bugün

ttnet'in kurduğu cloud üzerinden hizmet verdiği amazon s3 benzeri güvenli veri depolama hizmeti. amazon s3 gibi api desteği olursa kullanışlı olabilir. api desteği olmadığı için türk işi dropbox gibi duruyor sadece. http://www.ttnetbulutu.com
1 gb olanı tüm ttnet abobelerine ücretsiz olarak sunulmuş durumda.
50 gb olanı ayda 4,99 lira,
sınırsız olanı ise ayda 9,99 liraya.
bulut bilişiminin ttnet ile işbirliği içinde yapmış olduğu teknoloji.
(bkz: bulut bilişim)
iyi hoş da yedekledikden sonra hesabınızıa girip bi baktığınızda resmen bi savaş alanıyla karşılaşıyorsunuz. ben negzel verilerimi klasör klasör attıydım ama hayvanın oğlu sitede klasör klasör indirmek imkansız. misal binlerce fotoğraftan oluşan arşivinizi attınız netdiske. daha sonra dur yükleyim şunu dediğinizde o binlerce fotoğrafa tek tek tıklayıp indirmeniz gerekiyor. bu çok can sıkıcı ve veri yedeklemeyi anlamsız hale getiriyor. bu durumda sikeyim 50 gb alanı. 50 gb lık veriyi tek tek tıklamayla indireceksem sikeyim o 50 gb lık alanı afedersin. (edit: bi önceki cümlede 50 gb lık alanı sikmişim zaten özür diliyorum.)

ayrıca da flash disklerin yerini alacaklarmış. yarramı alırsınız.

edit: lan çok özür diliyorum varmış klasör klasör indirmek. yukarda gözat diye biyer var ordan my netdisk klasör mü ne öyle bişey var orda yedekleme yaptığınız verileri aynen yedeklediğiniz şekilde kalsörler olarak görüyorsunuz. sağ tıklayıp indir dediğinizde inmiyo. inmez tabi yavşak. indir demicen indire tıklıcan. iğrenç esprimizi de yaptığımıza göre dağılabiliriz. siktirin gidin yeminle kafam çok bozuk.

edit2: şşş biriniz gelin de içek lan.
faturaya eklenen 3 lira gibi bir parayla elde edeceğiniz yedekleme alanı. henüz kullanmadım, kullanacağımı da sanmıyorum.
Açıkcası gayet iyi programdır. 100 gb versiyonu var bende, bilgisayarı tamamen boşaltıp format atmak isteyenler ve harddiski olmayanlar için gayet kullanışlıdır. Şu ana kadar 40 gb upload ettim, 5 günde upload edecekmiş hayırlısı olsun. Windows 8 yüklemeden önce bunu yapmayı düşünüyorum, dosyalarım gider diye korkuyorum lan.
tam 10 saattir 15 gb veriyi yükleyemediğim hizmettir. yüklerken de sürekli internetin kopması bonusu galiba.
20 gblık alanım olmasına rağmen dosya yüklerken sürekli ''dosya boyutu 50 mb olmalı'' diye uyarı alıyorum. ne yani yükleyeceğim en büyük dosya 50 mb mı olmakı?