bugün

allah rahmet eylesin. bir neşet ertaş daha yok ki. her ölüm erken ölümdür. ama senin ki en erken ölümdür. bir yüzyıl yaşasan yine az gelirdi.

söyleyeceğin, yazacağın onca türküyü içine sığdırıp nasıl gittin.

evvelim sen oldun, ahirim sensin
kendisine demirel tarafından verilmek istenen devlet sanatçılığı ünvanını "Halkın sanatçısı olarak kalmak, benim için en büyük mutluluk" diyerek geri çevirmiş olan büyük bir "halk" ozanıydı. üzüntümü tarif edemiyorum. allah rahmet eylesin. artık gözlerimiz dolarak dinlediğimiz türkülerini, hıçkıra hıçkıra ağlayarak dinleyeceğiz. mekanın cennet olsun ustam...
(bkz: yalandan yüzüne gülen dünya)

allah rahmet eylesin.
allah gani gani rahmet eylesin.. mekanı cennet olsun..
baris manco da oldugu gibi, cem karaca da oldugu gibi uzmus haberdir.

ne yemek ne içmek ne tadım kaldı
garip bülbül gibi feryadım kaldı
alamadım eyvah muradım kaldı
ben gidip ellere kalan dünyada

mekani cennet olsun.
sadece bedeni toprak oldu. ismi ve şarkıları her zaman yaşayacak.
Boylesine guzel sesli degerli bir sanatci daha vefat etti. allah rahmet eylesin.. unutulmayacaksin..
Allah rahmet eylesin, sevilen sanatçıydı.
"ah yalan dünyada, yalan dünyada, yalandan yüzüme gülen dünyada..."

sözleriyle hislerimize tercüman olmuş gerçek sanatçı neşet ertaş mekanın cennet olsun...
türk halk müziği üstadlarından biri daha ayrıldı aramızdan. bu güzelim müzik dalı sizlerden sonra iyice soytarılara kalacak. mekanin cennet olsun neşet ertaş.
Türküleri öksüz bıraktın ama olsun üstad.mekanın cennet olsun.
toprağın bol olsun üstad. huzur içinde yat..

http://www.youtube.com/watch?v=Z3yU8WiKrVU&feature=related
gönlüm inanmıyor ayrıldığına neşet ustam allah gani gani rahmet eylesin. http://www.youtube.com/watch?v=Z3yU8WiKrVU
Henüz öğrendim. Dün yoğun bakıma aldıklarını okumuştum, beklemiyor değildim ama yine de bugün bir başka buruk olacak içim.

Neşet ertaş gibi başlı başına ekol bir sanatçının ölmesi gerçekten çok üzücü. Mutlu olunca, üzülünce, içerken, bağlama sesine acıkınca açıp dinlediğim; türk müziğine ve dinleyicisine 'bozlak böyle bir şeydir' mantığını oturtmuş bir adamdı benim gözümde. Ustaydı; bir sürü adam yetiştirdi. Dinleyip ağladığım da çok olmuştu. Hatta 45'liklerini bile dinledim dededen, dayıdan kalma...

Bu bizim divane gönlümüz yine halden hale düştü büyük usta. Bağlamanı da yanına gömerler umarım.

http://fizy.com/#s/1aitfa
kahreden haberdir. neşet ertaş 'ı sevmiş, dinlemiş, sevdalarının en az birinde bir türküsünün anısı olanların içine ateş düşürmüş haberdir. neşet baba bize yar aşkında yarenlik ederdi, o bize bir kadeh rakının yanında dost sesiydi. kimler ayrılığında üstad yazımı kışa çevirdin derken iç geçirmedi ki ya da kimler sevdiğine sitemle karışık neredesin sen demedi? kim hayatın yaptığı yamuklara ahh yalan dünya diye seslenmedi? işte tüm bunları hissedip yaşamayan olmuşsa onlar için üzülürüm, neşet ertaşı tanımayan ve dinlemeyenler için üzülürüm. allah rahmet eylesin baba, göynümüzdesin.
allah rahmet eylesin. ama kaybettiğimiz sadece onun bedeni oldu, eserleri yıllarca hatta yüzyıllarca unutulmayacak.
ağlatmıştır. türkiye'nin başı sağolsun. allah rahmet eylesin.
sabah sabah ağlatmıştır.ruhu şad olsun.
allah rahmet eylesin. sevenlerine ve yakınlarına sabır versin. büyük usta üstad ünvanlarına yakışır bir değer. ölüm kaçınılmaz. her canlı bir gün ölümü tadacak. bıraktığı nice eserler ve değerlerle gönlümüzde yaşayacaktır.
Türküler babasız kaldı...
ardından söylenecek birşey bulamadığım, yokluğunu dile getirecek kelimeleri bulmakta aciz kaldığım büyük üstat.

mekanın cennet toprağın bol olsun neşet ustam.

bu şehir senin yokluğuna zor alışır.

bugün herkesin başı önde, herkes hüzünlü ağlamaklı. kırşehir bir aile ferdini kaybetti.

sana son görevimizi yerine getirmek üzere ata toprağında seni bekliyoruz neşedim.

(bkz: gönlüm hep seni arıyor neredesin sen)
sabah sabah ağlatan.. tam da ustanın dediği gibi yazımı kışa çeviren..
allah rahmet eylesin. türküyü bana sevdiren kişiydi.
yalan dünya
http://www.youtube.com/watch?v=v4ZmLXrrCOo
sazıyla sözüyle unutulmayacak olan aşk adamının hak'ka yürümesidir. rabbim taksiratını affetsin bozkırın tezenesi.
güncel Önemli Başlıklar