bugün

islam tekelli bir ülke olmadığı ve ortadoğu ya da arap yarımadası değil, afrika ülkesi olduğu için malum cenahtan ilgi görmeyecek hadise.
malum, üzerinden sömürü/prim çıkmıyor o kadar.
üzerinden oy devşiremeyecekleri için, hiçbir siyasinin bahsetmeyeceği olaydır.

Halbuki olsa bir filistin "eyyy israil" deseler oy alırlar. ya da kurban bayramı gelse, camiilerde myanmar için yardım toplayıp, myanmar'a göndermeseler. gelir olur ama nijer üzerinden öyle bir kazanımları olmaz.
umurumuzda olmamasi gereken seydir. allah onlari imtihan ediyor. bu ulke once kendi vatandasini doyurmali.
"malum cenah" tamamı hıristiyan haitiye de zamanında yardım gönderdi. fox'ta çıkmamıştır.
sorun bakalım kızılay neden oralara gitmiyormuş..
üzücü bir olaydır. ülkemizde binlerce ekmek, yiyecek çöpe atılıyor bir de. gelişmiş ülkeler toplanıp bu işe bir el atmalı. yazık günah.
herkes bir gün ölecektir.
ölüm Rabbimize varıştır.
Bazıları müslüman çocuklar ölüyor falan demiş. Çocuk çocuktur dininin ne önemi var. Herkes cebinden 10 tl verse Nijer gibi nice ülke doyar. Bunu 3,5 milyon suriyeliye bakan bir ülkenin evladı olarak söylüyorum.
hükumet bunu myanmar müslümanlarında denedi ama bir getirisi olmadı.

anladılar ki bizim halkımız sünni araplar dışında hiçbir topluluğun acılarını sallamıyor, buradan oy devşirilemiyor.

onlar da bıraktı haliyle bu işi.

uygur türkleri için "çin'deki radikal islami hareketler karşısında çin hükumetinin yanındayız" diyen adamdan bahsediyoruz kardeşim.

hangi konuda samimi ki bu konuda samimi olsun?
Hepimizin utanması gereken hadise. 21.yy ve hala açlık
bu tip ülkelere yemek ve su yardımı değil prezervatif yardımı yapılmalı. hazıra dağ mı dayanır kardeşim. sanki büyüyünce bilim adamı olacaklar olsa olsa futbolcu olacaklar onunda insanlığa hayrı yok.

musluk sularına şap mı atıyorlar, verdikleri yardım yiyeceklerine şap mı katarlar bir şekilde çözülür olay. yoksa bu işin sonu gelmez.

ye-iç-üre ulan bunu hayvanda yapıyor.
Müslümanlık bu çağdan bekleniyorsa, ne yer nijer bu insanlar...
47585. umresini ve 3452. Haccını yapan müslüman(!) da yemeni vurdurdu rus-amerikan silahlarıyla.