bugün

(bkz: çocuğumu keserim)

görsel
dünyanın en iyi yedinci kalecisidir yani fenevliler gibi atıp tutmuyoruz yok bizim kalecimiz en iyi 10 kaleciden birisidir diye. tabi rakip taraftarları duymaya başladım bile yok bir penaltı kurtardı da iyimi oldu, yok çok pahalı, yok saç stili kötü, yok giydiği kramponların rengi güzel değil. *
galatasaraylı arkadaşlar kızacak ama, beklenildiği kadar iyi bir kaleci değil. bazen yenilmemesi gereken golleri yediği görülmüş.
volkan demirel'den iyi olduğu kesin kalecidir. Öyle briyantin olaylarına falan da girdiği görülmemiştir. *
Her koşulda desteği hak eden kaleci. Galatasaray'da çok başarılı olacağına inanıyorum, yönetim bastı parayı adamakıllı iyi bir kaleci aldı. Tebrik ediyoruz ünal başgan'ı.
kendisini beğenmeyenler hayatında hiç "yenilmemesi gereken gol" yemeyen bir kaleci göstersin bana, aha şu an kafama sıkacağım.
taffarel' den sonra nihayet dedirten kaleci.
kağıt üstünde iyi kaleci olabilir ama bu ülkeye ne beklentiler içinde olan oyuncular geldi sessiz sedasız gitti o yüzden gsde göstereceği performansa bakılmalıdır.
önemli kalecidir. galatasaray'a hayırlı olsun.
not: beşiktaşlı olduğumu bilmeyen yoktur herhal.
edit: 6.750.000 avro ve cana karşılığında alındığını öğrendim. biraz kazık gibi geldi ama hayırlısı.
galatasarayımın kaleci problemini 10 yıllık süreyle çözmüş olan kalecidir. copa america da oynadıgı oyunla türkiye liginin en iyi kalecisi olabilecegini gösteren kalecidir.

edit: buna eksi veren adam ne kafası yaşıyorsun bir söyle.
Resmi sitenin açıkladığı kaleci. Resmi sitede yazana göre 5 yıllığına bizim olan topçunun toplam maliyeti 16.750.000 euro.
Resmi sitede yazan rakama göre 5 yıllık maliyeti 16.750.000 euro olan kalecidir.
sevinçlerimizi zamanında veya olması gibi yaşayamadığımızın kanıtıdır. iyi bir kaleci alınmış olduğu gerçeğini gözardı eder ve "yahu çok para verişler tüh ne olacak" diye hayıflanır dururuz. üzüntülerimizi ise hep en uçta yaşıyoruz. tuhaf...
imza attırmadan önce selçuk şahin'e uzaktan 10 şut attırmak gerekir aslında.
hoş geldin mus.
taffarel ve mondragon'dan sonra aradığımız kan ol, lütfen.
nihayet rahat rahat maçımızı izleyebileceğimizi düşünüyorum.
yetenekleri sınırlı kaleci. kendisi için ödenen yüklü bonservis bedeli sayesinde galatasaray'da geçireceği ilk senenin sonunda takımda kalmayı başarır ancak aynısını ikinci senesinin sonu için söyleyemem.

kısacası galatasaray şimdiden kendisine yeni bir kaleci aramaya başlamalıdır. ama hayır, yedekte aykut ve genç ufuk vardı değil mi?

peşinen edit: yimpaş yozgatspor'luyum.
galatasaray imza attığı söylenen güney amerikalı eldiven. muslera ya artı not verebilmek için, gelecek günlerde uzatmalara giden gençlerbirliği & galatasaray maçı beklenmelidir.
gerçekten çok yetenekli ve formda bir kalecidir.. alındığı parayı eleştirenleri de anlamıyorum. çok çektik ucuza kaçmaktan. bi kere de bastıralım parayı izleyelim aslan gibi kaleciyi.helal olsun yönetime!
transferi nihayet açıklanmıştır. yetenekli bir kalecidir, 2010 dünya kupası'nda olduğu gibi copa america'da da ülkesini sırtlamaya devam etmektedir, uruguay'da kahraman ilan edilmiştir, umarız galatasaray'ın da kahramanı olur.
lazio'daki haklari loric cana, uruguay'daki haklari 6,75 mio eur karşılığında alınan, kendisine 5 yıl boyunca yılda 2 mio eur ödenecek yeni aslan. Klubümüze hayırlı olsun.

edit:imla
inşallah başarılı olacaktır.
copa america da ki son maçın da ağızları açık bırakan kurtarışlarını buyrun izleyin.izledikten sonra eminim sizde benim gibi yeni tafarrel budur diyeceksiniz.

http://www.youtube.com/wa...kn2b58u&feature=share
yuvarlak hesap 10 kağıda alınmış kaleci. cana'yı zaten salla, 2 senedir izliyoruz. iyi çocuk hoş çocuk ama bir yere kadar, kadro oyuncusu yani.

ama benim anlamadığım şu ki hala fiyata takılan insanlar var...

arkadaşım 10 milyon euro'ya bu yaşta ve bu formda kimi alacaktın sen bana bir açıklasana?

kim var yani bu kadar kendini kanıtlamış?

