bugün

hayatı zindan eder adama..

imam sakallı pessimist ya..

bi emre aydın bi bu..

tey allam yok allah ölmüşmüş şahit mi oldun hayırdır ?!

imza : düz adam cevat
- sanki indiyana cons amına koyim.

imza: sami.
hayata karamsar, öfkeli bakmak, kız arkadaş ile buluşmaya giderken elde kırbaç bulundurmaya yol açan girişim.
kötü arkadaş.
nihilizmin doruklarına ulaşmaktır.
arkadaş olunsa bile bilinemeyecek, bilinse bile bildirilemeyecek olandır.
-ulan Allah sız adam senin yüzünden dinden,imandan çıktım, çoluğumu, çoçuğumu terkettim. getirdin beni mağaralarda yatırdın, emdin paramı pulumu, üstüninsan diye diye sktin attın hayatımı, şimdi de vazgeçtim git yanımdan diyosun bildiğin ergensin lan sen.
keşke dediğim olaydır.sadece iç dünyasını anlamak için tanışmak istediğim adamdır nietzsche. garip, karmakarışık dünyasını birazcık olsun anlayabilmeyi öyle isterdim ki.
sürekli düşünmenizi gerektirecek arkadaşlıktır. her an her saniye bir aforizmayla karşılaşıp hayatınızı sorgulatacaktır. dünyadaki çoğu insan için gereksiz bir arkadaşlıktır.
+gel niçce sana bi çorba ısmarlayayım
-biliyosun durumumu olm
+bişey olmaz be kralız bugün
-neyse hadi kırmayayım
+büyüksün!
(bkz: lou salome)
(bkz: joseph breuer)
zerdüşte bağlarsa arkadaş felan dinlemeyip sizinde tanrı misali tahtalıyı boylayabileceğiniz duruma dönüşebilir.
şöyle bir diyaloğa sebebiyet verecek durumdur.
l hospital: nietzsche azizim naptın akşam bize gelde sana soracağım şeyler var.
fwn:hayır. kulağına göre ağız değilim.
l hospital: ya bırak nietzsche şimdi üstinsanlığı artık yemem ben bunları.
fwn:insanları sevmem. tanrı öldü.
l hospital: he onu soracaktım bende sana. naptın herkes 'tanrı öldü.' diye ortada da dolanıyor ne yaptın sen ?
fwn: 'Tanrı öldü.'
l hospital: nietzsche yapma azizim yapma insanların bir inandıkları tanrısı var alma onuda ellerinden.
fwn:'Tanrı öldü..'
l hospital:tamam ulan tamam öldü. 'tanrı öldü' bak bende dedim.
fwn:biri hakkında fikrinizi değiştirmek zorunda kaldığımızda, bundan dolayı duyduğumuz rahatsızlığın acısını bu kiişiye ağır ödetiriz.
l hospital: yok nietzsche yok ne hesabı. insanları bırak tanrısıyla başbaşa. isteyen öldürsün isteyen yaşatsın. beni endişelendiren sensin nietzsche.
fwn: bana yalan söylemiş olman değil, artık sana inanmıyor olmam üzdü beni.
l hospital : tamam tamam senden de birşey kaçmıyor azizim. senin şu kanka sigmund'un telefonunu isteyecektim.benim psikyatr ortada yok benimde ilaçları yazdırmam lazım.
fwn: ' tanrı öldü' diyorum sana sen bana ne diyorsun.
l hospital: ya bi s.ktr git ya.ilaçları almasam tanrıyı öldüremem ama kendimi öldürebilirim nietzsche.ayrıca herkesin tanrısı kendine bırak bu işleri çık şu bohem hayatından kendine çeki düzen ver bak yakışıklısın * , zekisin harcanıyorsun.
fwn: beni rahat bırak.( klasik krizlerinden birini geçirmeye başlar.)
l hospital: lan ne dedim ben .hişş oğlum kalksana. sana diyorum. la bırak ya gidiyorum ben.
fwn:dur.
l hospital: ne var ?
fwn:
-Benim son biricik yoldaşım,
-Büyük düşmanım,
-Benim bilinmeyen
-Cellat -Tanrım benim!
-hayır! geri gel.
l hospital: (bkz: bsgck)
* *
Hayata yan çizmektir.
Toplumsal kalıplardan sıyrılıp özgürce yaşamaktır.
Üst insan olup seviye atlamaktır.