bugün

kendinize türk, kürt, süper müslüman, süper kafir, pis gavur, üst düzey askeri yetkili, alt düzey kompleksli politikacı, otuzbirci, mahalle baskısındaki mahalle, mide bulantısındaki mide, ön sevişmeyen alçak, veya musiki ruhun gıdasıdır demeniz, diyebilmeniz, bambaşka bir dünyada yaşadığınızın kanıtı. o dünya sizin, mutlu olun.

nijer'de nüfusun %80'i, 12 milyon insan, ülkede 10 günlük gıda malzemesi kaldığı için yemek sıkıntısıyla başbaşa.

bir cep telefonu şirketi reklam kampanyasının ödülü olarak bir çuval buğday veriyor.

save the children yardım örgütü 400 bin çocuğun açlık sınırında olduğunu bildiriyor.

yakın zamanda darbe yapılmış, petrol ve uranyum kaynakları olan bu ülkede yemek yardımlarının dağılımı da çeşitli silahlı gruplar yüzünden engelleniyor.

alın size mücadele.

nijer,

nasıl olsa bize uzak bi yer.

http://www.guardian.co.uk.../niger-famine-food-crisis

http://www.independent.co...uos-children-2042017.html

edit: "alın size gerçek mücadele" cümlesinden "gerçek" kelimesi çıkarılmıştır. çünkü amaç yerel mücadelelerin gerçekliğinin sorgulanması değil, nijer'dekinin yaşamsallığını vurgulamaktır.
amına koyim bu koduğumun afrikası 3000 senedir gumbele bumbele diye donsuz mızrak kalkan ordan oraya koşmadı mı? Dünyanın en güzel, biofarklılıklı ve bereketli kıtası afrikada zenci beyniyle iki gram medeniyet işledi mi?

Beyaz koloniler kurulunca ordaki zenciler aşı ve ilaçlarla çocuk ölümleri durunca çoğalmadı mı?

Yavşak liberal dalga gelince 1960 larda dünyaya gıda satan muhteşem ingiliz ve Fransız kolonileri, IQ su 60 aşağı ırka bırakılınca anında yerin dibine girmedi mi?

Ha? Sustun?

Liberya ABD desteğiyle cennet yapılıp zencilere bırakılınca,beyaz zeka ve yönetimi gidince batmadı mı?

Afrikayı Beyaz adam adam etti, yahudi merkezli BM sayesinde zorla zenciye köle edildi.

Sikmişim nijeri, kondomlar beleş, beyaz adam AIDSLi kondom yaptı diye takmasın mallar.

EDIT:

Kötüleyerek afrika düzelse kendim sikip atarım bu butonu, yeter ki her sene amacına ulaşmayan yardım ziyan olmasın.
şu anda afrika'nın petrol, uranyum, elmas kaynaklarını hangi bembeyaz güçlerin parsellediği, darbeleri desteklediği, şimdi de işi zamana bıraktığı incelendikten sonra vıcık vıcık ırkçı yorumlar yapılmalı. afrika hiç bir zaman kendi haline bırakılmamıştır.
Afrikada medeniyete benzeyen tek krallık mali nin de tüm altınlarını toplayıp yolda dağıtan mal kralı mansa musa olmuştur.

(bkz: ırkçılığın yanlış olduğunu sanmak)

insan DNAsında zeka da yazılıdır, ırkların eşitsizliği kaçınılmazdır.

http://www.news-medical.n...news/2005/04/26/9530.aspx
(bkz: iş aş haydar baş)
afrikalı'ların zekasının düşük olduğunu söyleyerek sömürüyü meşrulaştırma çabası yeni değil. 2007 yılında en üst bilimsel düzeyde bu iddialar yenilendi ama kabul görmedi ve göremez (1). Çünkü seçilen küçük bir inceleme grubunun bütün kıtayı temsil ettiğini iddia etmek bile bilimsel olmayan ve ırkçı bir söylemdir. Kaldı ki zeka ölçme yöntemi olan IQ testinin hazırlandığı ülkelerde bile genel geçer bir ölçüm yöntemi olduğu sorgulanırken, yönteme yabancı insanların test sonucunda düşük zekalı olduklarını iddia etmek, raporu testten önce yazmak demektir.

zeka, ortamında ve bağlamında ölçülür. alın size 14 yaşında evinin enerjisini sağlamak için fakirliğin ve kıtlığın ortasında rüzgar değirmeni inşa eden malawi'li William Kamkwamba. geçen sene 22 yaşında TED'de konuşmacı olarak bulunmuştur. benim bildiğim kadarıyla ted'de şimdiye kadar türkçe ana dilli sadece bir edebiyatçı, elif şafak konuşmuştur (2).