2010 dünya kupası'nın kahramanlarından bu adam, copa america'da da yaptıkları belli.

bu ara en sağlam kaleci de gea'ydı onu man utd kaptı, 40 milyon euro civarı bir paraya. neuer bayern'e gitti, bedelsiz ama isme gitti adam.

bu adamların performansına yaklaşabilecek yegane adamdır muslera.

atıyorum şimdi galatasaray kameni'yi veya storari'yi falan alsa bu kadar rahat olabilir miydik?

5 milyon euro'ya getirilebilecek kalecilerdi bunlar ama zapata'dan veya leo franco'dan ne artıları olurdu? gene mevsimlik işçi alırdık.

ee sen dünya çapında bir kaleciyi kaç paraya alabilirsin? en aşağı 15 milyon euro. kapalı kutu olmasını istemiyorsan, gözün arkada kalmayacaksa bu para şart.

zaten julio cesar, victor valdes, buffon, gregory coupet falan onlara hiç girmeyeceğim de.

yani galatasaray kimi alsa mutlu olunacaktı onu anlamadım ben!

bir transfer yapılsın hemen ya yaşlı, ya pahalı geyiği...

4 senedir gelip giden kalecilere galatasaray kaç para vermiştir acaba hiç o tarafından baktınız mı siz işin?

4 yıl öncesinden zahmet edip 10-15 milyon euro verseler ne biz saç baş yolardık, ne haybeye bu kadar para saçardık.

o yüzden bu transfer yüzde yüz akılcı ve ünal aysal'ın yaptığı en iyi transferdir. kaldı ki galatasaray'ın mondragon'dan beri aldığı en iyi kalecidir.

adamın kariyeri düşüşte değil,
ülkesinde parmakla gösteriliyor, italya'da keza,
son dünya kupasında üçüncülük maçına çıkan takımın kalecisi,
yaşı şahane...

yani ne olsun istiyorsunuz onu anlamadım. velev ki galatasaray'da başarılı olamadı böyle adamı galatasaray yine değerine satar.

kendi gibi oynarsa zaten mutlaka güzel paralara satar çünkü bu çocuk kaleci, zapata gibi karpuzcu değil.

artık akıl fikir biraz.

hayır 5 milyon euro versen ne farkeder? kalan 5 milyon euroyla cristiano ronaldo'yu mu getiriceksin amına koyyum?

neyse ki ünal aysal götü başı ayrı oynayan adam değil de şu gençlerimize güvenelim mavalını okuyup taraftarı ayak üstü sikmeye çalışmadı.

gerçi artık taraftarda da öyle bir sabır kalmadığı lauro meselesiyle gözlere sokuldu ama...

gene de ben kaleciye bu kadar para vermem diyebilirdi, demedi. akıllı adammış.

bir takımın kalesi zayıfsa her şeyi zayıf demektir. kalesi güçlüyse de olmadık yerden maç döner demektir.

geçen yılki fenerbahçe trabzon maçında onur kıvrak'ın performansına bakın, ne demek istediğimi anlarsınız.

galatasaray'ımıza hayırlı olsun.

edit: neuer sandığım gibi bedavaya gitmemiş, 25 milyon euro'ya gitmiş. hatırlatan arkadaşlarımıza tekrar teşekkürler.
sevinçten havalara uçuran transferdir. kaleci konusunda yaşadığımız sıkıntılar sonunda umarım aranan ilaç olacaktır. verilen paraya gelince... banane amına koyim! ben formamı, kombinemi alır görevimi yaparım. taraftarım ben. 10 tane adam getirip ikinci senesinde göndermektense 25 yaşında bir adama iyi bir para vermek çok daha akıllıca. lazio'dan 25 yaşında ve gayet formda bir kaleci almak kayda değer bir şeydir. haydi muslera, utandırma bizi.
yıllardır kanayan yaraya yerinde bir ilaçtır. sadece kalesinde güven vermekle kalmayacağını, ayrıca servet çetin ve gökhan zan' ın tedirginliklerini silip güven aşılayacağını tahmin ediyorum.