bugün

kendisini öğrencileri bırakmaya adamış uludağ üniversitesi profesörü. uludağ üniversite'sinde kamu bütçesi dersini vermektedir.

http://www.bursahaberevi.com/ 'da aralıklarla yazıları çıkıyor.
prof. nihat edizdoğan sosyal bilimcilerin içinde parmakla gösterilecek önemli bir yere sahiptir.

maliye alanında yazdığı kitapları birçok üniversitede okutulmakta, kurum sınavlarına hazırlık için kaynaklık etmektedir.

bütçe görüşmelerinde görüşünün alındığını, gerek akademik alanda gerekse bürokratlar arasında çok saygı gördüğünü bizzat biliyorum.

-nihat hocanın dersinden ortalama bir öğrencinin rahatlıkla geçebileceğini dersine giren herkes bilir. öğrencilerini zorlamak, sınıfta bırakmak için değil öğrettiklerini pekiştirmek için sınav yapar.
klasik bir sınavda, 30 almamın bana yettiği bir sınavda* (ki sınavdan sonra cevaplara baktığımda alabileceğimi hesaplamıştım.) kendisinden 23 aldım ve kaldım. bu dersten geçen arkadaşlarım da var, kalanlar da var. kalan arkadaşım da tesadüftür ki 23 almış. yine de iğneyi önce kendimize batırmak lazım. derse daha çok çalışıp geçmekten başka çare yok.