(1) http://www.newstatesman.c.../watson-intelligence-race

(2) http://www.ted.com/talks/...i_harnessed_the_wind.html
amerikada 1 milyon kadının çok yediği için öküz gibi olduktan sonra spor salonlarına verdikleri paraları topladığımızda birdaha ölmeyecek olan çocuklar.
birde doğuda derler ki divlet bize yordim etmiyir.
bir insanın gelebileceği en aşağılık nokta olan ırkçılık seviyesine düşmüş kirli iç çamaşırı değerindeki insanların normal karşıladığı olay. bir de sikindirik bir internet sayfası bulmuş ırklar ile zeka arasındaki ilişkiyi kanıtlıyor.açıkca söylüyorum yukarıda bu fikirleri öne süren insanın, nijer de açlıktan ölen çocukların sikinden donuna düşen sidik damlası kadar değeri yoktur.
öyle ya da böyle başlığı yukarıda tutanlara teşekkürler. yerel olanın ömrü her zaman daha uzun tabii.
bill gates servetinin yarısını hayır işlerine bağışladı. Şu günlerde, forbes dergisinin dünyanın en zenginleri listesinden seçilen 50 zenginin de mal varlıklarının en az yarısını hayır işlerine bağışlamayı kabul ettiği konuşuluyor.

Şimdi sorular:
1. bu milyar dolarlardan nijer'e hiç uğrayacak mı?
2. Irak'a demokrasi götüren amerika, afrika'ya demokrasi götürecek mi?
3. Afrikadaki açlıkla mücadele amacıyla toplanan dünya liderleri, toplanmak yerine bu organizasyonun parasını afrikaya gönderip bu sorunu çözmeyi seçecek mi?
4. Sömürgeci ve dünyaca duyulmayacağını bilse bir dolar için bir insanı yok edebilecek kadar canavar olan avrupa devletleri hala sömürdükleri afrikanın yer altı kaynaklarından o ülkelere de hakettikleri payı verecek mi?
5. Bazı aptallar hala bu devasa durumdan dolayı küçük türkiyeyi suçlamaya devam edecek mi?
6. Şimdinin cebi dolu, kafası boş arapları kargo uçaklarıyla paris'e gidip milyon dolarlar harcamak yerine yanıbaşlarındaki kardeşlerine yardım etmeyi akıllarına getirebilecek mi?
çok bellidir ki çoğunun umrunda değildir bu durum.
verilen yanıtlardan dahi çıkmaktadır acı tablo önümüze.

yeterince zeki olmadıkları(!) için ölmeyi hak ettiklerini düşünür birileri bu insanların.

ancak ettikleri sözlerle, içine doğduğu ırka, zeka değerlendirmesinde (!) seviye düşürttüğünün farkına varmaz.
zaten bunun farkında olsa, bahsettiğimiz düşüş de yaşanmazdı değil mi?

ne diyorduk:

400 bin çocuğun, Afrikalı olarak doğmasının, ölmeyi hak ettikleri anlamına geldiğini söylüyordu bu ırkçılığın kötü olmadığını sananlar. basit düşünmeyi unuturlar kendi tatmin çarklarının dişlilerinde öğütülürken onlar.

ölmeyi bayılmak sanarlar.
açlığı da sanırım diyet zannediyorlar.

elinden gelecek bir şey yok ise, ki sen olsa da yapmazsın, bari ağzından irin dökme denir böylesine.
amerika'yla işbirliği yapıp danışıklı dövüş olduğunu bile bile filistin'e gemi gönderen sözde iyilikseverlerin siklemeyeceği;
birleşmiş milletler adı altında bir sik yapmayan, açlığı konuşurken bile havyar yiyen kuru kalabalığın iplemeyeceği;
ağzından allah, kitap laflarını düşürmeyip kendine müslüman diyen ancak söz konusu yardımlar olunca birden dut yemiş bülbül kesilenlerin umursamayacağı;

acı gerçek.
(bkz: Çan eğrisi zeka modeli)

Bir ırkta istisnaların çıktığı gerçeği, o ırkın 6000 sene birileri calculus yapıp içten yanmalı motoru icat edip endüstri devrimi yaparken hala donsuz ayakkabısız mızrakla birbirini yiyen zenci kabilesi olduğu gerçeğini değiştiremez.

