bugün

Aynı Zonguldak Karadeniz Ereğli gibi buranın da asıl zengin yeri bor dur niğdede bir sikim yoktur aynı Zonguldak gibi..
niğdeliler bile yerini pek bilmez.
Niğde küçük kendi halinde bir kent. düzenli, küçük ama hoş bir kent.

ve dendiği gibi bor ilçesi daha baskın bir yerleşimdir.

Niğde'ye girene dek üniversite dışında Niğde tabelası olmazken bor'un giriş çıkışından Niğde girişine dek bor özel ve resmi kurumlarının tabelası eşlik eder size.
patatesi meşhurdu en son.
rüzgarı tozlu, güneşi yakan, ağaçsız bir yer. 1 yıl yaşadım ve genel gözlemim insanlarının duş almadığı yönünde. gerçi patates tarlasından çıkıp dolmuşa binen insanlar parfüm kokamaz herhalde diye kendimi kandırmışlığım vardır. meşrutiyet caddesinde 2 tur atıp, caddenin en başında yer alan pastanedeki sıcak poğacaların tadı hala damağımda.

halkı iyi ve yardımseverdir fakat kız kaçırma, kaçarak evlenme gibi mevzular en adlı olaylar arasında yer alıyor.

ek olarak burada yeşilgölcük kasabasında yer alan kömürcü köyünün de taşını toprağını sikeyim afedersin. dolandırıcılık, fuhuş, kumar, adam öldürme, adam kaçırma, fidye ne ararsan bu pislik köyde bulunuyor. bu köye kücük caplı bir atom bombası atmak, niğde adliyesini rahatlatır hatta hakim ve savcılar mesaiye bile gelmez. kömürcü köyü, ananı götten sikeyim.
görsel
Yaşanmaz Niğdeliyim.evet
iç Anadolu'nun küçük sayılabilecek bir il merkezi.
Lakin diğer küçük iç Anadolu kentlerine kıyasla daha yaşanabilir olduğunu düşünüyorum.

Küçük bir kent olmasına rağmen yaklaşık 4-6 bin arası Adanalı, 2 bine yakın osmaniyeli, 2.5 bin mersinli yaşamaktadır.
Yine 15 bin civarında Adanalı Niğde'yi yazın yayla olarak kullanmaktadır ve evi vardır.

10 bini sürekli olmak üzere toplam 25 bin civarında bir Adanalı (Osmaniye ve Mersin dahil) nüfusu dışında 5 bin civarında Kayserili ve 4 bin civarında da Konyalı nüfusu bulunur.

Bölgede kalıcı olan Adanalıların tamamına yakını memurdur.
Hurdacısı ve patatesi çoktur diye biliyorum..
olmasaydı da olurdu .
nevşehir'in güneyinde bulunan şehirdir.
Adana Pozantı'nın az ötesi.
Severim kendisini, iç Anadolu'nun en güzel olmasa da en sevdiğim şehri.

Osmaniye'den çok daha küçük olmasına rağmen Osmaniye'den daha sempatik, gelişmiş geliyor.
Niğde = Kozan > Osmaniye > Kadirli. *

Ben seni istanbul'un boğazında değil, Niğde'nin ayazında sevdim beee...
görsel
görsel
patatesiyle, soğanıyla ve bu iki gıda ile pozitif korelasyonlu olarak etli haşlamasıyla meşhur şehrimizdir. eski bir rum yerleşim yeridir.
Eğer tam anlamıyla bir düzen kurabilirsem ve deniz kıyısında yaşamayacak isem, buraya yerleşmek istiyorum.

Sessiz, sakin, kendi halinde, ortalama serinlikte, ucuz, güvenli bir şehir. Memlekete de yakın.
insanlarıyla sorun yaşamazsam ki tanıdığım pek çoğuyla anlaştım, yaşar giderim.

Benim için Antep, adana (merkez), Osmaniye, Ceyhan, Hatay, Maraş gibi şehirlerden daha yakın geliyor, içime daha çok siniyor.
aksaray'ın güneydoğusunda, nevşehir'in güneyinde, kayserinin güneybatısında, adana'nın kuzeybatısında, mersin'in kuzeydoğusunda ve konya'nın güneydoğusunda bulunan il.
Londra'nın da güneydoğusundadır.