturursun. En son üstüne, hafif suyuyla nohutu serpiştirirsin. Bol karabiber, ayran ve acı turşu biber.

Yazarken bile ellerim tiredi.