Beyaz adam gelmeden önce afrika neydi? Hiçbirşey.

Yardım edilecekse, zekası yüksek afrikalıların çocuk teşviki ve zekası düşük ve genetik hastalık içerenlere kısırlaştırma karşılığında dolgun bir ücret karşılığı olmalıdır.

(bkz: eujenizmin en doğru şey olması)

Ha bana bol zenci penisli küfürlü mesaj atanlara selam ederim. "British bilmemne east hedehödö company" o zencilerin 20000 tanesini 300 tüfekle püskürttüydü.

barack obama da şimdiden abd hazinesini bush dönemindeki harcamanın 30 katıyla sikmiş atmıştır, bilmeyen lalelere selam.
yıllar sonra filmi çıktığı zaman izleriz artık. gerçi açlığın filminde pek macera olmaz, o yüzden yapımcı da bulamaz.

ayrıca, arkalardan birisi "British bilmemne east hedehödö company" demiş. "British East India Company" olacak o.
India yani, hedehödö değil.
Hindistan yani, afrika değil.
gandhi yani, püskürtme değil.
sözlüğümüzü hiç bir zaman ilgilendirmemesine şaşmamalı, derdimiz büyük.
(bkz: adaletin bu mu dünya)
Afrikada hangi ingiliz bilmemnesi yayılmışsa s*kimde değildir, yoksa East India Company ne boktur ben de bilirim.

Evet Gandhi, hintlilerin ortalama zekasının yüksek olduğu ortada. Doğu Asyalılar dersen gırla, bu iki popülasyon tıpkı afrika gibi paramparça sömürülürken küllerinden doğabildi.

Afrikada tık yok.

Diyorum sana, genetik bu işler, mevzular, adamlar bir formül bulamadılar, bulamayacaklar. ABD de affirmative action ile şişirilip pohpohlansa da o zenciler ortalama olarak bir halt olamadı.

Ha o 400000 çocuk için kötü şanstır bu, en iyi açıklaması ise allah saçmalığının olmamasıdır. Yok tanrı diye bir şey, herşeyi eyleyen belirler, o 400k bebeğin baba annesi doğum kontrolü beyaz adam içine aids koymuştur miti yüzünden kullanmaz.

O yüzden benim de suçum değildir. Benim ait olduğum ulus düzelsin toparlansın, bir iyilik düşünürüz onlara.
(bkz:
sosyal darwinizmin gerçeğin kendisi olması)
kendini geliştiremeyen halk yok olmaya mahkumdur arkadaşlar.
çok acı bir durumdur. hele bizim çocuklarımızın da yemek seçmesi ve yemek beğenmemesi daha vahimdir.
dünya nüfusunun azalması bakımından önemli bir adımdır.

edit: ee ne yapalım, survival of the fittest yiğen...
kapitalist sistemdekilerin yalnız kalması bakımından güzeldir.

yalnız kalsınlar da görsünler paranın hiçbir boka yaramadığını.
millet soğuk füzyon bulurken daltaşak ortalıkta gezip maymun düdükleyen nijerli amcaları ilgilendiren bir sorundur.

nijerli çocuk gelsin "meister reyis açım" desin, ben elimden geleni ardıma koymam. ama böyle mal mal "onlar eziliyo, afrikalı onlar!" tribine girene de bir tekme çakarım, kimse kusura bakmasın.

amına koyim, dünyanın neresinde var lan böyle bir mantık? sen hiçbir sikim yapama, herif gemi yapıp ülkene gelirken sen mızrak yap, sonra "bizi sömürdüler biz fakiriz ühühü". bana ne lan? başına bir şey gelir yardıma muhtaç olursun tamam da, hak etmediğini kim niye versin sana?
sudan'ın darfur bölgesinde ölen 1,5 milyon insandan farkları açlıktan ölmeleridir. insanlık için utanç verici bir durumdur. darfur soykırımı ise... yaa lan neyse ben bir şey demiyorum.*
ulan sokayım afrikaya. sanki biz türkiyede refah içinde yaşıyoruz.