1. 1.
  nikon'un 2013 yili subat ayinda cikarttigi 24.1 megapiksel f-mount DSLR makine. bilindigi uzere bu makine d7000'in guncellemesidir. nikon bu makinede expeed 3 goruntu isleme motoru kullanmis ve makineyi full frame olmayan bir crop makinesine cevirmistir(dx sized sensor with 1.5x crop factor). makinenin orta seviye, teknoloji dostu kullaniciyi hedeflemesi guzel bir hareket. bu sebeple, gps arayuzuyle evlerimize geliyor kendisi. cektiginiz fotograflari tag'leye tag'leye yolunuza devam edebilirsiniz. he ayrica optical-low pass filter'da cabasi. bu ne demek? daha net fotograflar demek. cift hafiza karti yuvasi da kullaniciyi surekli fotograf cekmeye tesvik ediyor. cek babam cek, eve gelince dusunursun gerisini. bitmedi efendim, makineniz akilli bir telefon araciligi ile kablosuz olarak kontrol edilebiliyor. peki bu ne demek? slow shutter speed fotograflarda uzaktan kumandaya ihtiyaciniz yok demek. guzel seyler bunlar tabi.
  -1 ... keamauna
 2. 2.
  Şu anda bende olan makina. Avrupanın en iyisi seçildi. Tavsiye ediyorum kesinlikle.
  1 ... anteplibela
 3. 3.
  GPS ve WiFi özelliğini kullanabilmek için ek olarak cihaz almanızı gerektiren makine. Gps için nikon gp-1/gp-1a, Wifi için ise wu-1a alınmalı.

  D7100 aksesuarlarına buradan bakabilirsiniz.

  http://imaging.nikon.com/...dslr/d7100/features06.htm

  D5100'den sonra almayı düşündüğüm ama çok kararsız bir insan olduğum için ne yapacağımı bilemediğim makinedir ayrıca. Gövde olarak çok güzel. 51 tane af noktası vardır ki tam bir ornitocu makinesi olmuş.** aps-c makinelerin şu an için amiral gemisi.
  ... xpro
 4. 4.
  d7000'in bir üst modeli olarak sunulan, d7000'ne hiç mi hiç benzemeyen iyi mi iyi makina. full frame makinaya geçmeden önceki son durak olarak tavsiye edilebilir fakat full frame bir makina alma imkanınız varsa boşa konuşmayalım. bi canon eos 5d mark ii değil sonuçta.
  1 ... gitaristanbul
 5. 5.
  Nikon'un, özellikle bu son yıl içinde ürettiği body'lerden gına gelmiş durumda. 5100, 3100 bilmem kaç yüz. Küçük nüanslara birbirinden ayrılan bu gövdelerden herhangi birisi, eğer lens yelpazeniz genişse ya da geniş tutmayı planlıyorsanız, işinizi fazla fazla görecektir. O nedenle 20 yıllık bir nikon kullanıcısı ve nacizane fotoğrafçı olarak bu işe yeni başlayacak arkadaşlara tavsiyem, çok fazla ikileme düşmenize gerek yok. Bütçenize göre orta karar bir body alın, numaralar içinde boğulmayın. Lens; herşeydir. Gerisi detay.
  1 ... somethingswrong
 6. 6.
  nikon'un full frameden bir tık aşağı modeli.
  ... at parcacigi